Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Ano kabelaž jde koupit jako nahradni díl... komplet cela co je ve svetle... cena kolem 300kč kupoval jsem ji pred 4 mesici.... ale jeste jsem se nedostal k tomu abych to vymenil.........

musi se vytahnout cele svetlo a nejak vycvaknout ten velky konektor do ktereho se nacvakuje kabelaz z venku, ale jak sem na to koukal tak nevim jestli to pujde....

Asi jenom cvaknu dratky co musim vymenit a vy nove napajim... :) :)

Ja mam propalenou tu plastovy konektor co se nasazuje na zarovku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad žárovky:

Nejlepší svítivost jsem zaznamenal u Osram Night Breaker (1.generace). Vydržely ale jenom 8.500Km.

Pak jsem jezdil s Osram Silverstar. Svítily velice dobře. Vydržely 20.000Km. Teď jsem je koupil znovu.

(Životnost počítám do prasknutí první, pak měním obě současně, protože ta druhá většinou odejde téměř současně.)

Hlavním nepřítelem žárovek jsou údajně nekvalitní silnice, kdy se vlákno prostě uklepe, a to zejména pokud jezdíte jako já po D1 do Brna, Vyškova a podobných "zámeckých schodech".

Ad světlomet:

Při výměně žárovek jsem zjistil zamlžení čoček? Je to závada na reklamaci? Viz. foto:

post-21233-0-10176600-1318080687_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad žárovky:

Nejlepší svítivost jsem zaznamenal u Osram Night Breaker (1.generace). Vydržely ale jenom 8.500Km.

Pak jsem jezdil s Osram Silverstar. Svítily velice dobře. Vydržely 20.000Km. Teď jsem je koupil znovu.

(Životnost počítám do prasknutí první, pak měním obě současně, protože ta druhá většinou odejde téměř současně.)

Hlavním nepřítelem žárovek jsou údajně nekvalitní silnice, kdy se vlákno prostě uklepe, a to zejména pokud jezdíte jako já po D1 do Brna, Vyškova a podobných "zámeckých schodech".

Ad světlomet:

Při výměně žárovek jsem zjistil zamlžení čoček? Je to závada na reklamaci? Viz. foto:

post-21233-0-10176600-1318080687_thumb.j

Čau,to zamlžení čoček na reklamaci neni.Jak mi bylo ve škodovce vysvětleno,je to způsobeno tim vyměňovánim žárovek.Nová žárovka se při zapnutí začne vypalovat,mam na mysli ten konec namočenej do barvy. A to je právě to co se usazuje na vnitřní straně čočky. A hned ni také řeklli,že si mam kupovat pouze original díly a ne levné šmejdy ze kterých se to uvolňuje mnohem víc a tolik nepraskaji. ha ha ha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušeli jste to zamlžení někdo něčím UMEJT? Třeba izopropanolem nebo něčím podobným? Samozřejmě - musí se to dělat "dálkově", nějakým ubrouskem nebo jiným čistým hadrem namotaným na delší tyčku na způsob "uchošťourů", aby se na tu čočku vůbec podařilo dosáhnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau,to zamlžení čoček na reklamaci neni.Jak mi bylo ve škodovce vysvětleno,je to způsobeno tim vyměňovánim žárovek.Nová žárovka se při zapnutí začne vypalovat,mam na mysli ten konec namočenej do barvy. A to je právě to co se usazuje na vnitřní straně čočky. A hned ni také řeklli,že si mam kupovat pouze original díly a ne levné šmejdy ze kterých se to uvolňuje mnohem víc a tolik nepraskaji. ha ha ha

A jak mi v servisu dokážou, že jsem použil jiné žárovky, než originál? A co je pro Škodovku originál? Já měl z výroby ve světlech žárovky Osram. Ještě je mám. Nehledě na to, že jsem na vnější straně čočky pravého světla zjistil otisky prstů, a já nejsem David Copperfield, abych si je tam udělal sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co na to mám říct??? Zajeď do servisu a potom napiš,jak ti řekli :,,Samozřejmě pane,hned to vyměníme to je vážný důvod vyměnit světla,když se takhle zakouřily" HA HA HA

Opravdu bych byl zvědavej. Jen jsem chtěl říct,že se obracej zády k opravdu závažným důvodům něco měnit a tohle se akorád zasmějou. Já například řešil problém výkonu motoru na Feldě,dal sem příplatek za 50 kw a auto mělo 41kw a na reklamaci řekli že po 20000km je to nezaběhnutý motor. Obrátil sem se na Bosch a ty mi provedli ve středisku v Zábřehu na Moravě komplet test a vystavili potvrzení,že motor nedosahuje požadovaných hodnot. A co na to škoda? Doslova : ,,Nějaký Bosch není kompetentní k testování našich vozů"

Přitom na každé součástce bylo jejich logo.Tak to je asi tak vše.

**********

necituj posledni prispevek!!!

**********

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já před tím používal žárovky tungsram +50% s maximální spokojeností a ted jsem koupil v Rakousku obchody www.Hofer.at jen za 5.99 a jsou ještě lepší hlavně na dalkové světla která jinak svítí málo. Napřed jsem si říkal jestli jsem nekoupil nějaký šmejd za ty peníze ale ted toho nelituji.

post-19327-0-06991700-1320100539_thumb.j

Editováno: , autor: Escrito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred vikendom som zalozil NIGHTBREAKER PLUS aj do projektorov aj do dialkovych. Ziadna slava, cakal som viacej za tie prachy :prc: . Inak, pri vymene som sa dost zapotil. Je tam k tomu pristup, ako k peniazom. Cely cas som mal strach, ze ulomim natacanie projektorov...

Niekto tu tiez spominal, ze sa mu "zadymili" sosovky. Nic take som zatial nespozoroval...

Editováno: , autor: SaHo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemuzete nekdo u projektoru naklapeciho zmerit kolik je napeti na zarovce ??? ja to meril a pri nastartovanem aute mam jenom 12,5V kdyz jsem na zarovku napojil primo + z baterky tak slo videt jak se zarovka rozjasnila.....

Tedka nevim jestli to je zamer aby tam slo jenom 12,5V nebo se mi to nekde tratí......

Díky :-) :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak SaHo tiez som zalozil NIGHTBREAKER PLUS ze aka slava? Nic moc opoti orginalom skoro vobec . Vyhodil som zbitocne 60 € baval som aj do dialkacov. Spravil som chybu ze som ich objednal skor ako som sa zviezol v noci, Ale bol som prekvapeny ako super svietia uz aj orginaly v sosovkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projektory jsou bohužel jako světlomety daleko citlivější na geometrii vlákna a jeho přesné umístění do "ohniska", než "obyčejné paraboly". Pokud má žárovka vlákno s nějakou geometrickou vadou, která vůbec nemusí být na studeném vlákně očima viditelná, například pokud je vlákno o zlomek milimetru mimo normovanou optickou osu optiky, vznikají ve výsledném paprsku vrhaném čočkovou optikou před auto oblasti s rozdílným světelným tokem. Výsledkem jsou méně ozářené oblasti na "cílové ploše" před autem. Při použití kvalitních typů žárovek, u kterých výrobce striktně hlídá geometrii vlákna, k takovým vadám v osvícení nedochází nebo k nim dochází v daleko menší míře. Bohužel nutno přiznat i to, že do škodovek sériově montované žárovky značky OSRAM (bez dalších přívlastků) nejsou zrovna vzorem přesnosti a kvality výroby. Kvalitu je nutno mastně zaplatit - "obyčejná" halogenka "za pade" sice svítí, ale v projektorovém světlometu se její lacinost projeví naplno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč někdo stále řeší, že projektorová světla nesvítí ! Na mým předchozím autě jsem nadával na to že světla nesvítí byla to Octavia II.Ted mám tyto světla na Fabii a na to že nosím brýle bych řekl že jsem spokojen s originálem.Svítí to jak má!!

Nemohu s Tebou souhlasit,u mne je to přesně naopak - mám teď Octavii a svítí a hlavně osvětluje vozovku daleko lépe než Roomster který měl projektorová světla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...