Přejít na obsah

Bolero a Smartlink


Doporučené příspěvky

Dobrý deň, mám otázku disponujem autoradiom Bolero na mojej F3 so seriovym cislom 5Q0035819B avsak niesom si isty ci je tam moznost aktivacie smartlink cez vcds popripade kúpou licencie … defaultne v menu moznost smartlink nemam tak len sa nahodou pytam ci tam neexistuje moznost akou by to slo ? 

 

Ďakujem

 

1C154079-5C07-41AE-AE42-97138DCC068F.thumb.jpeg.c8bd1daf3d5dfe8f04c3defca85eb1fb.jpeg:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, stačí vyměnit jednotku a potom je třeba danou funkci navíc odblokovat. Popřípadě dají se koupit Unlocked jednotky, které by měli stačit jen namontovat (ale to už by byl asi dotaz spíše na prodejce). Jde provést i výměnu jednotky za Amundsen nebo Columbus a nechat stávající panel LCD, i tak to bude fungovat.


EDIT: Původně jsme měl přesně toto Bolero 819B v autě a po výměně jednotky SmartLink+ funguje bez problémů.

 

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Qombo

No jestli už máš bolero tak výměna bude jednoduchá, to bys mohl zvládnout i ty sám, co se týče odstranění ochrany komponent to bychom zvládli na dálku. Aktivace FEC kódů stoprocentně slíbit nemůžu na mojí jednotce aktivace proběhla bez problém na další už s tím byly trable, bohužel než jsem si s tím stihl pohrát trochu víc majitel auto prodal :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ak by som menil len RJ z momentálnej 819 na napr 842 je to veľmi komplikované urobiť sám? 

lebo predpokladám že RJ obidvoch verzii su rovnaké aj zapojenia maju rovnaké alebo sa mýlim? 

Teoreticky stačí vybrať starú RJ a rovnako zapojiť aj novú a samozrejme potom vyriešiť niekoho na odblokovanie ochrany komponentov ale to by nemal byt taký problém myslím alebo si tu celú výmenu predstavujem veľmi ľahko ? :D 

 

Ďakujem zatiaľ za odpovede veľmi ste mi objasnili niektoré záležitosti ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a neviete niekto celú tu sumarizáciu infotaiment-ov vo fabiiach ? mám na mysli že napr rádia Bolero koľko bolo verzií a čo ma každá ( napr podpora cuvacej kamery, ďalšia ma smartlink ) 

a rovnako aj verzie Amundsen ako sa od seba odlišujú 

 

Ďakujem :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono výmena jednotky bolero za bolero je plug n play. Ale... pokiaľ ti ide o smartlink, tak musíš zohnať jednotku, ktorá už je upravená. V opačnom prípade by si nerozchodil smartlink doma aj tak. Amundsen je vhodný, ten sa dá upraviť aj v domácich podmienkach a rozbehnúť smartlink na tvojom aute, tak ako ti radili chlapi vyššie.

 

Pri bolero rádiách: 840 a 842 smartlink aj kamera, 842 má naviac DAB. A brať všetko od indexu A (MR2016) vyššie, ale osobne by som hľadal jednotku amundsen rovno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amundsen keby som chcel napojit tak je tiež plug and play ? Dalsia otazka je ci radia Amundsen mali vsetky smartlink? 

 

Ano ide mi hlavne o smartlink keďže to jedine mi chyba avsak aj keby som kupil RJ 840/842 ktore podporuju smartlink tak nemam vyhrate lebo neviem ci je aktivovany dobre to chapem? a to iste plati aj pri radiu Amundsen ktore keby som kupil tak tiez si musim overit ci ma smartlink a rovnako mi bude treba aj sd kartu s mapami ? 

 

No lebo ja tiez rozmyslam ci uz neprejst rovno na Amundsen lebo predsa pri vstavanej navigacii je pohodlie lepsie ako pri Bolere napajat vzdy telefon @Thief1 podla teba je preco lepsia rovno Amundsen rad sa poinformujem :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Amundsen vychádza z bolera (teda na pár rozdielov sú si fyzicky podobné), takže áno. Samozrejme, bude chýbať GPS anténa a na paneli rádia bude chýbať tlačidlo NAV ak by ostal panel čo už máš v aute... Smartlink mali všetky MIB2.

 

Problém je, že smartlink je viazaný na auto. Takže každé rádio, ktoré ho podporuje, bude aj tak potrebné odblokovať po vložení do tvojho auta. 

 

Rozdiel medzi nimi je v tom, že bolero treba upraviť priamo úpravou pamäte, čiže rozobrať a napinovať napriamo chip k PC a nainštalovať Toolbox. Pri amundsene to ide urobiť prostredníctvom druhého SD slotu a netreba nijak rozoberať rádio kvôli tomu.

 

Takže za mňa je jednoduchšie nájsť amundsen a pokúsiť sa na vlastnú päsť poprípade o aktiváciu smartlinku. Návodov na internete je viacero, poprípade sa nájde niekto šikovný, čo ti s tým pomôže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, případně pak stačí napsat někomu tady, klidně i mně a mohu navést na stažení správného souboru atd. Osobně jsem dělal už několik Columbusů (Octavia a Superb), ale v tomto případě to bude stejné.. jen stáhnout správný SW a pak správný patch. Není to žádná raketová věda, vše je předpřipravené. Existuje i toolbox, jak již tady bylo zmíněno, který to prakticky provede "za tebe".

A nemám tuto informaci ověřenou pro Bolero vs. Smartlink, ale co třeba vím od přechodu z MIB1 na MIB2 u Columbusu, tak je nutné měnit displej, i když má stejné rozlišení, prý by nefungoval. Tak se obávám, že by tento problém mohl nastat i zde. Každopádně většinou se to stejně prodává jako set - jednotka + displej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menil som Swing-Swing+ na Amundsen (ano, viac roboty, no montoval som sam), ochranu komponentov mi rusil znamy s online pristupom a rovno odblokoval Smartlink. Nemusel som sa o nic starat, upravovat ani patchovat :) pripojil notas a kym som kecal vonku s kamosom tak som mal hotove, vratane aktualizacie SW, novych map a podobne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...