Přejít na obsah

Tlumení dveří


kasko

Doporučené příspěvky

Ahojte, cital som uz vseliake clanky o tlmeni a o pouzitych materialoch. Chcel by som vsak vediet vase konkretne skusenosti s tlmiacimi materialmi. Ako je to naozaj po vytlmeni. Ono nie je totiz pre nikoho sranda dat 3tis. za Dynamat. Chel by som vediet, ci sa to fakt oplati. Ci to fakt pocitim, alebo to budu minimalne zmeny. Mam autoradio Alpine + repro Ground-Zero. Pri kupe reprakov mi tvrdili, ze su brutal dobre, ze to peckuje jak svina. Mal som vleke ocakavania, no vysledok nebol taky, ako mi predajcovia tvrdili. Hraju lepsie ako tie stare, klasicke Fabiacke, ale ze by tam bol nejaky brutal rozdiel, to nie. Pravdu povediac, cakal som od toho viac...... Chcem vytlmit dvere a preto by som chcel nejake kokretne skusenosti. Ked uz som pri tom Dynamate, v reklame sa pise, ze dokaze zvysit vykon o 3db co je zhruba dvojnasobna hlasitost. No to treba vytlmit cele avto a myslim ze cena Dynamatu je vsetkym jasna :-(

Chvem len vediet, ci je poznatelny rozdiel medzi Dynamatom a Tecsaundom, piste mi vase subjektyvne nazory po vytlmeni, ako sa zmenil zvuk repro, ako sa potlacil hluk z okolia

Dakujem za kazdu odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kúpil som Dynamat Extreme celkom 5 platov a nacpal do dverí niečo cez 4 platy a ešte dám aj na tapacír... zatiaľ som tapacír nenasadil, nebolo času, ale poviem ti... peckuje to výborne... Mám reproduktory Ground Zero Hydrogen 16 Neo a spokojnosť veliká... teraz riešim pláto a preň mám už prichystané Ground Zero Hydrogen 165X... Poviem ti, ak budú hrať rovnako dobre ako 16 Neo, tak nepotrebujem ani subwoofer a to čakám že budú hrať ešte lepšie, bo sú raz tak ťažké ako tie slimy(16 Neo). Takže môj názor, jdi do toho.... Ešte čosi, predtým tam boli škoda chrastítka a pri vyššej hlasitosti mi skákali spätné zrkadielka... predstav si... ako som to vytlmil, tak sa ani nepohnú a tie basy ... :)) I am loving it (skrytá reklama :D )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Tak včera sem měl rozebraný dveře a zjistil sem že plech v mim případě neni přišroubovanej, ale přinýtovanej :p:p Takže to budu dodělávat příští výkend. Sem zvědavej jak to bude hrát koupil sem 2,8 mm samolepící plát s rounem. Jak vyměnim repro?

Nýty se musejí odvrtat a pak použít šrouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem právě kompletně přečetl celou diskuzi o tlumení dveří a musim říct, že bych nikdy neřekl, že tohle na výslednou reprodukci může mít takový vliv, já bych tam hned cpal lepší a lepší repráky, ale koukám, že to by mi bylo houby platný..

Pokud tomu správně rozumím, základem pro kvalitní repdorukci je kvalitní vytlumení dveří.., reproduktor je až na druhém místě..

Do tohohle bych se mohl časem taky pustit, ale určitě to nebude jen tak brzy a hlavně jak už jsem psal jinde, nerad bych při rozebírání dveří je nějak poškodil.. u svých starých aut mi to bylo šumák, tam jsem dveře rozebíral a skládal i několikrát za den, ale princezna je princezna.. :help::help::help:

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri jake teplote se muze lepeni provadet? v blizke dobe budu rozdelavat dvere (kvuli pojistnemu krouzku ze zamku, co mi spadl pri vymene klik) a tak pri te prilezitosti chci krom el stahovacek, dvere i vytlumit, ale garaz nemam, tak musim delat venku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nemělo by být pod nulou. Musí být taková teplota, aby dveře šly dobře odmastit, třeba technickým benzínem a ten pak vyprchal. Já bych to dělal tak nějak při 15-20 °C. Aby nebyl plech moc studený, to pak blbě chytá. A nebo pak je ještě jedna možnost a to ta, nechat autko na slunci ohřát a pak pracovat. Ale ta teplota, co jsem psal a sluníčko pro kvalitní výsledek budou asi nezbytné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, no uvidime :) bud si pockam na babi leto a nebo sezenu nekde garaz :) jeste premyslim zda pouzit Tecsaund nebo Dynamat, ale podle vseho oboji poslouzi naprosto stejne..

Hele to je neco jako kdyz premejslis jestli koupit Skoda 120 nebo superba.

Kazdy je uplne jiny, kazdy ma uplne jinou cenu a vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i když z Liberce to je štreka. Jen by mě zajímalo, kolik si za to vezmou. ALe počítej, že cena pod 2000Kč jenom za práci nepůjde. Do toho materiál a budeš na nějakých 3000-5000Kč :(

Odkus přesně jsi?

Daleko to možná bude, ale tak výlet bych si někdy mohl udělat... Určitě bych Ti s tim pomohl, to by nebyl problém..

Předpokládám, že už jsi to párkrát dělal a víš co a jak...? (jak profesionálně a bezpečně sundat plasty, kryty aby se nepoškodily atd.)

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkus přesně jsi?

Daleko to možná bude, ale tak výlet bych si někdy mohl udělat... Určitě bych Ti s tim pomohl, to by nebyl problém..

Předpokládám, že už jsi to párkrát dělal a víš co a jak...? (jak profesionálně a bezpečně sundat plasty, kryty aby se nepoškodily atd.)

-_-

Jsem kousek od Uherského Hradiště. Tak párkrát jsem to už dělal. Na svém autě jsem to dělal 2x a dveře jsem rozebrané nespočetněkrát.

Kdybys pak měl zájem, tak písni, třeba přes SZ nebo tak :)

Pokud mi pomůžeš, tak to stihnem v tom časovém úseku, jak jsem říkal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ktory je teda Superb ?

a ktory Skoda 120 ?

Tecsaund = ???

Dynamat = ???

:help:

Kdyz stojis pred rozhodunitm jestli netlumit a nebo tlumit Tecsaundem, tak urcite Tecsound. Ale Tecsound ma i sve nevyhody. Nejvetsi problem je jeho hmotnost.

Navic Alu folie, ktery na nem je silna jako alobal. A pak ma jednu obrovskou vyhodu a to je jeho CENA. Takze svou sluzbu udela ale neni to idealni.

Pokud ses ochotnej investovat do Dynamatu extremu, tak vubec nevahej. Jedna se o trochu jinej material, jeho hmotnost je mensi. Alu folie, ktera desku zpevnuje se uz spise podoba slabemu hlinikovemu plechu-daleko pevnejsi.

Uz jsem to psal nekolikrat koukni jeste na Stinger Roadkill, podle me je to lepsi nez Dynamat. Nebo minimalne se s tim daleko lip dela a lip drzi. Bohuzel je o neco drazsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a kdyz uz se tady resi ten dynamat :) tak muze mi nekdo jeste rict

a) kolik vlastne tech platu na vytlumeni potrebuji? dynamat xtreme xt3 ma rozmer cca 81x46cm nebo je vhodne spise koupit ty mensi rozmery xt1?

B) a kdyz uz se to tu resi, muze nekdo nejak shrnout pouziti jednotlivych druhu tech dynamatu? kdyz se kouka clovek po shopech, je jich jak nadelanejch a ze tlumi, to se pise o vsech :))

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...