Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Minule mi kolega v práci tvrdil, že si do jeho audiny kúpil Osram Nightbreaker a že sa ho pýtajú, či tam má xenóny... Navrhol mi, aby som ich vyskúšal. No a aby som ho presvedčil, že ja som "xenónový" oveľa viac, tak som to celé nafotil. :)

Na prvom obrázku je vľavo sériová konfigurácia (parkovačka a H7), na druhom je vľavo séria a LED, na treťom je vľavo Osram Nightbreaker a LED. Vpravo je vždy moja konfigurácia - LED a pravá nefalšovaná Čína. :) Posledný, štvrtý, obrázok je moja konfigurácia v oboch svetlách. Tak čo svieti najxenónovejšie? :) Myslím, že viac už asi homologizovaná H7 napodobniť xenón nedokáže. Samozrejme - závisí od toho, o akých Kelvinoch sa bavíme. A ani nespochybňujem to, že Osramy osvetlia cestu lepšie. Hovorím tu čisto len o farbe svetla.

post-37922-038068700 1289255547_thumb.jp

post-37922-058748300 1289255553_thumb.jp

post-37922-068102800 1289255561_thumb.jp

post-37922-013602600 1289255568_thumb.jp

Editováno: , autor: drag84
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za prve belejsi svetlo je prijemnejsi pro oci (treba ja, kdyz jedu autem s origo zarovkama tak mam uplne cervene oci, kdyz jedu s xenony tak je to uplne o necem jinem) za druhe z estetickeho hlediska je lepsi k Ledkam. Jinak kdybych chtel nejake normalni zarovky tak bych si vzal asi ty tungsramy nebo jak se to pise co tu vychvaluje Bojler, vypadaj zajimave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, bez urážky, ale pokiaľ nevidíte rozdiel, mali by vám zobrať vodičáky za farbosleposť. :) Alebo máte pokazené monitory. Farebný rozdiel je markantný. Originál je úplne žltý. Nightbreaker je tak o 5% belší - tu som aj ja rozdiel hľadal dlho. Ale rozdiel oproti tej Číne je vždy evidentný. Čína svieti takmer úplne bielo. Je tu niekto, kto to tam vidí okrem mňa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se tedy musím přidat k těm barvoslepým a nevědoucím co je krásné :-) Na O1 mám nyní Nightbreakery, a ty mému oku tedy vůbec nevyhovují, vůbec se mi nelíbí, že bílé čáry a celkový výhled vidím tak nějak mírně modro-zeleně a nepřipadá mi, že bych viděl více než s předešlými Silverstary. Prostě předešlé Silverstary +50% mi vyhovaly mnohem více a jejich mírnější zabarvení mi přišlo na oko lepší. Každý má na ty odstíny žárovek jiný pohled, já už bych Nightbreaker znovu nevzal.

Jen připomínám žárovky mají v autě svítit, a né dělat z auta něco co není a nikdy nebude !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minule mi kolega v práci tvrdil, že si do jeho audiny kúpil Osram Nightbreaker a že sa ho pýtajú, či tam má xenóny... Navrhol mi, aby som ich vyskúšal. No a aby som ho presvedčil, že ja som "xenónový" oveľa viac, tak som to celé nafotil. :)

Na prvom obrázku je vľavo sériová konfigurácia (parkovačka a H7), na druhom je vľavo séria a LED, na treťom je vľavo Osram Nightbreaker a LED. Vpravo je vždy moja konfigurácia - LED a pravá nefalšovaná Čína. :) Posledný, štvrtý, obrázok je moja konfigurácia v oboch svetlách. Tak čo svieti najxenónovejšie? :) Myslím, že viac už asi homologizovaná H7 napodobniť xenón nedokáže. Samozrejme - závisí od toho, o akých Kelvinoch sa bavíme. A ani nespochybňujem to, že Osramy osvetlia cestu lepšie. Hovorím tu čisto len o farbe svetla.

post-37922-038068700 1289255547_thumb.jp

post-37922-058748300 1289255553_thumb.jp

post-37922-068102800 1289255561_thumb.jp

post-37922-013602600 1289255568_thumb.jp

Ahoj, dnes jsme měli s kolegama v práci celodenní debatu na toto téma a většina jsme se rozhodli do nich jít. Trošku jsem se šťoural po internetu a našel jsem inovovanou verzi Osram Nightbreaker. Nová verze nese název "Osram Nightbreaker Plus" . Dle výrobce a jeho popisu se zaměřil hlavně na životnost těchto žárovek, která byla takřka u prvního modelu "tragická". Díky všem vylepšením by měly vydržet až o 50% déle než první model, jak uvedl výrobce Osram.

Tady odkaz

http://www.torioplus.cz/zbozi/h7-55w-nightbreaker-plus-90-sada-2ks/

Cena samozřejmě stoupla, nícměně byl byhc ochoten to zato dát.

Jsem začátečník a musím se přiznat, že jsem ani žárovku neměnil, což je sice žalostné, ale je to tak. Bohužel.

Je tedy označení Osram Nightbreaker Plus H7 12V 55W to pravé pro Fabii II? Budou stačit 2ks těchto žárovek? Mám projektorové světla...

Editováno: , autor: LukášCBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute,

tak jsem dneska předělal originální Osram žárovky za žárovky Tungsram "základní řada" H7 55W 12V.

Obě stály 140Kč z shopu svitime.eu. Bojler opravdu nelhal a jsou skvělé, ještě za tu cenu !!! Mám na poště ještě Osram Nightbreaker Plus, ale silně váhám, že je nechám poslat zpět, protože jsem nadšen z těchto Tungsramu. Navíc se mi nechce dávat za balík 708Kč (i s poštovným)

post-41323-042832200 1289925651_thumb.jp

post-41323-044883600 1289925660_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že LukášCBR na nás nechystal podvod století s tím, že si nikdo nevšimne, že jedno jsou dálkové a jedno potkávací, rozdíl před a po výměně. Tak naivní by snad nikdo nebyl. :-)

Jasně, lepší porovnání by bylo před a po, takhle si rozdíl moc představit neumím, ale ono ani před a po není na 100%, musí být stejná doba závěrky, stejná clona, stejné ISO... pro představu tohle ale asi stačí. Barva a intenzita světla se mi líbí, ale hodně může udělat nastavení foťáku... :-)

Na Tungsram je mi sympatická cena a hodnocení v testech, které je někdy i lepší než Osram, výdrž téměř dvojnásobná a cena minimální... Zkusím, nafotím, uvidíme. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ani by mě nenapadlo, že by někdo takhle přemýšlel. Původní fotky originálních žárovek nemám. Tyto dvě fotky co jsem vložil jsou po výměně na Tungsramy (jedná se o základ. model, žádný 50%megalight, ani 90 megalight ultra) a první fotka jsou dálkové a druhá fotka potkávací.

Foceno je to kompaktem, režim noční momentka, včetně zdůraznění barev. Je to Canon powerShot A710 AS - žádné dělo.

Světla seřízeny Škoda servisem Autoklever NJ.

Nemám důvod něco zkreslovat ani šidit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minule mi kolega v práci tvrdil, že si do jeho audiny kúpil Osram Nightbreaker a že sa ho pýtajú, či tam má xenóny... Navrhol mi, aby som ich vyskúšal. No a aby som ho presvedčil, že ja som "xenónový" oveľa viac, tak som to celé nafotil. :)

Na prvom obrázku je vľavo sériová konfigurácia (parkovačka a H7), na druhom je vľavo séria a LED, na treťom je vľavo Osram Nightbreaker a LED. Vpravo je vždy moja konfigurácia - LED a pravá nefalšovaná Čína. :) Posledný, štvrtý, obrázok je moja konfigurácia v oboch svetlách. Tak čo svieti najxenónovejšie? :) Myslím, že viac už asi homologizovaná H7 napodobniť xenón nedokáže. Samozrejme - závisí od toho, o akých Kelvinoch sa bavíme. A ani nespochybňujem to, že Osramy osvetlia cestu lepšie. Hovorím tu čisto len o farbe svetla.

post-37922-038068700 1289255547_thumb.jp

post-37922-058748300 1289255553_thumb.jp

post-37922-068102800 1289255561_thumb.jp

post-37922-013602600 1289255568_thumb.jp

Kámo, musel by sis nastavit ruční white balance na foťáku, jinak ten rozdíl bude na fotkách takhle malý, foťák to vždycky vyrovnává, takže vypnout automatic white balance aby to mělo vypovídací hodnotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ani by mě nenapadlo, že by někdo takhle přemýšlel. Původní fotky originálních žárovek nemám. Tyto dvě fotky co jsem vložil jsou po výměně na Tungsramy (jedná se o základ. model, žádný 50%megalight, ani 90 megalight ultra) a první fotka jsou dálkové a druhá fotka potkávací.

Foceno je to kompaktem, režim noční momentka, včetně zdůraznění barev. Je to Canon powerShot A710 AS - žádné dělo.

Světla seřízeny Škoda servisem Autoklever NJ.

Nemám důvod něco zkreslovat ani šidit :)

prepac beriem späť :) moja vina priznavam sa, neprecital som poriadne co si napisal . myslel som ze jednu foto opisujes s klasickymi ziarovkami a druhu s tymi tungsram :) uz som tixo nepoviem ani pol slova :) neberte to vzlom ale na suzuki fore som nieco podobne uz zazil preto tak trosku som zle velmi zle reagoval. sorry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že stačilo k fotkám napsal - dálkové, potkávácí a bylo to každému jasné. :-) Ale my si tady věříme a nepočítáme s podvody, tak jsem si domyslel, že jedno jsou dálky a druhé potkávací. :palec2: Odpouštíme ti. ;)

Teď mám nabídku na Tungsram Megalight ultra +90% za 350 Kč sada, byl jsem upozorněn na poloviční životnost oproti standartním Tungsram, ale jelikož mám Fabii po FL s denním svícením, tak je nebudu zbytečně pálit přes den a nechám je na noc. Pořídím dálky i potkávací, tak nafotím fotky tak jak se to má - před a po, dálkové a potkávací a nebojte, vím jak se fotí, takže snad bude i soubor fotek k posouzení...

Co jsem koukal, tak cena těch +90% je vyšší, než cena +50%, tak to asi nebude žádná sláva s životností. Ale nedá mi to nevyzkoušet. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těma 50% jsem najel za téměř rok zhruba 19 500km a do pokusné výměny za stejný typ vydržely. Zatím sem se nedostal k porovnání před (vysvícené) a po (zcela nové). Každopádně subjektivní zlepšení u zcela nových kusů bylo "mírné". Obyčejně člověk poznává hlavně krok k horšímu, tak uvidim.

Původně jsem v garáži mnou použité tungsramy H7 vyhradil pro FI, ale jestli jsou na tom s "vysvícením" obdobně jako ty 50ky, tak je asi eště u tatínka dobouchám. U něho jsou po roce a 16000km pořád obstojné. Upřímně řečeno, mám pocit, že u něho ty klasické svítí líp než svítily u mě. Rozdíl mezi 50kama v mojem je, ale ne tak velkým jako při předchozím upgradu na mojem. Jestli teda jde pochopit, co chcu říct. Tak nevim, jestli je to o kusu, nebo jestli nemám nechat seřídit světla. Při 30 000km se na to vybodli, asi kvůli natáčení.

Máte někdo zkušenosti, případně nějaké zdůvodnění pro to, jak a jestli žárovky postupem času degradujou?

samurai: předtím jsem kupoval na svitime.eu, 50% mají teď tady za 269Kč a ty devadesátky za zmíněných cca 360Kč stejně jako na svitime.eu; s oběma obchodama dobrá zkušenost (ten druhý se ještě nedávno jmenoval ecolux.cz)

P.S. Jinak k tomu neodebrání objednaných žárovek - myslím, že když si něco objednám, je dobré dodržet slovo a nepřenášet náklady s neodebráním na ostatní zákazníky.

P.P.S. Alfou a omegou všeho je čištění světel, pak má člověk bezproblémové a kvalitní osvětlení, bez šaškáren a trapností typu HID

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou nevzednutou dobírkou jsem to také chtěl napsat. Když si něco objednám tak si to musím napřed rozmyslet jestli zboží opravdu chci a ne až si zboží objednám. Mám také inzternetový obchod tak vím jaké to je, když si zákazním nevyzvedne zásilku, zbytečná práce a vyhozených 160kč za poštovné. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámo, musel by sis nastavit ruční white balance na foťáku, jinak ten rozdíl bude na fotkách takhle malý, foťák to vždycky vyrovnává, takže vypnout automatic white balance aby to mělo vypovídací hodnotu...

Kámo, strašne moc ďakujem za radu...

Presne tak som to urobil. Manuálny white balance, clona aj uzávierka - pre všetky obrázky konštantné. Keby sa white balance menil, určite by to bolo na fotkách poznať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dneska sem provedl výměnu "zajetých" žárovek (cca 3500km) za dřív používané (cca 18500km). Rozdíl je znatelný v barvě, světlo novějších je víc bílý. Rozdíl ve "výkonu" se nezdá extrémní, byť mírný zřejmě je. Uvidím, jak to bude vypadat při dalších jízdách, možná tam zkusím dat ještě jednou ty novější. Poslední týden jsem jezdil za světla a předtím byl za tmy sníh, tak bych rád co nejvíc srovnal pozorovací podmínky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...