Přejít na obsah

Auto nehoda - poradí prosím někdo ?


dj.pepino

Doporučené příspěvky

Nemáte prosím někdo zkušenosti co a jak po nehodě vozu, který je na leasing ? Auto mám po nehodě, kdy do mne najel náklaďák. Zrušená celá zadní část vozu. Zatím podle prvních informací se mi podařilo zjistit, že pokud bude vůz na totálku , tak budu tratit skoro 100. tisíc Kč. Pokud se bude měnit karoserie, tak náklady prý pokryje pojišťovna do určité částky. Jsem z toho jelen. Na pojišťovně a leasingovce to mám již nahlášeno. Nemá někdo zkušenosti se společností na : http://www.nehoda.cz/ nebo : http://www.nehodovyservis.cz/ ????

Nevím jaké kdo má s nimi zkušenosti a zda opravdu pomůžou, tak jak uvadí ?????

Pomůže mi prosím někdo ? Jsem z toho zoufalý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte prosím někdo zkušenosti co a jak po nehodě vozu, který je na leasing ? Auto mám po nehodě, kdy do mne najel náklaďák. Zrušená celá zadní část vozu. Zatím podle prvních informací se mi podařilo zjistit, že pokud bude vůz na totálku , tak budu tratit skoro 100. tisíc Kč. Pokud se bude měnit karoserie, tak náklady prý pokryje pojišťovna do určité částky. Jsem z toho jelen. Na pojišťovně a leasingovce to mám již nahlášeno. Nemá někdo zkušenosti se společností na : http://www.nehoda.cz/ nebo : http://www.nehodovyservis.cz/ ????

Nevím jaké kdo má s nimi zkušenosti a zda opravdu pomůžou, tak jak uvadí ?????

Pomůže mi prosím někdo ? Jsem z toho zoufalý

pokud splacis auto na leasing tak to auto neni tvoje a leasingove spolecnosti v mesicni splatce platis havarijni pojisteni atd. takze bud v klidu ze sveho nezaplatis navic ani korunu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojištovna zaplatí leasingovce zbytek hodnoty vozu a kámoš nedostane nic

pokud pojištovna bude mít nějaký ALE tak zbytek peněz doplatí kámoš leasingovce ze svýho.

jo a kámoš nedostane asi nic

taková je nedávná realita od známýho

Editováno: , autor: Vaša
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojištovna zaplatí leasingovce zbytek hodnoty vozu a kámoš nedostane nic

pokud pojištovna bude mít nějaký ALE tak zbytek peněz doplatí kámoš leasingovce ze svýho.

jo a kámoš nedostane asi nic

taková je nedávná realita od známýho

Toho se bojím, že pokud likvidátor,řekne totálka tak přijdu skoro o vše. :rip: Je to v prd........ někdo mi zruší auto a já budu bez auta a peněz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj ja som pocul ze ked je pri totalke hodnota auta /plnenie z havarijnej poistky/ nizsia ako zostatok co mas este na lizingu zaplatit, tak ten rozdiel musis lizingovke zaplatit aj ked uz nemas ziadne auto. je to brutal, ale ked si nebol na vine, mozno by si mohol skusit ten rozdiel vysudit na vinnikovi. ja som pri nehode dostal z mojej havarijnej iba cast bez spoluucasti a spoluucast som si narokoval u poistovne vinnika. takze som nakoniec dostal 100% ceny opravy. mohlo by to byt podobne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no...je to asi tak jak píšou kolegové nade mnou :feve: pokud pojišťovna podle obecné ceny (při totálce) zaplatí leasing.spol. méně než je zůstatek leasingu, tak ten rozdíl bude nárokovat na tobě! Tzn. nebudeš mít ani auto - ani prachy a ještě dluh :wacko: Bohužel to v určitých fázích leasingu takhle blbě může vycházet - nic s tím asi nenaděláš - sorry :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, souhlasím s předchozími příspěvky, ve Tvém případě by bylo ideální, kdyby likvidátor vozidlo uznal jako NEtotálku, čili opravitelné. Sepíše zápis o likvidaci pojistné události, originál si ponechá likvidátor pro potřebu pojišťovny, kopii dostaneš Ty. Pokud je nehoda kompletně vyřešena ze strany Policie, můžeš požádat pojišťovnu i o vyplacení zálohy na opravu. Po opravě odešleš fakturu za provedené práce na pojišťovnu a oni Ti zaplatí uvedenou částku na faktuře, popřípadě doplatek při vyplacení zálohy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není tady ještě náhodou nějaká klička, jak z toho ven ? Chápu postup pokud jsem viníkem, ale v případě, že nejsem viníkem a Policie zná viníka, v tomto případě viníka nehody. Pokud po mě tedy bude pojišťovna požadovat nějaké peníze, pak nezbývá nic jiného, než se asi obrátit na soud. Protože mi vznikla škoda, né mou vinou a viníka Policie přece má. Možná se pletua nekamenujte mě za to. Vím, žijeme v bánanové republice s banánovými zákony, ale přece . . . . . :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není tady ještě náhodou nějaká klička, jak z toho ven ? Chápu postup pokud jsem viníkem, ale v případě, že nejsem viníkem a Policie zná viníka, v tomto případě viníka nehody. Pokud po mě tedy bude pojišťovna požadovat nějaké peníze, pak nezbývá nic jiného, než se asi obrátit na soud. Protože mi vznikla škoda, né mou vinou a viníka Policie přece má. Možná se pletua nekamenujte mě za to. Vím, žijeme v bánanové republice s banánovými zákony, ale přece . . . . . :aggressive:

Ti peniaze budeš ale musieť poisťovni zaplatiť no na základe ukončeného vyšetrovania sa môžeš obrátiť na súd v občianskoprávnom konaní o náhradu škody. Je to ale na dlhé lakte ako u nás tak i u vás. Ešte by si sa mohol pokúsiť uzatvoriť s vinníkom mimosúdnu dohodu, prípadne ak si živnostník tak sa s ním dohodni, že mu vystavíš faktúru na sumu, kt. máš doplatiť poisťovni (akože si preňho niečo robil). Ty budeš spokojný a možno i on, lebo si ťa môže dať do nákladov a je to preňho vždy menšie zlo ako súd.

Keď nám na diaľnici zrušil jeden maník na Ducate kufor (tiež lízing, Fabka combi) tak sme sa takto dohodli. :palec2:

Editováno: , autor: Leftfield
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není tady ještě náhodou nějaká klička, jak z toho ven ? Chápu postup pokud jsem viníkem, ale v případě, že nejsem viníkem a Policie zná viníka, v tomto případě viníka nehody. Pokud po mě tedy bude pojišťovna požadovat nějaké peníze, pak nezbývá nic jiného, než se asi obrátit na soud. Protože mi vznikla škoda, né mou vinou a viníka Policie přece má. Možná se pletua nekamenujte mě za to. Vím, žijeme v bánanové republice s banánovými zákony, ale přece . . . . . :aggressive:

Ti peniaze budeš ale musieť poisťovni zaplatiť no na základe ukončeného vyšetrovania sa môžeš obrátiť na súd v občianskoprávnom konaní o náhradu škody. Je to ale na dlhé lakte ako u nás tak i u vás. Ešte by si sa mohol pokúsiť uzatvoriť s vinníkom mimosúdnu dohodu, prípadne ak si živnostník tak sa s ním dohodni, že mu vystavíš faktúru na sumu, kt. máš doplatiť poisťovni (akože si preňho niečo robil). Ty budeš spokojný a možno i on, lebo si ťa môže dať do nákladov a je to preňho vždy menšie zlo ako súd.

Keď nám na diaľnici zrušil jeden maník na Ducate kufor (tiež lízing, Fabka combi) tak sme sa takto dohodli. :palec2:

náhrady škoda a taktéž pokuty si můžeš sice dát do účetnictví, ale ne do nákladů,

taky se může stát, že ti to bude po zdlouhavém tahání u soudu (kde si budete vzájemně dokazovat škodu), že ti to bude splácet po pětistovce měsíčně, bohužel takovej je systém, nic si nezavinil a jsi poškozen víc než viník, protože rána zezadu je odpisová, kdežto on svůj předek opraví vždycky,

nenechej to na totálku - chtěj opravu, ale záleží jak máš staré auto, u starších aut se nedohodneš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není tady ještě náhodou nějaká klička, jak z toho ven ? Chápu postup pokud jsem viníkem, ale v případě, že nejsem viníkem a Policie zná viníka, v tomto případě viníka nehody. Pokud po mě tedy bude pojišťovna požadovat nějaké peníze, pak nezbývá nic jiného, než se asi obrátit na soud. Protože mi vznikla škoda, né mou vinou a viníka Policie přece má. Možná se pletua nekamenujte mě za to. Vím, žijeme v bánanové republice s banánovými zákony, ale přece . . . . . :aggressive:

Ti peniaze budeš ale musieť poisťovni zaplatiť no na základe ukončeného vyšetrovania sa môžeš obrátiť na súd v občianskoprávnom konaní o náhradu škody. Je to ale na dlhé lakte ako u nás tak i u vás. Ešte by si sa mohol pokúsiť uzatvoriť s vinníkom mimosúdnu dohodu, prípadne ak si živnostník tak sa s ním dohodni, že mu vystavíš faktúru na sumu, kt. máš doplatiť poisťovni (akože si preňho niečo robil). Ty budeš spokojný a možno i on, lebo si ťa môže dať do nákladov a je to preňho vždy menšie zlo ako súd.

Keď nám na diaľnici zrušil jeden maník na Ducate kufor (tiež lízing, Fabka combi) tak sme sa takto dohodli. :palec2:

No jo - občanskoprávní cestou je pak asi jediná možnost, ale většinou to stejně dopadne "p´ˇou ke zdi" , možná ti po letech bude muset začít splácet, ale jak píš JaKr, třeba 500/měs. je to celý na prd - asi nic nevymyslíš... :(

Editováno: , autor: ppfox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem řešil dvě nehody v době leasingu, přičemž první jsem chtěl uhrát na totálku (pár tisícovek bych na tom vydělal), ale nešlo to, tak se spravovalo a podruhé to nebylo tak vážný, takže se taky spravovalo, vždycky to autorizovanýmu servisu zaplatila pojišťovna, leasingovce se to pouze nahlásilo a víc se nestarali. Mě to stálo pouze spoluúčast z havarijního pojištění, takže 5% (viníci nehody ujeli). Záleží na stáří vozidla, prvního půl roku to berou jako nové a platí plnou částku, potom něco strhávají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím ,že pravda je jinde ,vše hradí pojištovna toho dotyčného s pov. ručení . Škoda je uhrazena celá leasingovce .Ve finále vlastně pojištovna vše řeší s leasingovkou a ne s tebou .Spíš je problém ,že ty třeba 2 oky platíš leasing a nedostaneš vůbec nic ,no a nemáš ani auto ani peníze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím ,že pravda je jinde ,vše hradí pojištovna toho dotyčného s pov. ručení . Škoda je uhrazena celá leasingovce .Ve finále vlastně pojištovna vše řeší s leasingovkou a ne s tebou .Spíš je problém ,že ty třeba 2 oky platíš leasing a nedostaneš vůbec nic ,no a nemáš ani auto ani peníze

Ale pojišťovna hradí z povinného pouze škodu na vozidle, v případě totálky hodnotu vozidla, což třeba po dvou letech už není původní cena auta a k tomu když ještě připočteš přeplatek u leasingu, tak teoreticky můžeš dojít k tomu, že po tobě ještě něco bude leasingovka chtít doplatit. Taky se ale může stát, že auto je hodně mladý a pojišťovna zaplatí hodně no a potom leasingovce po stržení všech pohledávek vůči tobě něco zbyde a to ti vrátí. Rozhodně je to velmi závislý na konkrétní leasingovce, pojišťovně, ceně vozidla a jeho přesném stáří, takže se musí řešit konkrétní případ, nejlepší je sehnat někoho, kdo tomu velmi dobře rozumí a řešit to s ním. Jistým zjednodušením je oprava, v tom případě platí pojišťovna z povinného ručení skoro vše, kromě amortizace, ale je otázkou, jestli je servis schopen to za pojišťovnou uvolněnou částku opravit, protože v případě, že cena opravy přesáhne náklady v případě totálky, pojišťovna uhradí pouze tu nižší částku (totálkovou) a zbytek ji nezajímá, takže v tom případě by si člověk ještě pomohl tak, že by si to spravil "sám" (nějaký známý) a tím pádem minimalizoval cenu práce, což bude taky významná položka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znovu opakuji že pojištovna hradí škodu leasingovce ,která jí vznikla ,podle mého nemůžeš doplácet leasing když nebudeš mít auto ,Leasing je vlastně pronájem .Takže ty při totálce vlastně přijdeš o všechny měsíční splátky a nebudeš mít auto .Jestli nehoda nebyla tvoje chyba tak to jde všechno mimo tebe. nebudeš už splácet nic protože ti leasingovka nemá co pronajmout .Pravda je ,že při leasingu je totálka ,nejhorší co může být

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znovu opakuji že pojištovna hradí škodu leasingovce ,která jí vznikla ,podle mého nemůžeš doplácet leasing když nebudeš mít auto ,Leasing je vlastně pronájem .Takže ty při totálce vlastně přijdeš o všechny měsíční splátky a nebudeš mít auto .Jestli nehoda nebyla tvoje chyba tak to jde všechno mimo tebe. nebudeš už splácet nic protože ti leasingovka nemá co pronajmout .Pravda je ,že při leasingu je totálka ,nejhorší co může být

víš, jsou opravdu případy, kdy ještě musíš doplatit (opravdu je to případ od případu, ale stává se to) - příklad: nízká akontace na vůz-řekněme 60 tis. - cena vozu 500 tis. - máš splátky na 72 měsíců ve výši 8600 Kč (celkem se tedy zavazuješ zaplatit 60000 + 72x8600 = 679200 Kč). Auto ti ukradnou/totálně zruší např. po 2 letech a teď počítej se mnou - zaplatils do té doby 60000 + 24x8600 = 266400 Kč to odečti od celkové hodnoty leasingu (to je to k čemu jsi se zavázal podpisem leasingové smlouvy, že celkem zaplatíš a to bylo těch 679200 Kč). Tvůj "dluh" vůči leasingové společnosti je v ten okamžik ještě 412800 Kč, ale tvoje auto s výchozí cenou 500000 Kč ohodnotí pojišťovna na obecnou cenu (ona ti ani nemůže zaplatit víc, než je skutečná cena auta v době pojistné události) a např. u nějakého Korejce/Japonce bude řekněme např.380000 Kč - z toho plyne, že leasingová společnost po tobě bude požadovat ještě doplatek ve výši 32800 Kč :wacko: = 679200-266400-380000 = 32800 (nechytejte mě za slovo/číslo - je to jen jako ukázka). A teď to shrneme : nemáš auto + přišels o 266 litrů + dlužíš nějakých 33 tis. leasingovce - prostě jseš fakt v pohodě... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

znovu opakuji že pojištovna hradí škodu leasingovce ,která jí vznikla ,podle mého nemůžeš doplácet leasing když nebudeš mít auto ,Leasing je vlastně pronájem .Takže ty při totálce vlastně přijdeš o všechny měsíční splátky a nebudeš mít auto .Jestli nehoda nebyla tvoje chyba tak to jde všechno mimo tebe. nebudeš už splácet nic protože ti leasingovka nemá co pronajmout .Pravda je ,že při leasingu je totálka ,nejhorší co může být

víš, jsou opravdu případy, kdy ještě musíš doplatit (opravdu je to případ od případu, ale stává se to) - příklad: nízká akontace na vůz-řekněme 60 tis. - cena vozu 500 tis. - máš splátky na 72 měsíců ve výši 8600 Kč (celkem se tedy zavazuješ zaplatit 60000 + 72x8600 = 679200 Kč). Auto ti ukradnou/totálně zruší např. po 2 letech a teď počítej se mnou - zaplatils do té doby 60000 + 24x8600 = 266400 Kč to odečti od celkové hodnoty leasingu (to je to k čemu jsi se zavázal podpisem leasingové smlouvy, že celkem zaplatíš a to bylo těch 679200 Kč). Tvůj "dluh" vůči leasingové společnosti je v ten okamžik ještě 412800 Kč, ale tvoje auto s výchozí cenou 500000 Kč ohodnotí pojišťovna na obecnou cenu (ona ti ani nemůže zaplatit víc, než je skutečná cena auta v době pojistné události) a např. u nějakého Korejce/Japonce bude řekněme např.380000 Kč - z toho plyne, že leasingová společnost po tobě bude požadovat ještě doplatek ve výši 32800 Kč :wacko: = 679200-266400-380000 = 32800 (nechytejte mě za slovo/číslo - je to jen jako ukázka). A teď to shrneme : nemáš auto + přišels o 266 litrů + dlužíš nějakých 33 tis. leasingovce - prostě jseš fakt v pohodě... :feve:

Přesně tak, snad bych ještě doplnil, že v případě totálky pojišťovna zaplatí "hodnotu vozu - hodnotu vraku", protože ten zůstane leasingovce, která ho buď prodá (za odhadní cenu), nebo ti ho nechá a strhne si (bude po tobě požadovat) peníze, podle toho, jak chceš. V drtivé většině případů je lepší si vrak nechat a prodat ho sám, protože odhadovaná cena je dost nízká a prodáš-li ho za cenu vyšší, tak tím snížíš svoji ztrátu nebo v případě nového auta s vysokou pořizovací cenou dokonce můžeš i vydělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak v tom případě nevim jak postupujou jinde ,ale já to vim ,protože kámoš měl totálku po roce leasingu .Opakuji ty auto nevlastníš ,ani si ho nekupuješ .Leasing neni ,že auto splácíš třeba 72 měsíců ,ale že platíš pronájem za držení vozu .Jestli je auto ukradeno nebo je to totálka ,tak leasingovka dostane zaplacenou hodnotu vozu v té době .6ádná jiná škoda jim nevznikne .Ty ses sice zavázal platit 72 měsíců ,ale po totálce nemáš za co platit pronájem vozu.Vim to ze dvou případů ,a jeden užíval auto opravdu krátce .Kámoš to měl tak že a leasingu zaplatil Tušim 230 tis. , leasingovka od pojištovny dostala 490 tis. cena vozu byla 550 is. takže jestli to je správně tak mu vrátili nějakejch 170tisíc .Mimochoden s pov. ručení viníka se hradilo i 14 dní půjčovné jiného auta .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení přátelé,

děkuji Vám všem za rady, zkušenosti, příspěvky .................. Nečeká mě asi tedy nic pěkného :wacko: Ještě pořád nemám vyjádření pojišťovny, ale servis udal cenu opravy na 170.tis. Kč. Totálka nepřipadá v úvahu - prodělal bych i trenky.

Tak to se neboj, 170k nic není, to je jen "větší prohlídka", servis to spraví a pojišťovna mu to zaplatí, takže tobě se pouze vrátí auto v normálním stavu. Já jsem měl onehdá opravu za bezmála trojnásobek toho co ty :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Toho se bojím, že pokud likvidátor,řekne totálka tak přijdu skoro o vše. :rip: Je to v prd........ někdo mi zruší auto a já budu bez auta a peněz

Je to presne tak ja pisou s tou totalkou mel jsem to taky s ORS1 a jeste jsem doplacel 110tis ze sveho.Tkaze super:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...