Přejít na obsah

Výměna motoru za jiný typ


Papek

Doporučené příspěvky

Reso: prvy den by mal euforiu s toho a zdalo by sa mu ze to ide ako cert ale za tyzden by znova hovoril ze to nejde. jednoducho by si trosku citil ale nic extra, lebo je to stale maloobjemovy motor 1,2 a 7 kW ho nespasi.

to asi ako keby niekto chcel menit 1,4 MPI 50kW za 1,4 16V 55kW tiez tym nic neziska.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chtel bych se zeptat, zda nekdo nevite, jestli je mozny ofcialne (legalne) prestavet auto s motorem 1.4 mpi na 1.9TDI RS, pokud se pouzije vse, pro prestavbu nezbytne. (i brzdy atd) Hlavne mi jde o to, aby auto proslo technickou, dalo se sjednat povinny ruceni, popripade nebyly problemy s policii... Mam takovy tuseni, ze spis ne, ale treba nekdo vi vic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxa: dej si facku :help:

p.s.: uz milion krat tu boli prestavby auta resp. motora. v CR a SR je to nemozne a nelegalne, aj keby si to spravil lepsie ako samotny vyrobca. ak to chces spravit prestahuj sa do nemecka tam sa to da ale musis prejst STK ( nie stylom ako u nas ale naozaj to musi prejst potom nemaju nic proti ). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxa: dej si facku :help:

p.s.: uz milion krat tu boli prestavby auta resp. motora. v CR a SR je to nemozne a nelegalne, aj keby si to spravil lepsie ako samotny vyrobca. ak to chces spravit prestahuj sa do nemecka tam sa to da ale musis prejst STK ( nie stylom ako u nas ale naozaj to musi prejst potom nemaju nic proti ). ;)

Z kazdystrany jednu. Dik zarady vsem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o podobné věci jsem také uvažoval. Je zde jedno "rozumné" řešení, které se mi ovšem nelíbilo. Oficiálně koupíš zbořenou FRS (stačí ti jen doklady). Použiješ karoserii ze svého auta na opravu, projdeš legální technickou dle TP z FRS - kde ve svém autě budeš mít implantovanou veškerou techniku z RS. Po obdržení protokolu z STK pokud to bude dovoz půjdeš požádat o přihlášení, případně pokud to bude koupeno v CZ, tak půjde na dopravku, kde ti změní barvu karoserie, příp. její číslo. S tímto půjdeš znovu na STK, kde ti vystaví opravený protokol, kde bude vše OK a s tím si pak zajdeš na dopravku, kde ti vozidlo legálně přihlásí.

Je to obdobný koloběh jako jsem před několika lety prováděl s přepisováním trabantů na jedy papíry :D

Když si spočteš cenu, za kterou svoje auto prodáš (případně rozprodáš na díly) + cenu dokladů z FRS (když jsem je scháněl, ozval se mi jen jeden člověk, který požadoval 70k,-) a dále kompletní přední nápravu s převodouvkou a motorem, elekriku... + zadní nápravu. Potom moc hodin práce aby ti všechno šlapalo tak máš citový vztak k totálně rozvrtanému autu které už není to se kterým jsi jezdil dřív a vyjde ti dráž jako origo RS ;)

Když v nabídkách najdeš FRS s cenou kolem 200k tak bych to vyměnil za tvoji fabku + doplatek a nemáš co řešit ;) Hlavně si nemysli, že díly které seženeš na vrakáči budou v lepším stavu něž ty co jsou ve zmiňovaných FRS s cenou kolem 200k.

Originálnější řešení se mi jevilo to co má Šmoula - já chtěl přastavět auto na 1.8T a to se jeví jako ještě větší problém, takže problematiku výměny motoru jsemuž dávo zavrhnul ;) Trošku si to propočítej a dojdeš ke stejnému závěru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor s převodovkou vyjde tak na 35 tis.

Připrav si vše potřebné na přestavbu, nech přihlásit auto na německé papíry,

nech zapsat změny do TP a pak zpět na české.

200 euro ročně daň, po odhlášení ti poměr vrátí.

1200 euro ročně zákonné pojištění, zaplatíš za pojištěné měsíce.

Abys mohl přihlásit auto, musíš mít trvalé bydliště,

ale máme svobodu stěhování, takže dnes už to není problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím nikde som to na fore nenasiel a tak sa chcem spýtať ako namontovať resp. vymeniť môj starý motor 1.4 MPI 44kW za 1.4 16V 74KW. Viem že k tomu treba všetko (prevodovku, všetky kabely, budíky, RJ). Potreboval by som teda len vedieť postup prípadne nejaké obrázky, ak niekto má..A či k tomu treba ešte nejaké iné nahradné diely (napr.na klimu alebo tak.) Inak zháňam aj tento motor, ale to už patrí inej sekcií..

Dík moc za návrhy a skusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle toho, jak se ptáš, usuzuji, že netušíš do čeho lezeš :-) Sežeň si někde Etku a z ní zjistíš, které díly se musí měnit. Pokud tě to neodradí, tak si stáhni dílenskou příručku, kde se dozvíš, jak vše vyměnit. Všechny díly se dají bezproblémů sehnat na vrakovištích. Ale, jak tady už psal kolega - tato přestavba je prakticky nelegalizovatelná. Pokud nejseš nějak extrémě zamilovaný do své karoserie (víc ti z původního vozu nezůstane), tak si raději kup nové auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ibaže kolega zabudol na to že u nás NA SLOVENSKU je motor považovaný za NÁHRADNÝ DIEL. NIE JE absolutne problém s výmenou.Ked už, tak sa kontroluje len legálnosť (teda či nieje kradnutý). Dal som si to overiť. Ešte tam je problem akurat na emisnej ale to sa dá vybaviť rýchlo a jednoducho takže nevidím v tom problém. Tá etka mi nešla nainstalovať. Už som skúšal. A do kasne som zamilovaný, vrazil som do nej už kopu prachov takže sa jej nechcem zbaviť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brzdy mám už vymené, vzdadu kotúčovku a v lete jazdím na 16" diskoch a tie brzdy su ok...výfuk na to mám tiež...ja mám totiž auto v tuningu a nie seriovku aj tlmiče iné len proste potrebujem ten motor s prevodovkou, atd..lebo to je slabe.. Tak prosím neodbočujte od témy, ja potrebujem radu a nechcem počuť ako sa to nedá...od čoho je to fórum a ked týpci u vás v ČR dali do fabky motor z VW Polo 1.8 GTI alebo z Cupry tak prečo by nešlo tamto...a ten motor tu bol na predaj aj s tými komplet vecami lenže ho už týpek nemá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

different21: na slovensku sa nekontroluje cislo motora ale typ a kedze 1,4 MPI 44kW je uplne iny ako 1,4 16V 74kW tak to nikdy nezlegalizujes.

p.s.: dokonca ani nezlegalizujes keby si cchel vymenit 1,4 16V 55kW za 1,4 16V 74 kW.

inak ak sa ides do toho pustat si blazon

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako som už písal pýtal som sa priamo na to "cestných" ...dokonca aj ked som si bol dať prihlásiť auto nepozeral sa, či sa mi zhoduje typ (AZE , AUA, ...) jedine by to bol problém keby som si chcel dať diesel..vtedy áno.. dokonca som to riešil aj s poisťovňou, lepsie povedané s likvidátorom poistných škôd.. takže dosť ludí mi to potvrdilo.. prosím naspäť k téme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...