Přejít na obsah

Kolik vám to jede


michalkot

Doporučené příspěvky

z kopečka, na petku tachometrovejch 185km/h na 205/40/17 mam 1,2HTP 47kW a řekl bych, že už brnká o omezovač. Slabší 40kW ma těžší převod, takže pokud najdete ještě strmnější kopec, tak pojede rychleji jak 47kW verze.

Jenze z kopecka je to informace totalne k nicemu. Pokud najdes dostatecne strmej kopec tak ti to vytahne i auto bez motoru. lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co teda omezuje? Konkrétní rychlost nebo otáčky motoru? Nebo co?

otacky motoru pokial viem dobre....

Tezko jsi dosahl omezovace pri jizde na 5.tku. Takovy slaby motor nema uz ve vysokych otackach silu. Podivej se kde mas maximum vykonu a kolik vykonu mas v maximalnich otackach.

Kdybych chtel napr. v HTP 40, dosahnout omezovace na 5tku, tak bych musel jet 190km/h (5800 ot....pokud si dobre pamatuju tak zhruba tam je omezovac). A to opravdu nejede.

Neviem co to bolo ci obmedzovacom alebo ci motor nevladal...je mi to jedno

proste mi to ide max. 167 a ani tuk viac....

napisem pravdu a je mi to jedno ze niekomu to ide s 1,2HTP 200 a dalo bi este viac :smich::smich::smich:

mne staci v pohode 167 ani taku rychlost nevyuzivam, staci v pohode 130...

Editováno: , autor: karol 2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z kopečka, na petku tachometrovejch 185km/h na 205/40/17 mam 1,2HTP 47kW a řekl bych, že už brnká o omezovač. Slabší 40kW ma těžší převod, takže pokud najdete ještě strmnější kopec, tak pojede rychleji jak 47kW verze.

Jenze z kopecka je to informace totalne k nicemu. Pokud najdes dostatecne strmej kopec tak ti to vytahne i auto bez motoru. lollollol

jo to mi je jasny, já myslel, jako to, že zasahuje u 40kW verze omezovač až ve vyšší rychlosti, než u 47kW právě kvůli jinýmu stálymu převodu. Jinak po rovince sem z toho na 205/40"17 dostal tak 175 tachometrovejch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla mna debata onicom

kazdy si tu bude vychvalovat ako jeho auto ide 200km za 5litrov na sto km a hlavne 1,2 a pisat podobne hluposti

myslim ze keby tomu tak bolo tak skodovka by vyrobila jenu motorizaciu a nerobili by od 1,2 po 2,0 a TDIcka, naco by to bolo dobre ked HTP ide v pohode 200 aj viac, naco si potom kupovat 1,9 TDI alebo 2,0 a RS uz vobec nie!!! sak staci HTP a vsetko je vyriesene.

Ked HTP ide 200 tak RS pojde 400 :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

všechno info mi tady příjde takový dost orientační, zalezí na mnoha faktorech a ruku na srdce, ty tachometry taky nejsou 100%přesny

nejsou ... moje zkusenost je, ze pri 5Y realnych pomoci GPS je na tacometru 55, pri 70 je na tacometru neco pres 75 a pri 90 je to tesne pres 100 ... pri 130 tesne pres 140 a dal jsem to uz nezkjoumal, kdyz jsem jel rychleji tak tak jsem radsi sledoval silnici .o) Vsechno na gumach 185/60 R 14 Pirelli winter sport ... na letnich jsem GPS nekoumal :) mam 195/50 R 15 Hankook a na nich jsem udell tech 220 :o) ... mam radsi zrychleni nez maximalku .o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presna tak mam pisane maximalku 170km/h a zrychlenie 14,1s a nebudem tu tvrdit ze to ide s kopca 250 :)

tak ako ma HTP combi pisane max 162km/h a zrychlenie16,3s tak vety typu ide to z kopca 200 a este by islo aj viac tak to je sila to je potom tak rychle ako fabia RS. vidim udaje vyrobcu a je vyrobca nie je magor aby nevedel co to auto dokaze ledaze by to niekto dokazal a dal mu rychlo vediet aky ma zazrak v HTP.

jednym slovom HTP 200km/h nikdy neslo ani nepojde ako moj 16V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to tu zavrel, tohle je zase tema... :rolleyes:

Stejne je to vsechno tak relativni a prakticky s rozumnou presnosti nezmeritelny.

Mam HTP 12V Combi a na tacho jsem videl i 195km/h. Rucicka otackomeru ale uz lezla do cervenyho pole, takze sla noha z plynu dolu.

Kdyz dodam, ze se to udalo na dalnici u Frakfurtu nad Mohanem, ve ctyrech lidech a cca 60kg bagaze, budete si myslet, ze jsem blazen. Nicmene, stalo se.

Ze to bylo mirne z kopce a mozna i vitr v zadech je ale prave ten parametr, kterej mi dava za pravdu.

V zadnem pripade ale netvrdim, ze mi moje HTP jede 195km/h. Kdyz odectu nepresnost tacha a dale pak vliv klesani a vetru v zadech, dostanu se nekam do oblasti ke zminenym 162km/h (pro HTP 12V Combi).

Konec koncu, vyrobce udava Vmax namerenou podle normovaneho postupu. V kazdem pripade nebere v uvahu pomoc vetru a klesani.

Tahle debata, resp. tohle tema, je fakt o nicem.

Please LOCK, neskor DELETE... :D

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych to tu zavrel, tohle je zase tema... :rolleyes:

Stejne je to vsechno tak relativni a prakticky s rozumnou presnosti nezmeritelny.

Mam HTP 12V Combi a na tacho jsem videl i 195km/h. Rucicka otackomeru ale uz lezla do cervenyho pole, takze sla noha z plynu dolu.

Kdyz dodam, ze se to udalo na dalnici u Frakfurtu nad Mohanem, ve ctyrech lidech a cca 60kg bagaze, budete si myslet, ze jsem blazen. Nicmene, stalo se.

Ze to bylo mirne z kopce a mozna i vitr v zadech je ale prave ten parametr, kterej mi dava za pravdu.

V zadnem pripade ale netvrdim, ze mi moje HTP jede 195km/h. Kdyz odectu nepresnost tacha a dale pak vliv klesani a vetru v zadech, dostanu se nekam do oblasti ke zminenym 162km/h (pro HTP 12V Combi).

Konec koncu, vyrobce udava Vmax namerenou podle normovaneho postupu. V kazdem pripade nebere v uvahu pomoc vetru a klesani.

Tahle debata, resp. tohle tema, je fakt o nicem.

Please LOCK, neskor DELETE... :D

Sakra a uz uz uz to vypadalo ze se dovime neco noveho ....... :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smoulovo fabie na dalnici: kolik nevim, tachometr jde jen do 240....ale omezovac u bmw zautocil pry 250 a ja jeste jel lol

A ono se ten tachometr zasekne na 240 a dal nejde ? nebo jak to vlastne funguje je tam nejaka zabrana.....protoze na octavii jsem to dotlacil na 240 ale kde nic tu nic...tak by me to zajimalo .)a na dalsi zrychleni uz bylo malo koni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...