Přejít na obsah

Kódování Kamiq


ixby

Doporučené příspěvky

V 7. 11. 2020 na 11:37, sanyo151 napsal:

Ahoj lidičky smím se zeptat  kolik asi přibližně stojí dokodování čtení dopravních značek ? a pak jestli to dělá někdo ve zlínském kraji  v okolí  Kroměříže? děkuji za odpovědi

 

Ahoj, dořešil jsi to prosím nějak? Já teď v lednu 2024 koupil Kamiqa Monte Carlo, uveden do provozu 2020 - dal jsem tu i příspěvek (prosím podívej se)... nemůžu přijít na to, kde se dá aktivovat zobrazovaní dopravních značek na kokpitu za volantem... nemůžu zakliknout v nastavení asistentů - viz obrázky...

Prosím o radu... 

Foto_01.jpg

Foto_02.jpg

Foto_03.jpg

Foto_04.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

 

Poradí mi prosím někdo, jaké hodnoty zapsat do zadní kamery v rámci kalibračního procesu? Jedná se o kameru na CAN Bus. 
Kamiq 2023. 
Nedaří se mi ji nakalibrovat.

Stačilo by mi to jen vyčíst z kamery od někoho, co má Kamiqa s kamerou...měřené hodnoty - Camera Calibration Parameters. 
Děkuji

IMG_6424.jpeg

IMG_6428.jpeg

Editováno: , autor: xstastnyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mirahany1 Bohužel příspěvek

nelze citovat z nějakého důvodu...

To co je na videu je standardní chování u High/Top světel. Jediný rozdíl může být u aut z doby covidového nedostatku chipů, kdy byli didávány i tyto světla bez dynamické animace a kódováním s tím nelze nic udělat.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím....jsou to světla High, bohužel chybí Čip na dynamické blinkry. Aktivovat to můžeš, ale fungovat to bohužel nikdy nebude. Zjišťoval jsem to u našeho auta, kdy nám to zrovna přestali vyrábět s dynamickými blinkry. Jediné vyměnit komplet světla z vrakoviště. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Byl by prosím někdo ochotný poskytnout kódování bezdrátového dobíjení?Stále se mně nedaří zprovoznit doinstalované bezdrátové nabijení.V nabídce přizpůsobení je několik možností:

IDE04300-ENG152500-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging,neaktivováno ,256    
IDE04300-ENG152504-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_after_disclaimer,neaktivováno ,256
IDE04300-ENG152501-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_clamp_15_off,neaktivováno ,256  
IDE04300-ENG152502-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_over_threshold_high,neaktivováno ,256

IDE04300-ENG152503-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_standstill,neaktivováno ,256

IDE04307-ENG142160-Seznam funkcí BAP vozidla-wireless_charging_0x48,neaktivováno ,256  

IDE04307-ENG142161-Seznam funkcí BAP vozidla-wireless_charging_0x48_msg_bus,neaktivováno ,256

ENG248434-ENG248715-function_configuration_phone-interlink_box_antenna,neosazen ,3  
ENG248434-ENG248716-function_configuration_phone-interlink_box_nfc,neosazen ,3    
ENG248434-ENG248717-function_configuration_phone-interlink_box_pwm,neosazen ,3  
ENG248434-ENG248718-function_configuration_phone-interlink_box_wireless_charging,neosazen ,3
ENG248434-ENG331901-function_configuration_phone-Kopplebox_Fast_Charger,deaktivováno ,3  

ENG248434-ENG130246-function_configuration_phone-LTE_modul,deaktivováno ,3

 

Ale,ať zkouším jakékoliv možnosti stále nechce fungovat.

 

 

 
Editováno: , autor: richi661
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, pokud dotaz stále platí tak Kamiq MR 2024 s bezdrátovým nabíjením z výroby :

 

SW:654-035-869-K   HW:654-035-869-B ---  Elektro info
 

IDE04300-ENG152500-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging,neaktivováno ,256
IDE04300-ENG152504-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_after_disclaimer,neaktivováno ,256
IDE04300-ENG152501-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_clamp_15_off,neaktivováno ,256
IDE04300-ENG152502-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_over_threshold_high,neaktivováno ,256
IDE04300-ENG152503-Ovládání nabídek vozidla-menu_wireless_charging_standstill,neaktivováno ,256
IDE04307-ENG142160-Seznam funkcí BAP vozidla-wireless_charging_0x48,neaktivováno ,256
IDE04307-ENG142161-Seznam funkcí BAP vozidla-wireless_charging_0x48_msg_bus,neaktivováno ,256
ENG248434-ENG248715-function_configuration_phone-interlink_box_antenna,osazeny ,3
ENG248434-ENG248716-function_configuration_phone-interlink_box_nfc,neosazen ,3
ENG248434-ENG248717-function_configuration_phone-interlink_box_pwm,osazeny ,3
ENG248434-ENG248718-function_configuration_phone-interlink_box_wireless_charging,osazeny ,3
ENG248434-ENG331901-function_configuration_phone-Kopplebox_Fast_Charger,deaktivováno ,3
ENG248434-ENG130246-function_configuration_phone-LTE_modul,deaktivováno ,3
 

 

Editováno: , autor: RÁFEK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Předem se omlouvám pokud to se m nepatří...

 

Najde se někdo spolehlivý z Přerova (u Olomouce) nebo blízkého okolí na kódování Kamiq r.v.2023..? 
Mě se nedaří nikoho spolehlivého (nebo kohokoliv) najít, prosím pokud někdo zná nebo ví, napište mi prosím, už jsem zoufalej z hledání a ptaní se každého kdo má něco společného s auty.

 

Díky a pokud to sem nepatří, prosím přesunout tam kam to patří...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 6. 2024 na 16:40, ExecutedDonut napsal:

Od příštího měsíce pravděpodobně budu dělat pár dní z Kroměříže. Možná by pomohlo alespoň naznačit čeho bz se mělo kódování týkat.

Jsem na dlouhodobé PN a proto sháním někoho z okolí Přerova nebo přímo z Přerova protože mám omezený časový pohyb mimo domov...

Prostějov, Kroměříž atd. je docela dálka když mám jen 2 hod vycházku ( 8:00 - 10:00 hod ). Už hledám od 11/2023 a nikoho jsem nesehnal - nenašel... děkuji všem za odpovědi.

Bez názvu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych pomoc klidně nabídnul, ale moje VCDS bohužel nezvládne tvůj novější MR.

Za sebe můžu @Vaša taky plně doporučit. Za tu zajížďku do Prostějova to určitě stojí.

Věřím, že když se předem dohodnete, co je potřeba nakódovat, bude to akce na počkání.

Při pohledu na tvůj seznam každopádně vidím, že některé věci určitě nebudou jen otázkou kódování.

Pak by asi dávalo smysl, domluvit se v jeden den na dovezení auta a pak si ho jiný po dokončení vyzvednout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak asi až se uzdravíš :D

 

Máš tam pár věcí, které dokáže jen lepší diagnostika a člověk k tomu musí mít znalosti (nemělo by být ani jedno problém :D), takže takových v republice moc asi nenajdeš. 

 

  • Protočení ručiček - jednoduché zvládne obyč diag
  • čtení dopravních značek . záleží jakou kamerou je auto vybavene u tebe pravděpodobně už 2Q0 a tam už je to ošetřené SWAPama, existuje po světě pár lidí co kameru umi "hacknout" a není to levné
  • Dotankování - obyč diag
  • Zobrazení zapnutých potkávacích světel v budíkách - nejsel si jistý jestli něco takhového tvoje budíky vůbec umí
  • Automatické zavírání oken . co vím tak musíš mít správný senzor deště v čelním skle a k tomu správně nastavenou BCM
  • Dálkové ovládání při nastartovaném autě - základní diag
  • Automatické stěrače - Viz zavírání oken
  • Běh stěračů v závislosti na rzchlosti - taková funkce snad ani neexistuje - rychlost se při automatickém režimu určuje podle množství vody nad dešťovým senzorem
  • Komfortní stírání - obzč diag
  • Corner - záleží co máš za světla, případně se dají nakódovat s touhle funkcí mlhovky
  • Paměť jízdních módů - pouze s diagnostikou co umí parametrizaci
  • Denní svícení vzadu - obyč diag
  • Změna podsvícení budíků - pokud myslíš změnu barvy tak to nepodporuje BCM (v ní jsou paměti s barevnýma profilama v kamiqu/scale/fabii chybí) pokud pouze jas tak ten by měl být normálně nastavitelný přes infotaiment
  • Zkrácení vzdálenosti dosahu centrálu - o tom jsem neslyšel
  • kabeláž je jednoduchá dodělat, nebo se dá koupit z číny, kódování pak přes obyč diag 
Editováno: , autor: ExecutedDonut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslí jen zavření oken při zamknutí auta (nezávisle na dešti), tak to by snad mělo jít klasickou diagnostikou.

Rychlost stěračů se myslím dá bez senzoru nastavit, resp. nevím přesně jak Kamiq, ale starší modely měli ve VCDS možnost, když auto zastavilo, stěrače stírali pomaleji a za jízdy rychleji. Ale nereagovalo to vyloženě na rychlost, jen auto stojí vs. jízda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, ExecutedDonut napsal:

Kdybych mohl, tak se s tebou domluvím aspoň na té základní diagnostice... jenže jak píšu, můžu jen od 8:00 do 10:00 hod když mám vycházky.

Kamiq MR 9/2023 ... děkuji za tvoji odpověď  ExecutedDonut , moc mi to pomohlo se zorientovat... děkuji i Martab , VeteranChild .

 

 

 

Bez názvu.jpg

Editováno: , autor: mirahany1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...