Přejít na obsah

Sluneční clony zadních bočních oken


Octavoušek

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Jelikoz policajti zacinaji radit s merakama, tak jsem se rozhodl folie z prednich bocnich okynek sundat i kdyz nazor na tu hrozne nebezpecnost folii mam svuj, ale to rozebirat nechci.

Jde mi o to co nejvice zneprijemnit praci zlodejum a stizit jim vyhled do auta. Libi se mi clony ktere jsou zde uvadene, ale jsou urcene do zadnich bocnich okynek. Nevi nekdo zda nahodou podobnou vecicku nekdo neprodava do prednich oken? Nebo nedokazal by to nekdo ze zdejsich machru profesionalne vyrobit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahoj,

myslím stejně jako ty. Měl jsem na předku 65% zatmavení + to zatmavení z výroby, takže viditelnost do auta nula.... Kvůli cajtům sem to sundal a nechal si tam dát čirý bezpečnostní fólie. Asi je to fakt zdrží, to sklo je jak kámen, ale do auta je vidět jak do krámu, takže sháním něco na přední okna. Na netu nic není, ale v ATU (autotechnik unger) v Motole jsem našel sluneční clonu, kterou si nastříháš přesně na míru okna a pak se nějakejma zobáčkama přidělá k oknu, takže by se to dalo rychle nandavat i sundavat! jedna stojí 259, takže na obě okna to vyjde 520 kč, což se dá, ale zatím sem to nekoupil, pže sem línej.... :-)

Jelikoz policajti zacinaji radit s merakama, tak jsem se rozhodl folie z prednich bocnich okynek sundat i kdyz nazor na tu hrozne nebezpecnost folii mam svuj, ale to rozebirat nechci.

Jde mi o to co nejvice zneprijemnit praci zlodejum a stizit jim vyhled do auta. Libi se mi clony ktere jsou zde uvadene, ale jsou urcene do zadnich bocnich okynek. Nevi nekdo zda nahodou podobnou vecicku nekdo neprodava do prednich oken? Nebo nedokazal by to nekdo ze zdejsich machru profesionalne vyrobit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Clony má na autě taťka, má to už na druhé Octavii (clony jsou staré už asi 6 let).

Vzhled: relativně to +/- připomíná fólii, ale takovou vybledlou.. Než-li černě, zvenčí to působí spíše šedě (tím spíše, když má teď svetlý interiér)

Výhled: jako bez nich to samozřejmě není, ale nutno uznat, mají to vyřešené šikovně - zvenčí dovnitř vidět není, zevnitř ven je viditelnost tak 80%

Využitelnost: Na stálé sundávání a nandávání to není, zlomili byste platové packy. Výhodou je, že věci nevyletí oknem, nevýhodou, že ztratíte funkčnost okna (nedej bože, kdyby bylo někomu vzadu zle). Další nevýhodou je, že se na okno trošku práší a než stále síťky sundávat, okno přeleštíte jednou ročně. Kvalita je jinak dobrá, barevná stálost také, podaří-li se vám však síťku protrhnout, můžete kupovat novou, zvenčí to vidět nebude, zevnitř však bude vzhled v kýblu.

Závěrem: Kdo se rozhoduje, zda pořídit síťku, nebo fólie, neváhejte a pořiďte fólie. Jsou mnohem lépe využitelné, stylovější a viditelnost je lepší. Kdo má však například služební auto (jako já), nebo kdo nechce mít zadní okna tmavá a síťky by potřeboval pouze v nutných případech, koupí nic nezkazíte.

PS: sám jsem se na síťky koukal, jsem asi blbej, ale musím položit otázku: Proč se pro combi dělají síťky pro boční okénka zadních sedadel, boční okénka kufru a pro okno pátých dveří, ale pro liftback síťka 5. dveří neeexistuje? (neberu-li originál Škoda stínící rolo, které však se zde řešenými síťkami nemá nic společného). Nebo se špatně koukám a někdo ji našel? Nenacházím ji ani v orig. příslušenství Škoda, ani na stránkách Milotecu, ani nikde jinde.. :blink:

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ty clony půjdou na okna jen v případě, že bude auto stát na nějakém dost nebezpečném místě, což se mi stává tak jednou, dvakrát týdně a ještě jen přes den. V noci stojím v garage.

Otázka je,jestli je těmi clonami na předních oknech nenalákáš...

to Denis - já mám clony od Milotecu a tam jsou ty packy plechové,takže tam zlomení jen tak nehrozí. http://forum.skodaho...ost__p__1520177

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já nemyslím ten rám síťky, myslím ty packy, které to drží - ale je možný, že je to poplastované a ne plastové, zase tolik jsem to nezkoumal :)

Síťky jsou fajn, nicméně jak píšu - to stínící rolo je dobré pouze pro daný účel: nechci být oslněn (sluncem, světlem), chci snížit teplotu v autě, apod. S estetikou to však bohužel nemá nic moc společného, jako tmavá okna to fakt nevypadá (narozdíl od těch bočních sítěk). Combi má zase zadní okno nejen jinak tvarované, ale hlavně menší, takže ani nějaké přizpůsobení moc reálné nebude.. Škoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jak píšu: co se samotné funkce "stínítka" týče, je to super. Ale co se estetiky týče, moc mi to nepomůže.. No, nevadí, jen pořád nechápu, proč nedělají oboje (síťku i rolo) - ty síťky jsou tak drahé, že by rolo předčily i cenou, proto politiku Škodovky trošku nechápu

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

podle mně budou rozdíly 2:

1) celkově menší pevnost (to však nepoznáš, musel bys mít porovnání s originálem

2) nižší barevná stálost - po pár letech to bude fialové

Na druhou stranu za sadu zaplatíš třetinu toho, co u originálu za 1 síťku

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme, jak to příjde, tak sem písnu a hodím foto, z menší pevnosti strach nemám, na to na co to má sloužit to stačit bude a s barevnou stálostí mě to zase tak netrápí, měním auta po 4-5 letech, takže když to vydrží po tu dobu, tak budu spokojenej, nechce se mě dávat 2k za origo škodovácký, přijde mě to nehorázná cena za něco co má korunovou hodnotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to souhlasím, cena je to otřesná :kol-44:

4-5 let ti to jistě nevydrží, ale možná se mýlím, na druhou stranu se jedná o záležitost, na které v době dnešních technologií není zase tolik co zkazit.. Je-li to však levný šmejd, jak se obávám, dávám barvám maximálně 2 roky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...