Přejít na obsah

Sluneční roletka na zadní okno


Bazz

Doporučené příspěvky

Mam to namontovane takto uz vyse polroka, absolutne ziadne problemy, neozyvaju sa ani pazvuky.

Jediny problem mam pri zatvarani, ale ten myslim nesuvisi s namontovanim na aute: pri zatvarani musim pouzit dve ruky - pravu mam na kufri, lavou potlacim mierne plato smerom dolu. Je to vsak zrejme dan za to, ze v Jubeka Valaskych Klobukoch mi tu roletku predali rozbitu. Urobili to tak sikovne, ze som si to vsimol az ked som dosiel domov. Nemal som naplanovanu ziadnu dalsiu cestu na Moravu kvoli reklamacii, bolo leto a teplo, tak som si to obzrel, premeral a otestoval typ lepidla. Natocil som pruzinu roletky a zalepil. Pruzina teda nie je nastavena na optimalnu uroven. Ako funguje Tvoje zatvaranie? Je potrebne trosku pritlacit plato? Inak uz som si na to tak zvykol, ze v mojej mysli to zatvaranie nie je problem, roletka je skvela vec, v aute je ovela menej teplo, nocne oslnovanie neexistuje aj ked niekto za mnou sa zabudne s dialkovymi svetlami. Pri cuvani vecer si vsak vzdy radsej zrekognoskujem teren, daju sa pouzit len vonkajsie zrkadla, cez roletku nie je vela vidiet.

Roletka, loketka, tempomat, denne svetla su veci (neboli vo vybave auta), ktore si uzivam a nezabudnem na pocity prvych minut pri testovacich jazdach po ich postupnom namontovani.

Člověče, to je zajímavý (takhle přidělaný) - se přiznám že mi to teda vůbec nenapadlo - schválně to o víkendu zkusím otočit, tak jak to máš ty ať vidím ten rozdíl...zajímavý nápad

p.s.: teď rukou nic přitláčet nemusím - funguje to plně automaticky ;) ale myslím, že je spíš problém jinde, než tím že to máš opačně...až to otočím a vyzkouším dám vědět

Editováno: , autor: ppfox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripajam slubene foto

Takhle mezi plech a sklo 5 dveří bych to měl strach dát. Navíc, při tomto způsobu uchycení, kdy je roletka na platě opačně se vůbec nedivím, že musíš plato při zavírání 5 dveří stahovat rukou. Ten domeček pro roletku je konstruovaný totiž na opačnou stranu a takhle jak to máš, nemá pružina šanci tu roletku uvolnit, když je naplá přes hranu domečku.

Použil jsem tvé foto.

post-12458-1202549475_thumb.jpg

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím potvrdit milixova slova. Ze zvědavosti jsem zkusil tu roletku otočit a přichyztit na ty zadní dveře. Když jsem je chtěl zavřít, tak plato začalo stávkovat a nechtělo se mu dolů. Takže jsem tu vrátil tak jak jsem to měl původně, tj. podle návodu výrobce a tak to u mě zůstane. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, tak to je jasne, skusim to namontovat podla vyrobcu. Vdaka.

Tak jsem to taky zkusil otočit, ale jak píše milix - blbě se to pak navíjí, páč ta štěrbina je směrem dozadu - navíc si myslím, že se bude i dost mechanicky ničit přímo roletka, když to drhne u tu hranu :feve: .

Pokud bys trval na tom otočení, tak doporučuju udělat nějakou úpravu a mít to tou štěrbinou do auta...tak že buď a) rozebrat roletku a uvniř to celé otočit (pokud to tedy vůbec půjde - já bych se do toho nepouštěl) nebo b ) opatrně zkusit odvrtat ty háčky - otočit je a zase snýtovat (ale stejný odkaz jako v první závorce ;) ).

Tak ti spíš doporuřuju to fakt dát normálně podle výrobce a neřešit to -_-

Editováno: , autor: ppfox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
A kde si jí nakonec koupil, Aby taky třeba ostatní věděli. :) Je fakt super, taky jí mám.

Měli ji poslední v JSM AUTO v Tyníšti nad Orlicí.Krabička byla pěkně zaprášená,však tam taky ležela od r.00.Musí se zkoušet autosalony.Já uspěl až u 7 dealera.Hodně štěstí.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedám na ni dopustit, jak už bylo řečeno, ve dne proti slunku a pohledům zvenku ideální a v noci bez oslnění od aut za mnou, je to bomba za ty prachy ... :palec2:

pohled zevnitř:

Jak dlouho to uz mas ? Podle zkusenosti si myslim,ze jak mas uchycenou tu roletky za ten plast,tak po case ho budes mit pekne prohnutej,uvidis,teplo je sv**e :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to není na mě, ale dovolím si taky reagovat. Já auto se záclonkou už koupil před rokem a půl a od té doby je tam pořád natažená a že by se stalo něco s tím plastem o to strach nemám, ta roletka za ten plast moc netahá a ten plast je kvalitní. ještě jsem tedy neslyšel, že by ta roletka ten plast zničila. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to není na mě, ale dovolím si taky reagovat. Já auto se záclonkou už koupil před rokem a půl a od té doby je tam pořád natažená a že by se stalo něco s tím plastem o to strach nemám, ta roletka za ten plast moc netahá a ten plast je kvalitní. ještě jsem tedy neslyšel, že by ta roletka ten plast zničila. ;)

tak tak, mám ji tam skoro rok a jestli jsem ji sundal asi 2x-3x, když jsem vyndaval plato - jinak je tam furt a plasty v pohodě - ono to péro není zas tak silný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dnes jsme si ji koupil, už se nedají objednávat takže je nutné obeslat dealery a koupit skladovou, za 440,50 peněz ;):)

Jsem moc spokojen, nasadil jsem dle návodu, mám ji posunutou co nejvíc ke konci plata (směrem k oknu) ať se do auta dostane co nejmíň sluníčka, taky se plato mnohem ochotněji sklapuje.

Jen škoda že není na každém kraji o cca 5cm delší a mohla zakrýt celé okno. Ale i tak pecka ;)

Doporučuju, za tu námahu se sháněním a pár stovek to stojí.

Doplním jen že jsem dnes roletu posunul směrem do auta, přesně na půlící výstupek plata. Mnohem méně tak totiž roletka to plato deformuje.

Editováno: , autor: KarlosTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...