Přejít na obsah

demontáž olejového filtru


ferenc

Doporučené příspěvky

Je tam na tom sestihran? Ja si to ted nemuzu vybavit,ale vim ze nektery motory maji navrchu vicka sestihran,tak potom staci nasadit orisek na golu a povolit. jestli tam ovsem neni,tak se to da povolit normalnim povolovakem na olejove filtry ;) Ale uz by to znovu tak nezarvaval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

spesl pripravek ? myslis takovej ten klic z retizkem ne ten mam ale stejne to nejde este je na tom napsany este ze to ma byt dotazeny silou 25nm sem takl urcite aspon 50 apovolit to neslo :angry:

nejsem si teď jistej, jestli je se řetízkem, ale vím, že bez něj to spíš zkurvíš. S tím přípravkem to jde hladce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo to pěkně dorval. Řešení filtr probodni skrz šroubovákem a můžeš odtahovat.

To snad ne. Celý filtr má hliníkové tělo. On mluví o TDI . Tam se mění jen papírová vložka. Je na to opravdu spešl. velký ořech. Já používám klíč, který má místo řetízku nějakou gurtnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je odkaz na ten univ. klíč na povolení víčka olejového filtru:

http://www.univer.cz/katalog.php?sort=161211&str=6

To ale není ten správný. Správný klíč je v tvém odkazu níž a to ten miskovitý.

jj, to je ono. A právě tenhle klíč zajistí velkou styčnou plochu a dovolí přenést daleko větší sílu. Když se na to hrábne třeba obyč klíčem, tak se to akorát serve a třeba to pak nepůjde ani tím origo. Já jsem tehdá taky přemlouval kámoše, ať to nějak povalí, ale to odmítnul, že to akorát dokurví, že raději druhej den dovalí ten stahovák. A dobře udělal, protože s ním to šlo jako nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi si koupim ten nastavec. a jak je to s vyresetovani servisniho intervalu na palubovce se asi budu muset stavit v servise co

ne,ne, za 30 vteřin to uděláš sám. Dělá se to čudlama na display. Někde tady je návod, psát to nebudu, když je to tu xy krát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je odkaz na ten univ. klíč na povolení víčka olejového filtru:

http://www.univer.cz/katalog.php?sort=161211&str=6

To ale není ten správný. Správný klíč je v tvém odkazu níž a to ten miskovitý.

jj, to je ono. A právě tenhle klíč zajistí velkou styčnou plochu a dovolí přenést daleko větší sílu. Když se na to hrábne třeba obyč klíčem, tak se to akorát serve a třeba to pak nepůjde ani tím origo. Já jsem tehdá taky přemlouval kámoše, ať to nějak povalí, ale to odmítnul, že to akorát dokurví, že raději druhej den dovalí ten stahovák. A dobře udělal, protože s ním to šlo jako nic.

koukal jsem na ty klice,ale ktery rozemr je na oktu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo,a to ze to drzi,nenmusi byt zpusobeno tim ze to nekdo dorval... Na sluzebni,jsem to take nemohli povolit a to si to menime sami.....

vždyť píšu, že bez toho správného klíče to prakticky nejde sundat a s ním to jde jako nic.

my to povolili i bez nej ;) Klinakem ;) nebo se take pouziva pasek :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda nevim lidi čím to,ale já si olej vždy měním sám a nikdy se mi nestalo že bych to nemoh povolit,mám klasický klíč na olej.filtry a hodim na ten kryt vždycky hadr aby se nepoškrábal vezmu klíč a vklidu na první záběr povolím,tak čím to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je odkaz na ten univ. klíč na povolení víčka olejového filtru:

http://www.univer.cz/katalog.php?sort=161211&str=6

To ale není ten správný. Správný klíč je v tvém odkazu níž a to ten miskovitý.

Tím klíčem co uvádím to jde v pohodě a navíc má rozsah 63-102mm.

Ten miskový je lepší, na Octavii je typ 1235, na průměry 74 mm/14P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...