Přejít na obsah

Chiptuning


Návštěvník

Doporučené příspěvky

op neviem ale ja som jazdil Cimbu ako som spominal a idem do cimbu. mam kamarata ktory to robi na slovensku a ten za to chcel 10..hm... druhy 6 ale ten druhy to je typ...pride ti auto, on kupi mapu a nahra ju....inak nič. ten prvy neviem.. neriešim.

čo sa vymeny RJ tyka...vraj tam cimbu dava nejaky HW kluč preto dostanete na TDI inu RJ...tuna user fabka ma 74kw od Cimbu na 101kw a ma už 4tu RJ takže verim že Cimbu sa v tom vyzna a vie ti to doladiť podla tvojich predstav a da ti už odladenu druhu asi koli kratkosti času....

ale neplatia ma nebojte :smich::smich::smich:

Hele, myslíš, že je chip od cimbu špatný? Já nevím, kámoš říkal, abych to nečipoval, a to má jeho strejda úspěšně čipnutého kombíka 1,4 MPI 50KW. Prý se to může posrat, ten motor. Tak nevím už ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerekl jsem nic o Cimbu a ani nereknu, pac by to nebylo fer... Vim kde Cimbu pracoval a taky si z toho udelal krasnou zivnost... vsechno co umi ho naucili v MB... Myslim, ze cipnout 50kw se docela vyplati... Fakt to jede o dost lepe, ale ja proste rikam, ze 5tis bych za to nikdy nedal, kdyz je to otazka cca 15min... Hold business je business... Cimbu byl na spravnem miste ve spravny cas... Pozor taky znam spoustu lidi co jsou s nim spokojeni ale ta cena... toto vse...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a jeste neco. Tento pan jak jsem jiz o nem psal, tak mi taky rikal at to necipuji, ze to nema cenu, ale ja ten rozdil poznal a jsem spokojen...

Hele; nejde mi ani o peníze, ani o to, jestli říkají, že ten rozdíl nebude poznat. Jde mi jen o to, aby mi to NEPOSRALO MOTOR. To je vše. Upřímně mě nezajímá, jestli za to chce tři nebo pět, pokud se rozhodnu, že to chci, chci to kvalitně, a zajímá mě, jestli to cimbu nepřežene a neposere se mi motor ( i když znám MPI na 55kw a 59kw, nevím, zda se liší konstrukčně zesílenými díly, nebo jen SW) kvůli zvýšenému opotřebení dílů a tak ... jinak je mi to jedno, jen aby to zlepšilo běh motoru a nic se neposralo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt to jede o dost lepe, ale ja proste rikam, ze 5tis bych za to nikdy nedal, kdyz je to otazka cca 15min...

promin, ze  jsem  to  vytrhnl  z  kontextu, ale  nevim jak  u  benzinu, ale  pokud  ti  nekdo  nachipuje  TDI  nebo  turbo benzin  za  15minut, tak to je  Pan Odbornik

:fakac::fakac::fakac::smich::fakac:

Editováno: , autor: Grygy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím proč by nějakých 7 kW u MPI mělo uškodit motoru, když TDI se chipují nějakých 30% + a taky to vydrží... spíš to je o tom, že u atm benzínu se pouhou změnou soft. ŘJ motoru o tolik výkon zvednou prostě nedá, a to ne z důvodu, aby to nepoškodilo motor. u těchto motorů se efektivněji výkon se dá zvedat sníženou hlavou, ostrou vačkou atd... samozřejmě ale za zcela jiný náklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Grygy: jsem nejak nepochopil ty fakace... Prehrat software trva cca 5min... pak se to musi napojit na vag, prispusobit, zadat nejake PINy auta atd. a je to... co na tom nechapes? nebo proc to fuckujes?

To Pmultimix: motory jsou vseobecne konstruovany treba na 500.000 v idealnich pripadech... Jasne ze cipovanim se tam zmeni nejake hodnoty, ale treba 200.000 tis by mel urcite vydrzet... Samozdrejmne vsechno ovlivnuje motor... styl jizdy, vymena oleje, atd atd atd... Auto ti vydrzi tak dlouho, jak se k nemu chovas... Kdyz budes jezdit jak prase tak je logicke, ze motor(soucastky motoru) tolik nevydrzi... Cipu se u 50Kw neboj... a nech si to klidne udelat u Cimbu... nic proti nim(GRYGY)!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beniku, at se spravne pochopime, ten co ti nachipuje TDi za 15 minut je odbornik??

Ja bych to od takoveho cloveka nechtel, pro me je to presne opak -_-

A od zacatku se bavim o preplnovanych motorech!!

A to mluvíš o cimbu?

//mimochodem já slyšel, že tam dá svojí novou RJ, to bych bral spíš, když se mi tamta nebude líbit, tak tam vrátím původní ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to grygy:

Jo tak to jo, ale stejne si stojim za svym, ze kdyz je pripraven software a vse kolem tak je nacipovani opravdu zalezitost kolem 10minut... Cimbu si tam ty auta nechava 2hod. aby to testovali atd... Ten pan co mi to delal tak stale dela ve vyvoji ve Skodovce takze ho povazuji osobne za odbornika... to vse... jinak vse v dobrem...

to pmultimix:

nechci ti kazit iluze, ale asi jsi to spatne pochopil. Ano daji ti svoji nacipovanou jednotku, ale je to vymennym zpusobem, tudiz tam tu svoji musis nechat... Jen pro tvoji predstavu, jednotka ridici motoru stoji na 50Kw Fabii cca 16tisic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to grygy:

Jo tak to jo, ale stejne si stojim za svym, ze kdyz je pripraven software a vse kolem tak je nacipovani opravdu zalezitost kolem 10minut... Cimbu si tam ty auta nechava 2hod. aby to testovali atd... Ten pan co mi to delal tak stale dela ve vyvoji ve Skodovce takze ho povazuji osobne za odbornika... to vse... jinak vse v dobrem...

to pmultimix:

nechci ti kazit iluze, ale asi jsi to spatne pochopil. Ano daji ti svoji nacipovanou jednotku, ale je to vymennym zpusobem, tudiz tam tu svoji musis nechat... Jen pro tvoji predstavu, jednotka ridici motoru stoji na 50Kw Fabii cca 16tisic

tak to se mi nelíbí. to chci minimálně modifikovat tu mou. A zjistit číslo SW, který jsem tam měl, kdyby se mi to nezdálo, aby mi tam dali tentýž, třeba i v autorizovaném servisu škoda, když to (z nějakého důvodu) nepůjde tam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pmultimix: pár odpovědí: ale mám oproti tobě jiný motor (HTP)

1. cimbu řídící jednotku nemění, mění část softu a to po "kabelu" přes zásuvku, tedy hodnoty EEPROM, jednotka ti zůstane

2. cimbu ti upraví tvou jednotku, vyzkoušíš si to , projedeš, vrátíš se a pokud to nebudeš chtít, vrátí ti tvé původní hodnoty

3. v praze jsem skoro dvakrát týdně, takže se můžeme domluvit a auto ti půjčím na svezení, jen nevím jak to porovnáš, mám HTP

4. v současné době mám s chipem 100.000 km najeto a bez problému, chipoval jsem v záruce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak se zárukou, jako na auto?, pochybuju, že by ti zkoumali ŘJ motoru pokud nebudeš reklamovat motor nebo jeho přímé části,

na soft máš záruku od Cimbu, pokud se něco stane motoru, stačí kontaktovat Cimbu a asi tam šoupne origo soft, jen jsem tu ještě nepotkal nikoho, komu by se rozbil motor kvůli chipu od něho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...