Přejít na obsah

LED Matrix světlomety


boban1108

Doporučené příspěvky

Zapínaš ich potlačením páčky svetiel dopredu.

GPS to neberie, keď to rozozná pouličné osvetlenie, tak sa vypnú a potom znova samy zapnú.

Zapínajú sa len od určitej rýchlosti.

Ak máš vo výbave aj navigáciu a ideš po diaľnici, tak sa ľavé svetlo samo stlmí aby nesvietilo protiidúcim autám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw. s kolegou jsme teď měli diskuzi, kdy jej problikávali ostatní řidiči. Chtěl tedy vypnout matrix světla a lítal páčkou sem a tam, takže blikal jak blbec. Došel na to, že jakmile se jednou zapnou, už nejdou vypnout. Resp. pokud jsou světla v režimu Auto. Tuším, že se nejdříve musí vypnout režim Auto, aby šel matrix deaktivovat. Já to ještě nezkoušel, zatím jsem to nepotřeboval vypínat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktivují se od rychlosti 60km/h a výše a teď si nejsem jistý jestli se náhodou nedeaktivují chvíli jízdou pod 60km/h nebo možná až pod 30km/h (ale to už hádám). Ale myslím , že ta rychlost na to měla vliv. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

51 minutes ago, cross said:

Btw. s kolegou jsme teď měli diskuzi, kdy jej problikávali ostatní řidiči. Chtěl tedy vypnout matrix světla a lítal páčkou sem a tam, takže blikal jak blbec. Došel na to, že jakmile se jednou zapnou, už nejdou vypnout. Resp. pokud jsou světla v režimu Auto. Tuším, že se nejdříve musí vypnout režim Auto, aby šel matrix deaktivovat. Já to ještě nezkoušel, zatím jsem to nepotřeboval vypínat.

Ale, ale., nejdou vypnout... To jsou mi věci.

Zapnutie režimu Matrix

Potlačenie páčky 1x dopredu - zapne režim Matrix. V tomto režime svetlá automaticky reagujú na rýchlosť (diaľkové sa zaonú od ca 40kmh), pouličné osvetlenie (diaľkové na ceste bez pouličného osvetlenia). Pokiaľ nie sú splnené podmienky, kontrolka diaľkových svetiel svieti bielo.

Po splnení podmienok pre diaľkové svetlá sa svetlá prepnú automaticky do diaľkového Matrix režimu- signálka je modrá s vyznačením režimu Matrix - svetlá vykrajujú autá na ceste.

 

Zapnutie diaľkových svetiel natvrdo

Potlačenie páčky 2x dopredu - zapne režim diaľkové svetlá natvrdo, kontrolka svieti modro s vyznačením režimu diaľkové

 

Prepnutie medzi diaľkovými svetlami a Matrix režimom

vykonáva sa vždy jedným potlačením páčky dopredu - diaľkové->Matrix->diaľkové->Matrix

 

Vypnutie diaľkových svetiel z režimu natvrdo

potiahnutím páčky k sebe, rovnako ako svetelný signál, svetlá prepnú na stretávacie.

 

Vypnutie diaľkových svetiel v režime Matrix (tzn. keď tvojho kamaráta preblikávali)

ÚPLNE ROVNAKO potiahnutím páčky k sebe. Vypne režim Matrix a zostanú svietiť stretávacie svetlá. Nová aktivácia Matrix je potlačením páčky dopredu.

Vypnutie režimu Matrix keď svetlá svietia ako stretávacie (svieti kontrolka diaľkových svetiel bielo)

Vypnutie režimu Matrix nie je možné priamo - nemá to význam pretože svetlá sú aj tak zapnuté ako stretávacie. Nie je čo tlmiť!

V prípade, že to treba urobiť, vypnutie sa vykoná prepnutím do režimu diaľkové natvrdo a jeho následným vypnutím, t.j. páčka vpred a potom k sebe.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakmile se Matrix jednou zapne páčkou od sebe, lze ho deaktivovat, během té konkrétní jízdy, pouze přepnutím světel z režimu AUTO na "obyčejný režim". Zmizí tak šedý symbol A pod rychloměrem. Pak se zase můžou vrátit světla do AUTO režimu a celý proces opakovat, ale proč by to kdo dělal. Prostě jednou za jízdu je zapnu a pak už se o nic nestarám. Ta světla fungují absolutně geniálně. Nemám vestavěnou navigaci ale i na dálnici no problem. Auto je MY23. Jinak světla reaguji na auta predemnou, vedle mě, v protisměru, na pouliční osvětlení, na odlesky značek a bůhví na co ještě. Prostě fantazie i když Audi je zase o světelné roky dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Murphy1 napsal:

Aktivují se od rychlosti 60km/h a výše a teď si nejsem jistý jestli se náhodou nedeaktivují chvíli jízdou pod 60km/h nebo možná až pod 30km/h (ale to už hádám). Ale myslím , že ta rychlost na to měla vliv. 😉

Aktivují se od 30 km/h. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, dettektorr napsal:

Jakmile se Matrix jednou zapne páčkou od sebe, lze ho deaktivovat, během té konkrétní jízdy, pouze přepnutím světel z režimu AUTO na "obyčejný režim". Zmizí tak šedý symbol A pod rychloměrem. Pak se zase můžou vrátit světla do AUTO režimu a celý proces opakovat, ale proč by to kdo dělal. Prostě jednou za jízdu je zapnu a pak už se o nic nestarám. Ta světla fungují absolutně geniálně. Nemám vestavěnou navigaci ale i na dálnici no problem. Auto je MY23. Jinak světla reaguji na auta predemnou, vedle mě, v protisměru, na pouliční osvětlení, na odlesky značek a bůhví na co ještě. Prostě fantazie i když Audi je zase o světelné roky dál.

 

Teda když si dnes čtu, co jsem napsal za blábol, tak bych si nafackoval. Samozřejmě, že se dá přepnout z Matrix na normální potkávací světla páčkou k sobě. Sem vůl. Omlouvám se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, Ort said:

Aktivují se od 30 km/h. 

ano oprava, ráno som to skúšal v úplnej tme - prvá aktivácia od 30kmh a potom aj pri spomalení v tme pod 30kmh stále fungujú v diaľkovom režime.

Samozrejme MATRIX nie je taký "predvídavý" ako človek. Takže napríklad pri výjazde áut spoza horizontu, keď človek vie, že svetlo za horizontom je protiidúce auto a môže stlmiť ručne svetlá skôr než sa auto ukáže MATRIX čaká až na jeho kameru dopadnú lúče protiidúceho auta.

Tiež na diaľnici, keď svetlá kamionu sú schované za betonovými bariérami ale vodič "trčí" nad nimi a MATRIX mu svieti rovno do xichtu sa nedá urobiť nič iné než stlmiť ručne. s tým sa nedá nič robiť.

 

Takže občas v týchto situáciách sa určite stane že niekto preblikne a treba stlmiť ručne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlačítkom ovládača svetiel a jeho viacnásobným stláčaním sa dá nastaviť:

AUTO -> po naštartovaní auta svietia denné predné svetlá a v prípade zhoršených svetelných podmienok alebo v prípade, že stierače sú zapnuté na dažďový senzor a tento vyhodnotí dážď sa zapnú stretávacie svetlá a zadné svetlá

"signálka" na tlačítku svieti AUTO pri denných svetlách a AUTO so značkou svetlometu ak senzory vyhodnotili a zapli hlavné svetlá

 

STRETÁVACIE SVETLÁ -> svietia stále natvrdo predné aj zadné svetlá až do vypnutia zapaľovania

"signálka" na tlačítku svieti len značkou svetlometu

 

VYP -> v tomto prípade zhasnú všetky svetlá. Avšak po pohnutí sa z miesta sa svetlá VŽDY automaticky prepnú do stavu AUTO. Za toto vďaka ŠA, toto je najväčší pokrok O4 voči predošlým modelom, pretože jazda bez svetiel u tohto auta ako to často vidieť u iných značiek (väčšinou blikaním iných áut vystrašená vodička/šoférka s vypúlenými očami za volantom :) ) nie je možná

 

pokiaľ auto ide neustále na stretávacie svetlomety je to zrejme ako píše kolega JirikHL vyššie. Neviem kde je u O4 senzor svetla, či ho nemáš napríklad niečim prelepený alebo zakrytý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, OpelIns1 napsal:

tzn. napríklad AT diaľničná známka, ktorá má miesto buď v ľavom hornom rohu alebo pri zrkadle by mohla spôsobovať zaclonenie senzora.

Nezpůsobí, senzor je nalepený na skle, to by jsi známku (nebo cokoli jiného) musel lepit z vnější strany skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Po 15 mesiacoch, odkedy som do škodovky nahlasoval problém s matrixami, ktoré zhasínajú pri prejazde protiidúceho auta mi svetlá konečne fungujú tak, ako majú.

Fungujem s tým už druhý týždeň, najazdil som už niekoľko hodín v tme a zhasnutí bolo za tie hodiny najazdené v tme za posledné 2 týždne do 5x, čo pripisujem špecifickej situácii, prakticky sa to zredukovalo z 99% na 0,1%.

Vo februári prišiel do môjho servisu nejaký expert zo škodovky z BA riešiť tento problém.

Auto mali niekoľko dní na analýzu a testovanie, dovtedy mi požičali náhradné.

Problém je v kamere, ktorá bola do O4 montovaná počas určitého časového obdobia.

Predpokladám, že sa to týka všetkých áut, ktoré sú MY022, pretože moje auto je vyrobené 05/22 a od 6/22 sa tá revízia kamery už do O4 nedodáva a nahradila ju novšia revízia.

V priebehu života O4 sa vystriedalo viacero revízií (v škode to volajú index) kamery a tá, ktorá bola dodávaná pre MY22 je pôvodca tohto problému.

Technik nariadil objednať aktuálnu revíziu kamery, ktorá sa dodáva do MY23 a MY24, jej označenie je Index D.

Z technického oddelenia ale prišlo info, že je možné, že nová kamera nebude so starším autom spolupracovať, nikto to nevedel s istotou povedať. To sa ale rieši v priebehu kódovania kamery, buď kamera bude komunikovať s autom, alebo nebude. Problém nakoniec nebol a funguje to bez problémov. Dôležité je však povedať, že na to, aby mohli dať túto kameru určenú pre MY23/24 do auta MY22, to museli ešte pre moje auto špecificky povoliť v systémoch škody, inak by nešla servisu ani ani nakódovať, nedovolilo by im to.

Spolu s tým mi napadla aj druhá vec, za ktorú tiež môže tá kamera a to je rozpoznávanie dopravných značiek, ktoré zo začiatku bolo pre MY22 v ponuke na zakúpenie na škoda shope, ale po pár mesiacoch to zmizlo z ponuky a nedá sa to dokúpiť, lebo to nefungovalo spoľahlivo.

 

Myslel som aj na vás spolutrpiacich a pýtal som sa technika, ako to teda majú riešiť majitelia áut, ktorí majú tiež tento problém, keď sa na to konečne prišlo.

K tomu sa zatiaľ vyjadriť nevie a zisťuje to so škodou.

Dám vedieť, keď budem mať niečo nové.

Editováno: , autor: NemesiSK
  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 9
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak, na moju otázku, ako tento problém majú riešiť ostatní majitelia auta, aby nemuseli podstupovať procedúru ako ja mi technik odpovedal, že netuší, ako sa k tomu škoda postaví, či to budú evidovať ako oficiálny problém, alebo nie, lebo to už nie je v jeho rukách.

Povedal však, že kto to bude chcieť riešiť, tak má prijímaciemu technikovi nahlásiť, že identický problém bol riešený na aute s mojím VIN a technik  potom vie dohľadať v systémoch škody podľa VIN moje auto a tento servisný zásah a aj jeho riešenie a mal by na základe tohto vymeniť kameru za novšiu revíziu s Indexom D.

Kto z vás má teda rovnaký problém a chce to riešiť, napíšte mi skúkromnú správu a dám vám VIN môjho auta, zverejňovať ho tu nebudem.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@NemesiSK Tak to je nejlepší zpráva za poslední dobu... V rámci zimy, kdy se jezdí hodně po tmě, mě tenhle problém přiváděl k totálnímu šílenství a někdy jsem je ani nezapínal, abych to nemusel pozorovat... Vypadá to, že cesta k odstranění problému bude ještě trnitá, ale alespoň vidím světlo na konci tulenu.  

Díky za tvůj kompletní přehled a popis a asi tě nepřekvapí, že jsem psal SZ :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak update k mým světlům... Mému AS jsem dodal znovu video, co světla dělají, info jak se to vyřešilo u jiného auta, VIN toho auta, AS předal všechno do systému a zkonzultoval  s Boleslaví a přišla odpověď - "nejprve proveďte update jednotky kamery"...  No co už, mám to pak prý sledovat a pokud by problém přetrval, tak se na to podívají dále. Že se každé auto řeší individuálně a nejde to dělat všechno stejně. To je věc, které bych i věřil, protože když vím, jak je O4 co kus, to unikát... :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak individuálně? :D Prostě doufají, že to buď vyřeší tou nejlevnější cestou tzn. pouze sw updaty a nebo že to zákazník po nekolika kolečkách vzdá:D výměna hw je pak už pro škodovku to nejposlednější nejbolestivější řešení, když zákazník nejde setřepat :D 

Editováno: , autor: ExecutedDonut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirikHL @ExecutedDonut no ja by som skôr veril na príspevok od JirikHL - pretože každý deň, každý update ma presviedča, že čo kus to originál ako som tu už niekoľkokrát písal v rôznych vláknach.

Ako čítam, všetkým update na 1941 pomohol, mne skôr uškodil :)

Čakám na 1969 ale chvíľu to vraj potrvá. Viem že ten nerieši (zrejme) Matrixy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...