Přejít na obsah

Pískání/skřípání od zadních brzd při pomalém couvání a popojíždění dopředu


Kisak4

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni, potřeboval bych radu. Od ledna jsou vzadu na autě (2.0 TDI, 110 KW) nové brzdy (desky Bosch + kotouče Brembo) - nechával měnit ještě původní majitel auta (bohužel operák tlačil na cenu před prodejem auta, takže tam nacpali takovouto kombinaci). Při pomalém couvání od brzd bylo slyšet takové pískání/skřípání jakoby kov na kov. Nechal jsem v servise udělat údržbu brzd, bohužel se celá věc ještě zhoršila a nedělá to už jen při couvání, ale i při pomalém popojíždění dopředu. V servise mi řekli, že dle nich to dělají destičky, ale možná bude nutné vyměnit i kotouče. Vzhledem k tomu, že desky i kotouče mají najeto asi 10.000 km, a navíc jsou zadní, se mi takovýto zásah za docela hodně peněz nepozdává. Neřešil jste někdo podobný problém? Přikládám video s těmi zvuky. Děje se to pouze při pomalém popojíždění, aniž bych šlapal na brzdu. Jakmile začnu brzdit, zvuk přestane. Předem velmi děkuju za reakce

Editováno: , autor: Kisak4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo chceš počuť ? brembo je asi najväčší shit aký som videl ,akékoľvek lacné abs , ferodo , starline , roadhouse je lepšie ... mám to podobne na nekoncernovom aute kde som to núdzovo nahodil , píska , šúcha a pri dobrzdení robí zvuk ako keby to bolo kov o kov ... mám tak 3500km a pôjdú čoskoro do šrotu ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po přečtení x různých příspěvků jsem zjistil, že názory se dost různí, někdo preferuje Zimmermann, někdo Ate, někdo Brembo a jinej zase originály. Mně šlo o to, že to tenhle zvuk vydává, aniž bych brzdil... kdybych brzdil a pískalo to, tak je mi to jasný, ale takhle jsem si nebyl jistej. Takže jsem se chtěl jen zeptat na radu, zda někomu třeba nepomohlo vyměnit jen desky či nějaké další zkušenosti, protože měnit komplet zadní kotouče i s deskama, když tyto tam jsou půl roku a mají najeto 10.000 km se mi úplně nechce, i když mi asi nic jiného nezbyde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dosky asi pomozu , vsak to uvidis hned ci je to ok a nebudes ich nicit na tych kotucoch ... kadeco kadekto preferuje , na skodovky je toho milion znaciek , toto bola zial kia a vyber aky bol ale ako hovorim , brembo ani zadarmo , snazim sa pchat vsade original , 90% je to za cenu ATE 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 7. 2023 na 18:09, suri. napsal:

čo chceš počuť ? brembo je asi najväčší shit aký som videl ,akékoľvek lacné abs , ferodo , starline , roadhouse je lepšie ... mám to podobne na nekoncernovom aute kde som to núdzovo nahodil , píska , šúcha a pri dobrzdení robí zvuk ako keby to bolo kov o kov ... mám tak 3500km a pôjdú čoskoro do šrotu ... 

Přesně tak. Vůbec nechápu kde se vzala ta pověst jaký je Brembo top. Větší shit snad není. 
 

Na předchozí auto jsem dal po dlouhým bádání a pročítání Textar a bylo to super. Na O3 jsem dal na zadek Zimermann a zatím slouží OK, ale po 40tkm jsou koutouče takový nějaký hnusný. Maj v sobě hluboký drážky jak kdyby byly moc měkký. Až se sjedou desky tak to půjde pryč celý a dám tam taky Textar. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže to jsou bremba s jiným složením, úplně jiná destička a kotouč. Moc tomu nerozumím, proč si tak kazí jméno. Snad 95% lidí kteří dali na obyčejné auto normální Bremba, tak na ně nadává.
Jistota je ATE, TRW které používá VW v originálu. Já dal zadek Textar a nemám problém ani s hlukem ani s reznutím brzd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...