Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


MartinRS

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny dlouho jsem myslel jak to udělat a tak se podělím jak to dopadlo u mne......

neholduji přídavným modulům pro denní světla z důvodu toho že jsou nedokonalé a některé nekvalitní......ověřeno praxí,přehřívání relátek a podobně.......

našel jsem na přepínači světel kontakt který je sepnutý v klidové poloze a na něm je spínamé +12V od světel přes klíček...

ve funkci světel vás nic neomezí jen to že pří vypnutých světlech se automaticky zapnou mlhová světla při zapnutí klíčku pokud světla zapnete na parkovací nebo potkávací tak mlhová/denní se vypnou......

dokonce tato funkce je ve schematech popsána a je určena pro denni světla.......

je to zcela bez nákladů a starostí......udělá se propojka na konektoru zapínání světel PIN 8 šedo/žlutá se propojí s neobsazeným PINEM 6

Je to jednoduché a nemusí se nic rozebrat jen známou metodou vysunout přepínač světel použít jeden ISO pin a 5cm vodiče.....

post-208-1182415794_thumb.jpg

Editováno: , autor: MartinRS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všechny dlouho jsem myslel jak to udělat a tak se podělím jak to dopadlo u mne......

neholduji přídavným modulům pro denní světla z důvodu toho že jsou nedokonalé a některé nekvalitní......ověřeno praxí,přehřívání relátek a podobně.......

našel jsem na přepínači světel kontakt který je sepnutý v klidové poloze a na něm je spínamé +12V od světel přes klíček...

ve funkci světel vás nic neomezí jen to že pří vypnutých světlech se automaticky zapnou mlhová světla při zapnutí klíčku pokud světla zapnete na parkovací nebo potkávací tak mlhová/denní se vypnou......

dokonce tato funkce je ve schematech popsána a je určena pro denni světla.......

je to zcela bez nákladů a starostí......udělá se propojka na konektoru zapínání světel PIN 8 šedo/žlutá se propojí s neobsazeným PINEM 6

Je to jednoduché a nemusí se nic rozebrat jen známou metodou vysunout přepínač světel použít jeden ISO pin a 5cm vodiče.....

Martine :worthy:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Martin RS, sorry, že se teď zeptám jako uplnej blbec, moc elektrice nerozumim, když se to takhle propojí tak budu mít spínač světel pořád zaplý na polohu- potkávačky a světla se rosvítí až po otoční klíčku a opět vypnout po vypnutí klíčku?

V poho :-))))) nene světla stále vypnutá !!!!!!a pokud si je budeš chtít zapnout tak ovládání je zachováno vše stejné!!!!!dokonce i mlhovky!!!!!:-)))))už to mame na dvou octavii a testujem:-))))

pujde to i na koncernové vozy Audi/VW/Seat.....a samo fabie/superb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je to docela uspora ve Watech 2x55W

ty auta na to proste nejsou stavěná pořád svítit a toto je myslí supr věc....

ono když se sečte normální světla k tomu parkovačky zadní světla a spz,palubka je docela mazec......

Obávám se, že toto pěkné, jednoduché řešení se může nakonec prodražit, protože mlhová světla smějí svítit jen za mlhy a hostého deště!

HOWK. Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně je to docela uspora ve Watech 2x55W

ty auta na to proste nejsou stavěná pořád svítit a toto je myslí supr věc....

ono když se sečte normální světla k tomu parkovačky zadní světla a spz,palubka je docela mazec......

Obávám se, že toto pěkné, jednoduché řešení se může nakonec prodražit, protože mlhová světla smějí svítit jen za mlhy a hostého deště!

HOWK. Tom

jj :-))))Ale koukni na nové audi a mají to takto řešené od výrobce :-))))))tak nevim kde je chyba :-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nevím jestli je tam pulsní měnič, mohlo by to být i o seriovém zapojení

věřím ti že je ve schématech propojka ale pochybuju že to má být denní svícení (mlhovky)

Cafte,

no ja toto moc neriesim, nasadnem do auta, nastartujem zapnem svetla a idem. Ked dorazim vypnem svetla, vypnem motor, zamknem a hotovo.

-_-

hihi

:horse:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nevím jestli je tam pulsní měnič, mohlo by to být i o seriovém zapojení

věřím ti že je ve schématech propojka ale pochybuju že to má být denní svícení (mlhovky)

Cafte,

no ja toto moc neriesim, nasadnem do auta, nastartujem zapnem svetla a idem. Ked dorazim vypnem svetla, vypnem motor, zamknem a hotovo.

-_-

hihi

:horse:

Také dobré řešení :-))))mě osobně se zamlouvá to co jsem udělal a tady popsal samozřejmě je to na ostatních jak to řeší........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tyhle dení světla lezou krkem, radši tam udělejte automatiku která rozsvítí všechno tak jako byste zapnuli vypínač. Já to tak mám asi třičtvrtě roku v autě a nedám na to dopustit, jednoduše skočím do auta, nastartuju a jedu, nějaký rozsvícení světel mě nezajímá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tyhle dení světla lezou krkem, radši tam udělejte automatiku která rozsvítí všechno tak jako byste zapnuli vypínač. Já to tak mám asi třičtvrtě roku v autě a nedám na to dopustit, jednoduše skočím do auta, nastartuju a jedu, nějaký rozsvícení světel mě nezajímá...

no právě mě už to taky nezajímá :-))))vše jde samo:-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tyhle dení světla lezou krkem, radši tam udělejte automatiku která rozsvítí všechno tak jako byste zapnuli vypínač. Já to tak mám asi třičtvrtě roku v autě a nedám na to dopustit, jednoduše skočím do auta, nastartuju a jedu, nějaký rozsvícení světel mě nezajímá...

no právě mě už to taky nezajímá :-))))vše jde samo:-))))

No jo, ale jak jsem pochopil tak ty musíš v noci ty světla stejně zapnout vypínačem ne? To já nemusím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super řešení :palec2: , dnes mám čas tak jsem to šel hned udělat a až když jsem si vzal nářadí ze stodoly, jsem si všiml že mám doma Audi a Octavii mám v rachotě, ach jo tak až o víkendu lol . Jelikož budou svítit právě jen ty mlhovky, tak by policie nemusela remcat, jim vadí, že toho svítí vepředu hodně a tohle není ten případ. Kdybych náhodou narazil na nějakýho vola, tak budu trvat na správním řízení. Pamatujete jak jim šíleně vadili třetí brzdový světla? A teď jsou už na 99% aut.

A konečně budou mít přední mlhovky nějaký opodstatnění na autě. Jezdím opravdu hodně, tak jsem je několikrát zkusil a nepoznal jsem rozdíl a to ani za mlhy v noci.

Editováno: , autor: murder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo, jaká je přesná fce a princip zapojení podle DP - Světla pro denní provoz.

Je tam akorát trošku jiné zapojení

vývody 16, 13, 14 a 6 jsou spojeny a nově je osazen vývod 3 TFL - Tag Lichts, odkud jde drát na svorku za přepínačem klop a dálky, takže by měli svítit jen přední klopený

neviděl jste to někdo někdy?

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super řešení :palec2: , dnes mám čas tak jsem to šel hned udělat a až když jsem si vzal nářadí ze stodoly, jsem si všiml že mám doma Audi a Octavii mám v rachotě, ach jo tak až o víkendu lol . Jelikož budou svítit právě jen ty mlhovky, tak by policie nemusela remcat, jim vadí, že toho svítí vepředu hodně a tohle není ten případ. Kdybych náhodou narazil na nějakýho vola, tak budu trvat na správním řízení. Pamatujete jak jim šíleně vadili třetí brzdový světla? A teď jsou už na 99% aut.

A konečně budou mít přední mlhovky nějaký opodstatnění na autě. Jezdím opravdu hodně, tak jsem je několikrát zkusil a nepoznal jsem rozdíl a to ani za mlhy v noci.

Souhlasím s Tebou,je to opravdu elegantní řešení.Mně osobně mlhovky neoslňují,ale určitě se najdou tací,kteří budou tvrdit,že ano.

S tím správním bych si nezahrával,protože je jasně stanoveno,kdy lze světla do mlhy použít a denní svícení mezi tím není.

A polišům mlhy vadí,mám přídavná denní světla a když mně zastavili,tak jenom proto,že je zaměnili za mlhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...