Přejít na obsah

Výfuk, výfukové potrubí - hluk, drnčení


Matys06

Doporučené příspěvky

Všechny vás zdravím, asi před měsícem a něco jsem si nechal vyměnit 2. a 3. díl výfuku na OI 1.6. 55kw. Díly jsou z Auto Kelly. Namontoval mi je soukromý mechanik. Během prvních dní se začal objevovat zvuk, jako by někudy šel vzduch ven. Ve Škodovce mám známého, tak se na to včera díval a zjistil, že je špatně spojený mezi 2. a 3. dílem. Mezí tím mi ještě začal při nerovnostech silnice výfuk bouchat jakoby o podlahu auta.

Po včerejším návratu ze Škodovky je zvuk podstatně lepší, ale mám pořád pocit, že něco není, jak má. Při nastartování je to celkem O.K., ale při rozjezdu se začíná jakoby motor dusit a padají otáčky. Při vyších otáčkách mám pocit, že mám pod autem laďák, ale ne zvukem, ale citím zespodu takove jako otřesy. Absolutně nevím, co se v těch trubkách odehrává a nemám čas každý týden jezdit do servisu. Třeba měl někdo podobný problém. Prostě závěr je ten, že opři rozjezdu se auto dusí a při vyšších otáčkách se třepe podlaha auta.

Jinem známej mi říkal, že prý by se asi měla vyčistit škrtící kladka, je to možné???

Dík za odpovědi!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten výfuk tam busí být fakt dobře danej. Taky nesmí být nijak napnutej. Já jsem výfuk měnil asi před měsíce a je v pohodě. Mezi 2 a 3 dílem mám tu dlouhou spona - jako by trubku, to když jsem zatáhnul, tak to sedlo a nic neprofouklo. Jaký výfuk tam máš, myslím značku? Pokud tam máš Starlina, tak je možné, že bude trochu jinak zkroucenej od originálu, kámoš se ho snažil dostat na felicii a pořád mu bouchal o nápravu, když jsme ho vyndali a porovnali s vyndaným originálem, tak byl viditelně jinak pokroucen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nu jo.Taky jsme na sestřinu Felicii 1.3Mpi kupovali výfuk v Auto Kely.Až jsme ho přivezli domů, tak jsme zjistili, že prostřední díl je na Favorita(uchycení nemá háček), fajn tak aspoň zadní díl...hm a zas nic. Nedal se tam napasovat a nedal-dlouhá koncovka a nešel ani nad nápravou.Byl totiž na Pick Upa.Tak jsme jim vrátili oba.A koupili jinde.Pak už to šlo jako po másle.Můžu potvrdit že záleží na precizní montáži, nesmí být nikde pnutí-musí viset pěkně volně..Jedině zkusit povolit ve spoji a po milimetrech posouvat.Dusí se? No snad mají ti šašci správně navařené přepážky uvnitř.Klapka to být může taky.Ta naše Felda začala z ničeho nic po koupi chcípat na volnoběh, už jsme začali propadat panice, že je ŘJ v "křemíkovém nebi" a nakonec v servisu prostříkli škrtící klapku a motor jde už tři roky jako hodinky :palec2: ...napadá mě jestli náhodou staré výfukové potrubí nebylo zanesené a škrtící klapka taky a teď je potrubí nové, čisté a volné a klapka zůstala zanesená,nevím možná zkusit i vzduchový filtr.Drnčení výfuku do podlahy u Octavie 1.6 55Kw, má být údajně kostrukční vada :feve: , ale asi je to hloupost protože to nedělají všechny...Jo a vyměnil jsi taky uložení výfuku, nebo jsou tam dané ty staré pryžové závěsy??

Editováno: , autor: TomášT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem vám děkuji za rady. Výfuky jsou opravdu koupené v Auto Kelly a vypadá to, že je to už taky naposled!!! Byl jsem s tím dnes u Milana II a viditelně mi ukázal, že bouchání dělá poslední díl o nápravu. Byl tam tak jen 1cm místa. On sám tam měl min. 3-4 cm místo. To jako dušení se trochu zlepšilo, ale čeká mě v týdnu výměna filtru, tak snad to bude trochu lepší. Teď akorát přemýšlím, jestli ten výfuk celej neshodím a nedám novej!!! Je to pech!!!!!

Díky za rady!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem vám děkuji za rady. Výfuky jsou opravdu koupené v Auto Kelly a vypadá to, že je to už taky naposled!!! Byl jsem s tím dnes u Milana II a viditelně mi ukázal, že bouchání dělá poslední díl o nápravu. Byl tam tak jen 1cm místa. On sám tam měl min. 3-4 cm místo. To jako dušení se trochu zlepšilo, ale čeká mě v týdnu výměna filtru, tak snad to bude trochu lepší. Teď akorát přemýšlím, jestli ten výfuk celej neshodím a nedám novej!!! Je to pech!!!!!

Díky za rady!!! :palec2:

Hlavně,že se našla chyba.Jo a ještě k té Felicii výfukovou perličku.Původní výfuk nešel rozdělat-byl zarezlý v tom spoji,tak jsme ho museli rozříznout.Pak jsme přinesli ten nový(z Auto Kely) a ejhle...problém.Jenomže co teď ?Felině zůstal jenom katalyzátor, byla sice pojízdná, ale že by o nás při jízdě musela vědět půlka města.... venku lilo jako z konve.Tak já pěkně zadní díl do tlapek,táta prostřední a hezky z vesela vrátit.Domů bez výfuku-osušit-horký čaj a zase do deště pro jiný.Ten samý systém pěší dopravy, aby to nebyla nuda,tak já nesl prostřední díl a táta zadní.Doneseno domů poměřeno s původním.Vše OK.Hm a asi 15minut po návratu domů přestalo pršet! To je panečku pech!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Všem vám děkuji za rady. Výfuky jsou opravdu koupené v Auto Kelly a vypadá to, že je to už taky naposled!!! Byl jsem s tím dnes u Milana II a viditelně mi ukázal, že bouchání dělá poslední díl o nápravu. Byl tam tak jen 1cm místa. On sám tam měl min. 3-4 cm místo. To jako dušení se trochu zlepšilo, ale čeká mě v týdnu výměna filtru, tak snad to bude trochu lepší. Teď akorát přemýšlím, jestli ten výfuk celej neshodím a nedám novej!!! Je to pech!!!!!

Díky za rady!!! :palec2:

Hlavně,že se našla chyba.Jo a ještě k té Felicii výfukovou perličku.Původní výfuk nešel rozdělat-byl zarezlý v tom spoji,tak jsme ho museli rozříznout.Pak jsme přinesli ten nový(z Auto Kely) a ejhle...problém.Jenomže co teď ?Felině zůstal jenom katalyzátor, byla sice pojízdná, ale že by o nás při jízdě musela vědět půlka města.... venku lilo jako z konve.Tak já pěkně zadní díl do tlapek,táta prostřední a hezky z vesela vrátit.Domů bez výfuku-osušit-horký čaj a zase do deště pro jiný.Ten samý systém pěší dopravy, aby to nebyla nuda,tak já nesl prostřední díl a táta zadní.Doneseno domů poměřeno s původním.Vše OK.Hm a asi 15minut po návratu domů přestalo pršet! To je panečku pech!!!!

Teda fakt pekna prace,ale hlavne ze uz to mate ok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem vám děkuji za rady. Výfuky jsou opravdu koupené v Auto Kelly a vypadá to, že je to už taky naposled!!! Byl jsem s tím dnes u Milana II a viditelně mi ukázal, že bouchání dělá poslední díl o nápravu. Byl tam tak jen 1cm místa. On sám tam měl min. 3-4 cm místo. To jako dušení se trochu zlepšilo, ale čeká mě v týdnu výměna filtru, tak snad to bude trochu lepší. Teď akorát přemýšlím, jestli ten výfuk celej neshodím a nedám novej!!! Je to pech!!!!!

Díky za rady!!! :palec2:

Hlavně,že se našla chyba.Jo a ještě k té Felicii výfukovou perličku.Původní výfuk nešel rozdělat-byl zarezlý v tom spoji,tak jsme ho museli rozříznout.Pak jsme přinesli ten nový(z Auto Kely) a ejhle...problém.Jenomže co teď ?Felině zůstal jenom katalyzátor, byla sice pojízdná, ale že by o nás při jízdě musela vědět půlka města.... venku lilo jako z konve.Tak já pěkně zadní díl do tlapek,táta prostřední a hezky z vesela vrátit.Domů bez výfuku-osušit-horký čaj a zase do deště pro jiný.Ten samý systém pěší dopravy, aby to nebyla nuda,tak já nesl prostřední díl a táta zadní.Doneseno domů poměřeno s původním.Vše OK.Hm a asi 15minut po návratu domů přestalo pršet! To je panečku pech!!!!

Teda fakt pekna prace,ale hlavne ze uz to mate ok :)

Já ještě moc O.K. ne. V úterý budu měnit silenbloky na výfuku. Proto mi ten výfuk mlátil o nápravu. Je tam málo místa a ty gumičky jsou už vytahaný. Tak uvidím. Hned si nechám vyměnit olej a filtr a snad ten zvuk bude už lepší. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak výfuk už vydává normální zvuk, ale vyskytl se další problém. Při nerovnosti a při více zatíženém autě, je slyšet asi bouchání do podvozku. Nevíte, která část výfuku to asi bude? Nemám to doma kde zvednout a když pojedu do servisu, tak abych zhruba věděl, kde a co. Myslel jsem, že je to o nápravu, ale asi to bude tlumič o spodek auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti bude o výfuk bouchat náprava, budeš ho muset ještě nad nápravou dát výš.

Včera jsem byl u nás v Olomouci v jedné malé garáži, jen na montáž výfuků a hned, jak to auto mechanik zvedl, tak bylo vidět, že výfuk opravdu mlátil o nápravu. Byl jsem i ve Škodovce a oni mi s tím nic neudělali!!! :aggressive:

Včera mi to tedy opravili v té garáži a dokonce to prý byla taková maličkost, že za to nic nechtěl. Tak dostal alespoň na cigára a je po problému!!! Auto není ani slyšet, nerovnost na silnici mi už výfukem nemlátí!!! SPOKOJENOST!!! Kdyby jste někdo měli problém s výfukem v okolí Olomouce, dejte vědět a já vás odkážu na tu výfukovou firmičku. Už nám tam dělali 2 auta a 100% spokojenost!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravim vsechny...potreboval bych trochu porait s výfukem na octu 97 1.6 55kw....chtel bych nejakej sportovnejsi zvuk...ale ne nejakej rozeřvanej!!ale nechci do toho vrazit 5tis kč za Remusa apod....poradi nekdo??diky!!Nekde sem slysel ze se da sehnet jen koncovka s rezonatorem!!je to pravda!!??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem vám děkuji za rady. Výfuky jsou opravdu koupené v Auto Kelly a vypadá to, že je to už taky naposled!!! Byl jsem s tím dnes u Milana II a viditelně mi ukázal, že bouchání dělá poslední díl o nápravu. Byl tam tak jen 1cm místa. On sám tam měl min. 3-4 cm místo. To jako dušení se trochu zlepšilo, ale čeká mě v týdnu výměna filtru, tak snad to bude trochu lepší. Teď akorát přemýšlím, jestli ten výfuk celej neshodím a nedám novej!!! Je to pech!!!!!

Díky za rady!!! :palec2:

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem premyslel o nejakym ladaku, za 2300 kc se da sehnat nerezovej, nejakej neznackovej-univerzalni a pro nase 55kw auta to bohate staci, protoze na vykonu ti ti prida tak max. 2 kone, takze jde spis o zvukovy pocit.

A k tomi bouchani, mel jsem stejny problem, bylo potreba zajet na rampu, pak uz byl krasny pohled na cely spodek auta a mohlo se hledat. Chytnul jsem vyfuk, zacal s nim trepat ze strany na stranu a zjistil kde mlati, trosku jsem vypodlozil stare silenbloky a uz je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Všechny vás zdravím, asi před měsícem a něco jsem si nechal vyměnit 2. a 3. díl výfuku na OI 1.6. 55kw. Díly jsou z Auto Kelly. Namontoval mi je soukromý mechanik. Během prvních dní se začal objevovat zvuk, jako by někudy šel vzduch ven. Ve Škodovce mám známého, tak se na to včera díval a zjistil, že je špatně spojený mezi 2. a 3. dílem. Mezí tím mi ještě začal při nerovnostech silnice výfuk bouchat jakoby o podlahu auta.

Po včerejším návratu ze Škodovky je zvuk podstatně lepší, ale mám pořád pocit, že něco není, jak má. Při nastartování je to celkem O.K., ale při rozjezdu se začíná jakoby motor dusit a padají otáčky. Při vyších otáčkách mám pocit, že mám pod autem laďák, ale ne zvukem, ale citím zespodu takove jako otřesy. Absolutně nevím, co se v těch trubkách odehrává a nemám čas každý týden jezdit do servisu. Třeba měl někdo podobný problém. Prostě závěr je ten, že opři rozjezdu se auto dusí a při vyšších otáčkách se třepe podlaha auta.

Jinem známej mi říkal, že prý by se asi měla vyčistit škrtící kladka, je to možné???

Dík za odpovědi!!!

Podobný problém jsem měl u své Octavie 1,6 55kw po výměně výfuku (polská výroba), zadní díl bouchal o nápravu (hlavně při zatížení zadních sedadel), problém jsem vyřešil tím, že jsem povolil sponu mezi středním a zadním dílem výfuku a zadní díl pootočil směrem ke středu auta - tím vznikla větší mezera mezi zadním dílem a ramenem kola. Ještě je možné, že střední díl je uložený v pryžových závěsech a může být vypadlý z těch závěsů. Jinak polský výfuk mě vydržel 2 roky a teď se rozmýšlím mezi Bosalem a Karsitem. Polský už nikdy!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Taky jsem řešil výfuk a gumové závěsy. Nakonec jsem objednal pohliníkovaný od bezvavyfuky.cz Volal jsem tam a nebyl problém objednat i gumové závěsy a objímky. Přišlo to další den a vypadá to dobře. No...dávají na to 3 roky záruku a prý vydrží až 6 let. V servisu mi výfuk pochválili a chtěli vědět kde jsem ho koupil. Bosal nechci ani vidět!!!! Už jsem jeden měl a po roce a půl byl v pryč.

Editováno: , autor: Sidonius1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Chlapaci,potrebuju radu:dneska jsem mel zvedle auto a koukal jsem na vyfuk a zjistil jsem po 2letech za na vyfuku nemam pletenec. Asi ho nekdo vyrizl aby tam nemusel davat novej(u 55-satek hodne praskali). Chtel jsem se zeptat jesli to nejak vadi ,ze tam neni. Trochu mi rezonuje vyfuk ale jinak nic. K cemu tam ten pletenec vubec je? jen k vuli pnuti vyfuku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...