Přejít na obsah

zadní ostřikovač combi


bimboun

Doporučené příspěvky

Mam stejnej problem - motorek vrci, ale ze zadu nic netece. Dost me to vydesilo, protoze se mi tohle stalo u pola a musel jsem rozebrat pul auta, nez jsem ty spoje nasel. Jestli to je pristupny z levy kapsy, tak super :)!!! Stejne mi to neni jasny, proc to takhle debi... delaj. Zitra to omrknu, tak jsem zvedavej! Dik za toto forum:)!!!

Stoprocentne souhlasím! Akorát nevím, kdyz je to typická závada (jak se stalo i u me), proc neudeláli ve skododovce nic proti tomu ani u Touru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zrejme mam stejny problem - moturek ostrikovace funguje, ale nic na zadni okno nestrika sad.gif Mam Skodu Fabii Combi 1.2 2005.

Asi jsem vazne slepy, ale nikde jsem tu hadicku v kufru nevidel v te "leve kapse". Mate na mysli v zadu v kufru na leve strane jak je hned u zadniho svetla na leve strane takovy prostor ("vypouklina")? Nebo myslite, prostor kdyz se oddela kryt zadniho svetla (ten kryt kudy se meni zarovky - tam jsou nejake kabely ke svetlu, ale hadicku na ostrikovani jsem nevidel)? Dekuju za radu, pripadne co bych mel odmontovat?

U Fábie se to rozpojí u motoru po levý straně vedle brzdovýho válce dole co vede el svazek koukni na to je to tam 100% rozpojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Přesně tak, v levé zadní kapse je hadička spojená plastovou spojkou. Stačí tam strčit ruku a celou tu hadičku vyndat. Taky se mi to samo rozpojovalo. Myslím, že by stačilo tu spojku přilepit lepidlem.

Zdravím, měl sem stejný problém s rozpojenou hadičkou. Te.ď mi zase nejde zadní ostřikovač, ale problém je jinde. Hadička bude rozpojená přímo u čerpadla, protože mi stříká na blatník v motoru. Ví někdo jak se dát nejlépe dostat na spodek nádržky pro ostřikovače k čerpadlu. Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, měl sem stejný problém s rozpojenou hadičkou. Ale to šlo celkem dobře odstranit.

Teď mi zase nejde zadní ostřikovač, ale problém je jinde. Hadička bude rozpojená přímo u čerpadla, protože mi stříká na blatník v motoru. Ví někdo jak se dát nejlépe dostat na spodek nádržky pro ostřikovače k čerpadlu. Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

u Fabek 8V je to složitější, musí se demontovat sání a pak zastrčit vypadenou hadičku na levé straně motoru, pokud si pamatuji zhruba za nádržkou ostřikovače. U 1,4 16V je to v pohodě, stačí se jen natáhnout a "opravě" nic nebrání. Je to prý dosti častá nepříjemnost.

Editováno: , autor: ropman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rád bych se zeptal, jak na Fabii Combi vyměnit trysku ostřikovače zadního okna. V jednom fóru jsem tu četl, že je snad třetí brzdové světlo upevněno pomocí plastových nožiček a dalo by se opatrně vyloupnout, ale že nožičky se rády lámou tak opatrně. (No, do tohoto se mi moc nechce, nevypadá to moc rozebíratelně).

Jinde se zase psalo, že je potřeba odstranit plasty zadních dveří, které drží na takových kovových pružinkách / úchytech. Před chvílí jsem s tím trochu zápasil, jediné co se mi podařilo je vycvaknout ze dvou pružinek levý roh spodního plastu, ale jak se tak na to dívám, zpět už to dám asi těžko :-(

Nemáte někdo postup jak ty plasty sundat a následně i nasadit abych se dostal k třetímu brzdovému světlu a mohl vyměnit trysku ostřikovače ?

Díky všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě mě napadá jestli jsou ty pružinky napevno v karosérii (protože po zabrání se 2 nějak vycvakly z plastu a zůstaly ve dveřích), nebo je to tak, že až by se plasty nasazovaly, tak se pružinky nasunou do těch plastových úchytů a zastrčí do dveří ? Vůbec nevím jak vypadá ta část co je v plechu a jak to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mohl by mi někdo poradit kde by mohla být rozspojená hadička zadního ostřikovače (fabia combi r.v.2006) ...předni stříkají jak mají a zadní nestříka, ale pod autem se mi dela kaluz a vyteka to z nejakyho krytu (lemu) podvozku z nejaky odtokový díry pod řidičem. Nevím, kde co musím oddělat, abych našel závadu a nechci rozpitvat plno věcí okolo. Může mi někdo prosim poradit??? Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, a četl sis mou odpověď 3 příspěvky nad tvým ? Pravděpodobně máš hadičku vypadenou v motorovém prostoru na levé straně, podle typu motoru to buď uvidíš hned, nebo budeš muset ne moc složitě odmontovat aspoň vzduchový filtr aby ses k tomu dostal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, a četl sis mou odpověď 3 příspěvky nad tvým ? Pravděpodobně máš hadičku vypadenou v motorovém prostoru na levé straně, podle typu motoru to buď uvidíš hned, nebo budeš muset ne moc složitě odmontovat aspoň vzduchový filtr aby ses k tomu dostal.

To ropman ..četl jsem tvůj příspěvek a taky jsem tam včera koukal jen jsem tam nic neviděl a z motorovýho prostoru ani kapka. Všechno co ma jít dozadu mi vytéká z podvozku pod řidičem...Před pár dny jsem měnil trysky na čelním ostřikovači pod mřížkou stěračů a nevím, jestli se nějakou náhodou nemohla někde oddělit hadička zadního ostřikovače. Vůbec nevím jak to tam vede a kde jsou spoje a vůbec rozvod těchto hadiček. Nikde jsem to nemohl najít-nějaký schéma apd.. Ale přeci, když manipuluju s hadičkami pro předek, tak by to nemělo mít vliv na hadičku na zadek, nebo se mýlim. Mám konkrétne 1,4 tdi combi r.v.2006

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to rozpojený místo je na stěně mezi motorovým prostorem a vnitřním prostorem posádky, jak jsem psal u 1,4 16V tam přímo vidím a spojím to rukou, u starší Fabky je třeba dostat se tam po odmontování vzduchového filtru, přes sání vzduchu, když stojíš před autem je to vzadu vpravé části.

Jinak je tu téma , kde by asi bylo lepší řešit vše kolem ostřikovačů, odpověď tam myslím taky najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...