Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Vobcas to umyju a bude. Vic to resit nebudu a myslim, ze to ani nebude potreba. No a kdyz, tak bych to nastrikal nakym tim sajrajtem. Vono se taky nesoli furt a kdyz sme u toho - casem reznou i cerny plechovy kola.

Navic se nebudu muset starat o poklice, ktery mne na minulym aute ctyry originalni ukradli, dalsi mne uletela pri deformaci matadorky a z dalsi uletelo logo. Cenove to vychazi na rozdil 1600Kc minus cena poklic.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ohledně šířky pneu u 185 a 195 obě na 55 r15 je stejná, nebo aspoň většina výrobců má jednu formu a ta je udělaná mezi. Protože existují nějaké tolerance a +5mm a -5mm dělají 190:-) jen se pak na bok vyrazí jinčí číslo:-D teda takhle jsem to slyšel a i věřím tomu. Jinak cenovej rozdíl je velikej.

Teď jezdím také na zimákách 185/55 r15 a je to rozdíl oproti 205/40 r17 a 165/70 r14 :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, jenže to je otázka jak to změřit. Jedině snad vlezt pod auto a ňák to pravítkem vyšermovat. Na gumě asi vojetá část poznat přesně nebude, ne?

Každopádně když na sebe poskládám čtyry 205/45 R16, čtyry 185/60 R14 a čtyry 195/65 R15, tak sou sloupečky skoro stejně vysoký. Takže sou asi ty užší víc klenutý. Schálně to zkusim změřit, co vyjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když je suchej asfalt, tak přejed kaluž a za kalužou se podívej na otisk a můžeš to změřit. :palec2:

dobre se to meri na snehu ;) 20.2.09 jsem daval prispevek:

.....zajimavy postreh.....tak jsem dnes na snehu zmeril sve zimaky s kteryma jsem velice spokojen......stopa merila 17 cm......mam VREDESTEIN Snowtrac 2 - 185/55 R15 86H RF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ohledně šířky pneu u 185 a 195 obě na 55 r15 je stejná, nebo aspoň většina výrobců má jednu formu a ta je udělaná mezi. Protože existují nějaké tolerance a +5mm a -5mm dělají 190:-) jen se pak na bok vyrazí jinčí číslo:-D teda takhle jsem to slyšel a i věřím tomu. Jinak cenovej rozdíl je velikej.

Teď jezdím také na zimákách 185/55 r15 a je to rozdíl oproti 205/40 r17 a 165/70 r14 :-D

piskot never vsetkemu co pocujes, bo toto je uplna hlupost!

neviete poradit aky max. rozmer gumy ide na disk 5J?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já sem si to teď prohlížel v pneuservisu, když sme vyvažovali a ten rozdíl tam od oka vidět byl.

noo samozrejme, ze rozdiel tam je... ale ako vysvetliz, ze v jednej vyrobnej hale vyrabaju gumy znacky continental, matador, barum, semperit, uniroyal... vyrabaju sa z rovnakeho materialu, na rovnakych vyrobnych linkach, lisoch, robia to ti isti ludia... rozdiel je iba v dezene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reknu ti to takle. Jaktoze kdyz je stejnej material, vydrzely Continentalky vyrazne dyl? Jaktoze kdyz je stejnej material, delaji se na jednech boule a na druhejch ne? Jaktoze ve VSECH testech dopadnou Matadory a Barumky na poslednich mistech a Continental se drzi zpravidla na prvnich ctyrech mistech... nevim, ale jenom dezen vykon nedela.

Byl bych posledni, kdo se bude ridit jedine podle testu. Kdyz ale prijdes za clovekem, kterej ma pneuservis a ten ti rekne, ze JDE podle zkusenosti poznat rozdil mezi levnejma a drazsima gumama uz treba pri potrebe vyvazovani nebo podle toho jak casto mu prijde zmetek..

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže včera som sa vrátil z Talianska....išiel som tam na zimných pneu 185/55 R15. cesta tam od viedne až po udine dážd a hore v alpách mi to prišlo chvíľu ako dážd-sneh. bolo tam okolo 6 stupnov. po príjazde do talianska naskočilo 20 stupnov. nejazdil som tam skoro nič, takže pohoda. cesta nazad 14 stupnov, jasno. pohoda cesta. urobil som 2100km s priemernou spotrebou 6,9/100km.priemerná rýchlosť 114km/h.mal som naložený kufor a zadné sedačky, váha cca.200-250kg. jedine čo ma zaskočilo, tak že palubný počítač mi trip počítal len do 2000 km a potom sa vynuloval. TO AKOŽE ČO MÁ BYŤ?

motor 1.2 HTP 51kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...