Přejít na obsah

Regenerace DPF filtru


kortez

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...
V 28. 7. 2016 na 22:50, Pavlisko napsal:

Zdravím všechny s problémem nazývaným DPF filtr..,

Základem je si vyčíst hodnotu zanešení DPF tzv popílku, který je nespalitelný. Pokud je hodnota vyšší jak 40g popílku, je DPF zanešené a chce ho vyčistit. Čištění DPF je vhodné, pokud k zanešení došlo z nějaké mechanické závady (špatné turbo, EGR nebo vstřik). Životnost předkatalyzátoru v DPF je cca 200 000 km. Proto když mechanická závada neproběhla, nemá cenu jej čistit, ale vyměnit za nový díl. Dále by jste měli zkontrolovat diferenční tlak DPF. Při vypnutém klíčku by měla být hodnota 0, po nastartování zahřátého motoru je hodnota cca 2mbary u  nového dpf, neměla by však překročit 6mbaru, pokud skočí hodnota víc, je přicpané. Dále je dobré si na diagnostice vyčíst teploty turba a teplotu, která je v DPF při regeneraci... teplota v DPF by měla být kolem 600 °C , pokud takové teploty nedosáhnete- regenerace proběhne, auto ji  dokončí, ale nerozloží žádný popílek, proto za pár kilometrů bude regenerovat znova. Já osobně mám Octavii RS II BMN 125kw, DPF bylo čistěné ve 167000 km v nejmenované firmě. Doklady o vyčistění (vše vyčištěno, vytaženo 52g popílku a filtr je funkční) po namontování zpět na vůz to však nebyla pravda, DPF stále špatné, jelikož DPF je sice vyčištěné, ale předkatalyzátor je již nefunkční.  Takže 9 862 kč vyhozeno do větru.

Ahoj, asi mám stejný problém, dpf vyčištěnom, ale každých 130km to chce regeneraci a když se nepovede vypálit protože zrovna nejsem na rychlosce tak se rožní kontrolka filtru a pak už musím jet opravdu vypalovat jinak nouzák. Na čištění mě řekl, že ho musel proplachovat 5x tam a zpět, že to vubec nešlo. Auto mělo předtím problém se vstřikem, tak jsem si říkal, že je asi zanesene. Bylo hodně, ale tohle mě nebaví jezdit a řešit kdy pojedu regenerovat a ještě to debilní cukání při té regeneraci. Tohle vše ti nový filtr vyřešil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...