Přejít na obsah

Nejdou otevřít dveře


Kokeš

Doporučené příspěvky

Postavil jsem aparát, který umí otevřít zasejfované zámky i s vadným servo motorem. Jediná starost je dostat se ke konektoru zámku. Odzkoušeno i v servisech. Po 4 hod neůspěšnéno bouchání je to 10 sekund a je otevřeno. Pak se nechá demontovaný zámek opravit a na testeru odzkoušet všechny funkce.

Editováno: , autor: misumi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re: misumi

 

Shodou okolnosti mam tedka totez docela nastudovano u oktavky, tak me to zajima. Moc mi nesedi vety "aparát, který umí otevřít zasejfované zámky i s vadným servo motorem" a "Jediná starost je dostat se ke konektoru zámku". Jak ti ten konektor pomuze, kdyz je motorek vadny? Jestli to teda neni tajemstvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to tajemství. Motor má zanešený komutátor nevodivým prachem z uhlíků .Proto se netočí. Přístroj do něj pustí asi 600V, ale jen 10mA a 12V a 4A. Vysoké napětí prorazí onu nevodivou vrstvu a 12V odsejfuje a odemkne. Vyzkoušeno u fabie, superba a oktávie ,kde hrozilo rozseknutí zámku.Tento systém se používá ve svářečkách TIG-VIG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jo, jen v tý svorkovnici je to přehozený oproti konektoru zámku, ale to by nemělo vadit.

Jinak pro jistotu přikládám odkaz, kde je vidět, co je uvnitř zámku. Mám pocit, že se tu rodí příliš fantastické teorie. Nicméně, pokud se ty převody zakously, tam mírně vyšší napětí tomu může (ve výjimečných případech) pomoci.

 

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=40689&sid=525eb19fb27411a37c631f946f51c760

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to taky úplně přeně nevím, jen vím, že od toho jsou tam ty spínače. Co přesně se ale děje a jestli je to záležitost primárně elektronická nebo mechanická.... A to bouchání nic? Někdo ať ti cvaká a přes nějaký klacek to probouchej gumovou plalicí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...