Přejít na obsah

Dodatečná montáž tempomatu


toki

Doporučené příspěvky

what the fuck... :o

To je teda levota. V C4 je tempomat, kterej krom toho, ze indikuje operate status, tak zobrazuje i nastavenou rychlost.

Mozna se mejlim, ale mam pocit, ze je na budikach dokonce inaktivni symbol tempomatu... srat se do toho nebudu, ale pocitam, ze tu soudruzi mohli myslet trochu vic "za roh"...

C4 moze ist do prdele pretoze ten tempomat trhá autom jak nenormalny. ked ho clovek zapne tak to snim sklbne ked chces tlacitkom ubrat rychlost to trhne dole a zas naopak. Dost mi to pripadalo take drevene. Mam skusenost len s C4 1,6 benzin. Sice to pekne ukazuje ale prd z komfortu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mám dodělávanej a žádná signalizace není. Ptal jsem se na to, signalizuje údajně jen pokud ho máš rovnou z fabriky kontrolkou na palubce. Netuším vůbec proč to tak je, někde prostě něco chybí zapojit a asi to nejde:)

To se mi nezdá, na budíkách ta kontrolka není. Takže tam nemá co svítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tempomat rovnou z fabriky (MR2002) a nikde mi nic nesvítí. A do dneška mě ani nenapadlo, že by někde něco svítit mělo. Nevidím k tomu jediný důvod, přijde mi to jen jako další zbytečná fičura, dělající z auta překombinovanou elektronickou hračku. Kontrolky jsou od toho, aby se rozsvítily, když je problém, člověk si toho i periferním viděním všiml a problém řešil. Permanentně svítící kontrolku (u Supa rozsvícená světla) stejně nikdo po chvíli nevnímá a stejně by to dopadlo i s dlouhodobě svítící kontrolkou tempomatu. Třeba taková kontrolka vypnutí ESP má smysl, protože člověk by mohl zapomenout, že ho v nějaké situaci vypl a pak by se mohl divit v příkopu. Ale zapomenout na zapnutý tempomat?! To je tak na úrovni sušení kočky v mikrovlnce. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

C4 moze ist do prdele pretoze ten tempomat trhá autom jak nenormalny. ked ho clovek zapne tak to snim sklbne ked chces tlacitkom ubrat rychlost to trhne dole a zas naopak. Dost mi to pripadalo take drevene. Mam skusenost len s C4 1,6 benzin. Sice to pekne ukazuje ale prd z komfortu

C4 jsem toho najezdil dost a dost na to, abych mohl tvrdit, že to rozhodně neni špatný auto a tempomat se chová celkem běžně. Je to 1.6 HDi, kde neni motor uplný žebrák a tak po přidání rychlosti na tempomatu motor zkrátka vykoná, co se po něm chce... A nemyslim, že neni uplně od věci možnost nastavit si požadovanou rychlosst na display a pak na ni jen skočit. Nakonec, pokud dam v supu restore a rozdil je cca o minus 20 km a výš, tak je taky znát, jak motor při záběru cukne...

a propo, mam doma jedny budiky bez maxiku a pořádně jsem si je prohléd a ejhle - my fault - žádný symbol tempomatu na nich skutečně neni, čimž netvrdim, že by mi signalizace aktivniho stavu nevyhovovala. Někto to porostě rád barevný... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nvm. Na supe ked chcem zvísit rychlost tak pomaly tukam do tlacitka + a auto rovnomerne zrychluje a tensne pred koncom zrychlovania zacne zrychlovat pomalsie a plynulo prejde na pozadovanu rychlost. Zatial co C4 ked som tukol tak to proste drblo plny plyn a na pozadovanej rychlosti to proste naraz plyn ubralo. Nieco take ako ked ja drzim tlacitko +stale stlacene auto zrychluje na plny plyn a ked ho pustim tak v momente ubere plyn. Neviem to moc popisat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, chlapi nevíte jak je řízen tempomat? Je to od snímače otáček ABS na levém předním kole? Blbne mi levé přední čidlo ABS, tak jsem s ním zkoušel pohnout, ale přestal mi jít tempomat, jenom někdy jde, ale hned zase nejde a je fakt, že pořád nemůžu seřídit to čidlo - stále cvrká při bzždění. Vyměním ho a pak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Zapojenie tempomatu Škoda superb 1

 

Jednoduche a velmi lahke zapojenie tempomatu kazdy z nas si s tim hravo poradi ak ma origynal kabelaz a packu tempomatu je to jednoduche. Ja som si kupil tempomat aj s kabelazou od tejto firmi ak bi dakto cchel moze si objednat pridavam web stranku  http://www.speedtech.sk/originalna-sada-pre-tempomat-skoda-superb-i-2001-2008.html

 

Začnem asik tim asi čo prve rozobrat a co poskladat.

 

Rozoberieme si spodnucast pod volantom kde je zapinanie svetiel ten cely panel

 

Podla dielenskej priručky rozoberieme volant a demontujeme plasty pod nim a vymenime packu za packu tempomatu pridavam foto ako rozobrat volant a pod. prikladam popis s dielenskej priručky

 

Po druhe ked to uz mame rozobrane tak vymenime packy a pozor za packymi sa nachadza este srobik ktorim to povilime a odpojime konektroy obidve packy  vytiahnutim nahor nam vijdu vod ked ich budeme mat tak ich rozdelime su do seba iba nacvaknute staci ich odcvaknut a dat druhu packu s tempomatom a zasa to naspet namontovat vsetko dokopy ako sme to odmontovavali.

 

Ked to budeme mat hotove tak napojime konektro s kabelazou a potiahneme ho do motoroveho priestoru kde budeme pajkovat alebo nanovo pinaovat tieto kable a kabel s 12 v pripojenim si potiahneme k brzdovemu spinaci a napajkujeme ho na červenožlty kabel ale odporučam si radšej premerat kde mame 12v pri brzdovom spinaci ked to budeme mat hotove tak vsetko poskladame naspet a bud doma ak mate vag alebo do servisu nech vam to nahraju podla navodu ktori ste obdrzali

 

 

 

Obrazok s cislom 2 je kde treba kabelaz napojit nachadza sa to pod steracmi v motorovom priestore  pod kapotou

Obrazok s cislom 3 oznacuje kde mame napojit kabelaz napaja sa do bieleho konektora treba ho odcvaknut a napinovat bud nanovo alebo popajkovat na dane kable

 

 

Prikladam aj navod ktori som mal pri tempomate

Dokument.rtf

post-86134-0-93313900-1394904061_thumb.j

post-86134-0-48937600-1394904192_thumb.j

post-86134-0-37657200-1394904201_thumb.j

post-86134-0-29546000-1394904236_thumb.j

post-86134-0-13151000-1394904246_thumb.j

post-86134-0-02683100-1394904249_thumb.j

post-86134-0-78546700-1394904252_thumb.j

post-86134-0-31254600-1394904257_thumb.j

originalna-sada-pre-tempomat-skoda-superb-i-2001-2008.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...