Přejít na obsah

Zvysena spotreba


Vlady25

Doporučené příspěvky

Zdravim, mam Superba r.v. 2012 2.0 CR 103kw CFFB 135000km.....posledne dni pozorujem akoby mi isla hore spotreba. Vzdy ked idem zo studenym motorom ako prvy idaj naskocil na PP cca 12-13 l a postupne to klesalo dole...potom sa to cca po par km ustalilo napriklad na 6,5 a pri jednej dvoch prudkych akceleraciach to skocilo max na 6,6-6,7. Teraz mam pocit ze prvy udaj ktory naskoci na pp je cca 14-15 a ked sa to pao par km ustali na cca tych 6,5 tak pri prudkom zosliapnuti plynu mi skoci priemerka az na 7 cca. Jedna sa m o to ze pri normalnej jazde a jazdr na tempomat som schopny spravit aj 4,9 spotrebu ale pri pridavani akoby to pod zatazou tlacilo viac nafty. Ak zoslapnem pedal tak okamzita spotreba kludne vyskoci aj na 18-20 a to trebars zrycujem na 3 zo 40 na 60 predtym mam pocit ze todavalo okamzitu max 11-12......@auto ide normalne, necuka, vykon ma, nedymi len mam pocit ze to pri prudsom pridavani plynu dava viac ako doteraz....nevietw co by to mohlo byt? Dakujem....este doplnim diagnostika nehlasi chybu.....napada ma vaha vzduchu?....regwneracia dpf funguje sledujem si to cez apku v mobile a bluetooth adapter....vzdy ak dosiahne hodnotu cca 15 spusti sa regeneracia a padne to na 0......btw okamzitu spotrebu na volnobeh po zahriati mam normalnu 0,5-0,6 

Editováno: , autor: Vlady25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prassat: ....vravim ze doyeraz sa choval PP inak a teraz ukazuje ine hodnoty co zaujalo moju pozornost....viem rozonat okamzitu spotrebu a priemernu ale ked raz ukazuje za rovnakych podmienok PP tak a teraz znicoho nic inak tak to asi normalne nebude....dobre viem ze spotreba je podla nohy ale ked prejdem urcitu trasu a palubak ukazoval doteraz 100 krat urcitu spotrebu a teraz odrazu zacal ukazovat vyssiu? .....a nedelam si legraci len sa snazim zistit ci napriklad neodchadza vaha a nemiesa iny pomer vzduch-nafta alebo nejaku pricinu ci nedavkuje viac paliva ako doteraz

Editováno: , autor: Vlady25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Imho resis koniny... nemas novy boty s tlustsi podrazkou?

 

Neres aktualni spotrebu kterou ti to ukazuje pri zrychlovani z rychlosti x na y.

 

Porovnej dlouhodobou ... aspon za par dnu. A ani tam rozdil treba 0,5 zadna mira (vzdycky me pobavi jedinci, kteri kdyz natankuji shell vi powr cosi, tak oproti bemzinu z teska maji spotrebu o 0,1 nizsi... je to nesmysl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neriesim koniny a tankujem omv maxmotion pravidelne nie raz za cas ta ista pistol pravidelne tak sa nehrajte na premudretych ked sa neviete vyjadrit k problemu tak radsej sa starajte o svoje koniny....nemam 20 a nemam auto par mesiacov tak asi viem o com pisem...robim tu istu trasu denne a ked mi palubak doteraz ukazoval inak tak odrazu sam od seba zacal bez priciny ukazovat viac ze? Snazim sa vysvetlit ze akoby daval viac paliva ako doteraz pri zosplanuti plynu poriadne a jednoducho PP a priemerna spotreba skace na vacsie hodnoty ako doteraz kedze mi to nerovilo uz jednoduchsie to vyspvetlit neviem

Editováno: , autor: Vlady25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meviem preco riesite teraz okamzitu spotrebu....viem ako reaguje pedal..vravim ze robim denne trasu a ked zastavim palubny mi ukaju priemernu spotrebu 6,5 az 7,5 pravidelne a teraz mi pri tej istej trase ukazuje priemernu 8,5 az 9,5......jazdim ten isty sposob jazdy.......preto sa snazim zistit ci moze nieco sposobit to ze pri zatazi davkuje viac paliva ako tomu bolo doteraz.....pokusim sa to vysvetlit este raz.....ak idem tu istu trasu normalnou udnou jazdou mam priklad priemerku na useku 6,5....ak tu istu trasu prechadzam stylom plny plyn kazda krizovatka tak mam 7,5.....teraz kludnou spravim tych 6,5 na tom.sa nic nezmenilo ale pri plnom.plyne mi ode spotreba na 8-9 kdezto doteraz pri plnom plyne to bolo max 7,5....podotykam.ze tu trasu jazim uz 3 roky

Editováno: , autor: Vlady25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Precitaj si este raz moj uvodny prispevok v prvej polovici riesim priemerku aj ked som to nenapisal v jednom texte je pisane ze sa to ustali na priemerke 7, a az nasledne riesim okamzitu spotrebu....takze poprosim skuste si to precitat este raz a reogovat iba k teme a nie sa do mna navazat to faktnemam za potreby..to cislo za mojim nickom nie je vek takze uz co tam za sebou co sa aut tyka...dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Pawouk napsal:

Přesně tak. Mimochodem, proč ukončuješ věty asi šesti tečkami? To je nějaké obsese?

Neriesim tu moje "tecky" ale moju spotrebu a pisat snad mozem ako chcem nie? Tie tecky nrmaju noc spolocne z mojim problemom ale samozrejme ked clovek nevie reagovat radsej si rypne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, psals tam neco o prumeru 6.5.... Nic vic. Zadne srovnani stVu pred, po.  A pak uz jen elaborat na tema aktualni spotreba- takze je vcelku normalni ze vsichni resili aktualni spotrebu. Nic jineho neslo.

 

Pokud je tennrozdil takhle velky, a nedouvisi s tim, ze se treba nekde zacly delat kolony (kde drive nebyly) tak takovato zmena prumerky neni normalni. Tedy, pokud to neni 10km cesta - tam takhle prumer ovlivni dva rozjezdy navic.

Editováno: , autor: Tragedie_v_JZD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Tragedie_v_JZD napsal:

Jo, psals tam neco o prumeru 6.5.... Nic vic. Zadne srovnani stVu pred, po.  A pak uz jen elaborat na tema aktualni spotreba- takze je vcelku normalni ze vsichni resili aktualni spotrebu. Nic jineho neslo.

 

tak kdyz jsi tak chytry, tak si to urcite zvladnes vyresit, ne?

Za prve neviem co tu splietas o chytrosti ja som len napisal ze nieco uz za sebou mam co sa aut tyka a za druhe mas pravdu asi si to radsej vyriesim sam bez vasich primitivnych komentarov....dakujem pekny vecer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje manželka jezdí denně stejnou trasu do práce, 10km... A zpět.

Tak do kopce, zpět z kopce...

Ráno jede od 6ti do 8mi

Zpět od 4 do 6,5 cca...

Vše se odvíjí od toho jaké je počasí - samozřejmě vyšší spotřeba je v zimě, vyšší spotřeba je když se odhlásit když prší...podle provozu, takže průměr celkový má mezi 6-7 litry...taky to neřeším, stejně jezdit musí :-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja rozumiem co ma vplyv na spotrebu ale teraz si predstav zetvoja zena bude mat odrzazu na ceste do prace spotrebu v priemere o 2 litre viac ale na spiatocnej sa nic nezmeni a bude to ako doteraz.....proste nieco zapricino ze pod vacsou zatazou do kopca dava viac nafty a ako pricinu nemyslim zimu, dazd, nalozenie auta 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Vlady25 napsal:

Precitaj si este raz moj uvodny prispevok v prvej polovici riesim priemerku aj ked som to nenapisal v jednom texte je pisane ze sa to ustali na priemerke 7, a az nasledne riesim okamzitu spotrebu....takze poprosim skuste si to precitat este raz a reogovat iba k teme a nie sa do mna navazat to faktnemam za potreby..to cislo za mojim nickom nie je vek takze uz co tam za sebou co sa aut tyka...dakujem

Sorry, ale všichni tady vidí, žes některé příspěvky (včetně toho úvodního) zpětně editoval, takže teď už prakticky nikdo neví, co tam vlastně původně bylo. A vyznění toho celku směřuje/směřovalo právě k okamžité spotřebě. Tak se nemusíš hned rozčilovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...