Přejít na obsah

Kontrolka ABS


hawkehi

Doporučené příspěvky

Všechny zdravím! Chtěl jsem se zeptat zda nemá někdo podobnou zkušenost s ABS kontrolkou.Stává se mi, že mi po nastartování zůstane svítit ABS. Někdy zhasne během jízdy, jindy svítí třeba celou cestu.Když auto třeba potom odstavím,vypnu a vyrazím třeba za 1/2h tak to někdy zhasne.Jednou jsem se vydal i do servisu právě když mi to svíítilo a než jsem tam dojel tak to zhaslo.Nechal jsem to ale i tak zkontrolovat a samozřejmě,že nikde nic.Můžete někdo poradit. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega měl něco podobného u Renaulta Megana - v opravně házeli desetitisícové částky za řídící jednotku, po dohádání se za cenu testu (chtěli 2500,-,; dostali 1200,-) k tomu doma sedl a po výměně jedné pojistky (pojistka na přeměření dobrá, asi nějaká oxidace) již přes 3 měsíce vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za typy.Nejdřív to zkusím s tou pojistkkou,tak oxidace by u mě připadala nejvíc.Měl jsem tam starou baterku,dával jsem novou a trochu oxidace se tam vyskytlo,zkusím teda vyčistit.Doufám,že nevymažu nic z řídíví jednotky,když pojistky vytáhnu.Dám vědět jak jsem dopadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem též stejné příznaky, pak svítila kontrolka pořád. PP snímač ABS, koupil jsem nový na skoda-díly.

Výměna jde doma bez extra nářadí. Ven šlo pouze přes sílu, otvor pořádně vyčistit drátěným kartáčem,

natřít vazelinou, opatrně nasunout a přišroubovat. Proti škodovce cena lidová (450,-Kč) a bylo na něm

logo Siemens.

Tak takhle nějak můj problém s ABS. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můj problém s ABS byl ten, že se kontrolka občas rožla a zhasla kdy se jí zachtělo. Problém byl v tom, že na zadním náboji kola je pouze nalisovaný unašeč otáček, který se povolil a otáčel se s kolem jenom někdy a při určitých otáčkách kola. Přibodoval jsem ho k náboji a je hotovo. Taky se mi při nastartování na chvíli rožla kontrolka, ale to bylo slabou bateríí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle nepravidelný rozvěcení kontrolek (u mě ASR) dělá rozvaděč a pojistková skříňka nad baterkou. Všechny šrouby povolit, prostříkat kontaktolem, zamlít vlastníma pojistkama a mám klid už rok. Odpojit můžeš cokoliv, vymažeš jen nastavení rádia a hodin...

Editováno: , autor: 1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď babo raď.....

Tak a po včerejšku mám další nemilou zkušenost a ABS.Po 360km se včera vracím domů,celou cestu vše v pořádku.Potom jsem přijížděl na křižovatku,chci trochu přibrzdit,sešlápnu pedál a ozvalo se škrčení jako bych táhl něco po zemi-snad od předních kol,vibrace jsem cítil i v pedálu.Vypadalo to jako by mi upadlo kolo.Tak brzdu povolím,sešlápnu znova a vůbec mi pedál nešel sešlápnout,jako by mechanická překážka.Naštěstí to bylo při rozjezdu takže jsem nejel moc rychle a zabrzdil jsem ručkou.Potom jsem se normálně rozjížděl ozvalo se opět škrčení,brzda šla už sešlápnout a najednou se rozsvítila kontrolka ABS a škrčení přestalo! Dneska jedu do servisu,uvidím co zjistí,jsem z toho pěkně na nervy- ku...!!

Editováno: , autor: hawkehi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď babo raď.....

Tak a po včerejšku mám další nemilou zkušenost a ABS.Po 360km se včera vracím domů,celou cestu vše v pořádku.Potom jsem přijížděl na křižovatku,chci trochu přibrzdit,sešlápnu pedál a ozvalo se škrčení jako bych táhl něco po zemi-snad od předních kol,vibrace jsem cítil i v pedálu.Vypadalo to jako by mi upadlo kolo.Tak brzdu povolím,sešlápnu znova a vůbec mi pedál nešel sešlápnout,jako by mechanická překážka.Naštěstí to bylo při rozjezdu takže jsem nejel moc rychle a zabrzdil jsem ručkou.Potom jsem se normálně rozjížděl ozvalo se opět škrčení,brzda šla už sešlápnout a najednou se rozsvítila kontrolka ABS a škrčení přestalo! Dneska jedu do servisu,uvidím co zjistí,jsem z toho pěkně na nervy- ku...!!

Tak jsem včera byl na diagnostice a hlásí levý přední snímač ABS-tak snad to bude ono.Jdu ho vyměnit !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Rok se s rokem sešel a závada je tu opět stejná!Nebudu se moc rozepisovat,protože je to úplně stejné co jsem už psal před rokem. Prostě kontrolka se zase rozsvítila,jednou se mi stalo,že zase při rozjezdu se ozvalo škrčení.Teď momentálně kontrolka zhasla a nesvítí už asi třetí den.Včera jsem teda zajel do servisu ať mi zjistí který snímač to bude(vloni jsem měnil pravě levý přední snímač) počítal jsem,že odešel druhý,ale ouha-diagnostika hlásila sporadickou chybu zase na levým předním snímači ABS.

Tak teď mi poraďte, je možný, že odešel zase ten samý nebo mám hledat závadu někdě jinde?

Ptal jsem se jestli by to nemohlo být třeba samotné vedení k tomu čidlu,ale to prý by nepsalo sporadickou chybu-tak já nevím.

Prosím poraďte co dál.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 5 týdny později...

Rok se s rokem sešel a závada je tu opět stejná!Nebudu se moc rozepisovat,protože je to úplně stejné co jsem už psal před rokem. Prostě kontrolka se zase rozsvítila,jednou se mi stalo,že zase při rozjezdu se ozvalo škrčení.Teď momentálně kontrolka zhasla a nesvítí už asi třetí den.Včera jsem teda zajel do servisu ať mi zjistí který snímač to bude(vloni jsem měnil pravě levý přední snímač) počítal jsem,že odešel druhý,ale ouha-diagnostika hlásila sporadickou chybu zase na levým předním snímači ABS.

Tak teď mi poraďte, je možný, že odešel zase ten samý nebo mám hledat závadu někdě jinde?

Ptal jsem se jestli by to nemohlo být třeba samotné vedení k tomu čidlu,ale to prý by nepsalo sporadickou chybu-tak já nevím.

Prosím poraďte co dál.....

Ahoj, úplně stejný problém jsem řešil na svém autě. Závada se mi opakuje vždycky v zimě, když přituhne, začne mrznout nebo je vyloženě mokro. ABS kontrolka problikává, přičemž automaticky ABSko vypne a zase zapne. Čidlo ABS mám nový, pojistky jsou ok a podle servisu je problém v kabeláží mezi ABS a jednotkou. Už mi to několikrát opravovali, letovali a pichtili se s tím a tvrdí, že už neví co s tím - že prej by pomohly nový dráty, ale to prej stojí cca 4000....včera mi pro změnu odešly brzdy - pedál až na podlaze, vůbec to nebrzdí. Tohle auto je úplně nahovno(debilní náklapěcí lopatky v turbu, náchylná těhlice na jakýkoliv menší náraz, atd. atd..), při nejbližší příležitosti vyměním... .o(( Octavia Combi 1.9. TDII, 81kW, 2004.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

jsem na tom podobně.Ráno příjdu do auta nastartuju a svití mě ABS + ASR. Někdy se stane, že svítí jen ABS. Po ujetí pár km, mě ABS zhasne, nebo někdy svítí celou dobu. Když přjedu chcípnu motor pak příjdu nasednu a jedu mě ABS už nesvítí. Mrknu asi na ty pojistky jak tu píšete a uvidíme no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...