Přejít na obsah

Škoda Fabia IV


Pawouk

Doporučené příspěvky

On 11/14/2022 at 3:06 PM, Petr AMF said:

Aha, možná proto bylo u mé služební fabky posunut termín z listopadu na konec března. Mám tam navi paket, obsahuje bezdrátový smartlink.

Posunuli ti to z listopadu 22 nebo z listopadu 23? Já objednával fábku po vánocích,  měla bejt na podzim 23 a na konci unora už mi volali že bude koncem března.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj u Bartha jsem fabču převzal. Zatím 500km. Motor se na volnoběch také chvěje jak u mé scaly. 3 fabka byla absulutně bez vibrací. Jinak jak jsem psal je to tedy o velký kus prostornější než 3. V kombiku by neměla konkurenci.

Editováno: , autor: Petr AMF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

no myslím, že tuhle informaci asi zatím nikdo nemá, ale kdybych si mohl tipnout, tak si myslím že bude, vzhledem k tomu, že se nedávno rozhodlo, že Fabia 4, stejně jako Kamiq a Scala se budou vyrábět do 2030, kdy zřejmě definitivně skončí a vzhledem k tomu, že FL bývá většinou po cca 4-5 letech, tak ho osobněm očekávám bud příští rok a nebo nejpozději v roce 2026, tak uvidíme no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kluci zajímalo by mě, zda jste oslovili více prodejců  při koupi nové Fabie IV.                     

 

V konfigurátoru na skoda auto je cena a ta je jasná, ale zajímá mě, zda je možné něco ušetřit výběrem dealera, zda s cenami ještě dodatečně vexlují.  Např. větší prodejce, vyšší obraty, lepší cena.  Nebo si vybrat podle sympatií a cena je všude stejná.   Díky 

Editováno: , autor: octavia_66_tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@octavia_66_tdi ano, přesně tak..když jsem kdysi kupoval auto, tak jsem poslal email asi 20 různým dealerům všude po republice..někteří neměli ani potřebu odepsat, někteří odpověděli, že žádné slevy nedávají a někteří že ano..slevy různé..určitě se vyplatí oslovit, nic to nestojí..za ceníkovou cenu nikdo dneska nekupuje, jen ti, kterým je to jedno...všeobecně platí, že nejvyšší slevy dávají ti největěší dealeři, kteří mají velké obraty a mají po republice hodně salonů..např. Louda auto, Havex auto, hezkou slevu jsem tenkrát dostal i v Autostylu Trutnov..takže rozhodně se to vyplatí. Ty slevy se dávají jen na nové vozy zadané do výroby, na již hotové skladovky ty slevy většinou nejsou nebo minimální, aspoň takovou mám zkušenost já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 8/25/2024 at 9:49 PM, ski1961 said:

@octavia_66_tdi ano, přesně tak..když jsem kdysi kupoval auto, tak jsem poslal email asi 20 různým dealerům všude po republice..někteří neměli ani potřebu odepsat, někteří odpověděli, že žádné slevy nedávají a někteří že ano..slevy různé..určitě se vyplatí oslovit, nic to nestojí..za ceníkovou cenu nikdo dneska nekupuje, jen ti, kterým je to jedno...všeobecně platí, že nejvyšší slevy dávají ti největěší dealeři, kteří mají velké obraty a mají po republice hodně salonů..např. Louda auto, Havex auto, hezkou slevu jsem tenkrát dostal i v Autostylu Trutnov..takže rozhodně se to vyplatí. Ty slevy se dávají jen na nové vozy zadané do výroby, na již hotové skladovky ty slevy většinou nejsou nebo minimální, aspoň takovou mám zkušenost já.


Ja mám na Slovensku trochu iné skúsenosti, najväčší predajca dával zľavu veľmi slabú a dobré ceny dávali skôr stredne veľkí predajcovia. Musím ale dodať, že neoslovoval som všetkých predajcov, ale iba vybraných v Bratislave a v jej okolí a išiel som ku nim osobne aj s partnerkou. Konfiguráciu som samozrejme mal vopred hotovú aj ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto , dopadlo podle očekávání jsou prodejci kteří nedají ani korunu a jiní i přes akční model vymyslí i 14.ooo,-  další slevu.

 

Momentálně ještě bojuji s pocitem, zda jsem vybral dobře MPI.  Mám ještě druhou trojkovou  44kw a je dobrá. Doveze nás kam potřebujeme i s vlekem přes půl republiky pro motorku jela.  Ale stále mě hlodá pocit, abych nelitoval.  Poslední jsem měl FIII 81kw  6kvalt, s tím už se dalo pohonit kdejaké auto.  Šest rychlostí jsem mermomocí chtěl a pak ve finále zjistím na co vlastně, když převážně jezdím do práce 20 tam a 20 zpět.  Myslím, že mám poslední šanci promyslet, případně udělat změnu 😏.  Myslel jsem zda tu není někdo, kdo např měl 44kw a přešel na FIV 59 a napíše své poznatky.  Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vite, pravda je takova, kdo neda slevy na nové vozidlo, to neproda nebo proda miň. Když jsem byl v potřebě koupeni nového vozu, to jsem hledal prodejce který nabidně nejlepši nabidku. 

 

Mohu napsat jen nazor z F3 a motora 55kW. Pokusim se napsat moc kratko. Prvni slabši 1.2TSi bez turba. Takovy je litrovka s 55 kW u F3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji.  Toto mám už načtené. Nasledoval jsem vše možná videa na YT a nic konkrétního  FIII vs FIV mpi.  Papírově to vypadá zajímavě rozdíl 44vs59kw i když kroutící moment stejný, ale jaká je ale realita zatím nevím.  Nevadí, ukáže asi čas, nechám to běžet, myslím, že s tím MPI chybu neudělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...