Přejít na obsah

motor 1,4 MPI 55 Kw


almi

Doporučené příspěvky

Zdravím páni, chcem sa spýtať akú spotrebu máte vy na tomto motore. Mne sa zdá 3 l na 7000km brutus hoci som sa dočítal že výrobca povoľuje až 1l/1000km (absurdné!!) Ako ste na tom? Dá sa to zlepšiť?

Diky za rady

spotreba oleja je vramci limitov a nieje na tom nic absurdneho.

Druha vec je, ze 1,4 50kW by mala zozarat za beznych podmienok v normalnom stave tak do 0,5 litra na 15tkm.

Tecie nieco z motora ?

straca sa iba olej, voda v chladiacom mediu nepribuda?

Je olej spravnej konzistencie?

je chladiaca voda spravnej konzistencie?

Na vicku od oleja (motorovy) je nejaky povlak?

po zodpovedani tychto zakladnych otazok Ti osoatny poradia, ale bez tejto rychlodiagnostiky Ti nikto nic nepovie, pretoze nema na zaklade coho usudzovat kde je pes zakopany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za rychle typy, takze:

olej z motora netecie,

chladiaca zmes sa nestraca a ma svoju zvycajnu ruzovu farbu, a z vyfuku sa nedymí, kazdopadne podozrenie mam na kruzky piestov alebo a na tesniace kruzky ventilov. ine vysvetlenie nemam.

A este sa chcem spytat ze kedy zacne svietit kontrolka oleja. Kolko ho musi chybat

? Ja som dolial 2l a nesvietila.....ja viem ze by som mal olej kontrolovat castejsie.... ale ked sa to nehrialo a kontrolka nesvietila, tak som to 2 mesiace neskontroloval...asi dostal motor riadny zahul..

poradte co teraz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak zopar spravnych informacii. vyrobca dava toleranciu spotreby ojeja 0,5L/1000km. takze ty sa len tak tak vojdes do tolerancie. a na motore MPI keby si uviedol v servise aku mas spotrebu oleja tak ver tomu ze by to riesili. je otazne ci uz sa ti neposkodil katalyzator. lebo tych 0,5l/1000km je maximalne mnozstvo kvoli katalyzatoru. lenze u teba je problem ze to nie je iba stav kedy si prelial olej ale mas stalu spotrebu oleja. kontrolka oleja ti neukazuje stav oleja. ale rozsvieti sa ti ked olejove cerpadlo natiahne vzduch. takze ked ti svieti uz kontrolka tak motor uz nie je mazany. takze pri rozsvieteni treba co najskor zastavit a vypnut motor aby nedoslo k zadreniu. takto tusim je urobene kontrolka ak sa nemylim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se taky rozsvítila kontrolka oleje, když mi to ještě olej žralo, ale stalo se mi to většinou v lese, takže mi nezbývalo, než těch pár kilometrů dojet, i když vím, že bych měl zastavit a nejet dál, ale nic jiného mi bohužel nezbývalo. Ono to není tak, že by už tam olej nebyl, ale je ho tam málo a už to nemá takový tlak a ozve se prostě čidlo. Stalo se mi to asi 2x a vždy jsem těch 5 km ještě dojel a jak se to v zatáčkách přelívalo, tak i kontrolka pohasínala.

Jinak k té žravosti oleje, pokud Ti to teda nikde neteče, tak to bude asi uvnitř, kroužky, guferka na ventilech, nebo můj případ, i když to si nemyslím (písty). Každopádně budeš muset nechat rozebrat motor a podívat se dovnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se taky rozsvítila kontrolka oleje, když mi to ještě olej žralo, ale stalo se mi to většinou v lese, takže mi nezbývalo, než těch pár kilometrů dojet, i když vím, že bych měl zastavit a nejet dál, ale nic jiného mi bohužel nezbývalo. Ono to není tak, že by už tam olej nebyl, ale je ho tam málo a už to nemá takový tlak a ozve se prostě čidlo. Stalo se mi to asi 2x a vždy jsem těch 5 km ještě dojel a jak se to v zatáčkách přelívalo, tak i kontrolka pohasínala.

Jinak k té žravosti oleje, pokud Ti to teda nikde neteče, tak to bude asi uvnitř, kroužky, guferka na ventilech, nebo můj případ, i když to si nemyslím (písty). Každopádně budeš muset nechat rozebrat motor a podívat se dovnitř.

diki za spresnenie -_- lebo som to napisal ako keby zrazu zmizol cely obsah oleja trochu som to nedomyslel :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...