Přejít na obsah

Málo mi to svítí


r.jonak

Doporučené příspěvky

Měl jsem v mé Octavii halogenové žárovky s efektem xenon. Svítilo to hezky modře, ale pendrek vidět.

Jelikož jsem nechtěl dávat 700 Kč za Philipsi, tak jsem si koupil žárovky + 60% za 380 Kč pár. Jenže je to zas na HOVNO!!!!

Svítí to totálně na prt. Hlavně když jedu v noci a proti mě jedou auta, jo a to ani nemluvím, když je mokro nebo prší.

Připadám si jak při nějaké soutěži, kdo dojede nejdál poslepu.

Jsem z toho na prášky.

Prosím poraďte nějaké levné, ale účinné řešení. Mám ještě vroubkovaná kryt. Auto je z 98. Asi to žárovka nespraví. Možná budu muset dát čiré sklo nebo xenonovou sadu Bi.

Nevím.

Prosím poraďte a rozdělte se o své rady, postřehy a zkušenosti.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem v mé Octavii halogenové žárovky s efektem xenon. Svítilo to hezky modře, ale pendrek vidět.

Jelikož jsem nechtěl dávat 700 Kč za Philipsi, tak jsem si koupil žárovky + 60% za 380 Kč pár. Jenže je to zas na HOVNO!!!!

Svítí to totálně na prt. Hlavně když jedu v noci a proti mě jedou auta, jo a to ani nemluvím, když je mokro nebo prší.

Připadám si jak při nějaké soutěži, kdo dojede nejdál poslepu.

Jsem z toho na prášky.

Prosím poraďte nějaké levné, ale účinné řešení. Mám ještě vroubkovaná kryt. Auto je z 98. Asi to žárovka nespraví. Možná budu muset dát čiré sklo nebo xenonovou sadu Bi.

Nevím.

Prosím poraďte a rozdělte se o své rady, postřehy a zkušenosti.

Dík

pokud jsi nikdy paraboly nečistil, udělej to, rozdíl je velice znát, měl jsem paraboly a skla potáhlý jakoby bílou mlhou, rozdělal jsem je, a samotný paraboly čistil suchým hadříkem, co se používá na leštění brýlí a optiky, nesmí se použít chemie, naruší to tu vrstvu a skla omyl v myčce na nádobí, výsledek super, už jak jsem to tam dával zpátky, bylo krásně vidět žárovku a mlhovku, což předtím nebylo, já mám standartní žárovky ale při použití těch víceprocentních by to mohlo být razantně znát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jsi nikdy paraboly nečistil, udělej to, rozdíl je velice znát, měl jsem paraboly a skla potáhlý jakoby bílou mlhou, rozdělal jsem je, a samotný paraboly čistil suchým hadříkem, co se používá na leštění brýlí a optiky, nesmí se použít chemie, naruší to tu vrstvu a skla omyl v myčce na nádobí, výsledek super, už jak jsem to tam dával zpátky, bylo krásně vidět žárovku a mlhovku, což předtím nebylo, já mám standartní žárovky ale při použití těch víceprocentních by to mohlo být razantně znát

Přesně tak, Tommys má pravdu :palec2:

Já nejdříve vyčistil paraboly a před týdnem jsu instaloval Philips H4 X-treme Power (+ 80% světla navíc)

a když to porovnám s původními žárovkami od výrobce, je to vážně o něčem jiném

Žárovky jsou homologované v EU, vydávají jasné bílé světlo, brání přehřívání

světlometu. Cena lehce přes 1.000 Kč i s poštovným za parkovací (2 ks) tlumená a dálková světla (také 2 ks).

Aby to mělo ještě lepší efekt, je třeba vždy po 2 letech světla opatrně demontovat

(myšleno jen skla světlometů, tato skla pečlivě umýt a vyleštit vnitřní stěny světlometů, pro

lepší odraz světla). Dobrý návod je umístěn zde na fóru v instalačních manuálech (tuším).

Ale i zde na Foru psal üživatel "Tinima", že má ty žárovky X-treme Power též a prý nic moc.

Tak si říkám, že i tady záleží na názoru...

Ale ty paraboly určit vyčisti! :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se chci zeptat. Někde jsem dnes četl, že dobré je vyměnit světla a dát tam z Laurina Klement. Prý jsou čirá a shodná rozměrově se starými, takže bych nemusel nic upravovat. Nevíte, kde bych sehnal Lauriňácký světla?

Dík

Sleduj zde bazar, podivej se na AUKRO a treba ANNONCI, ale jsou k sehnani zle... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se chci zeptat. Někde jsem dnes četl, že dobré je vyměnit světla a dát tam z Laurina Klement. Prý jsou čirá a shodná rozměrově se starými, takže bych nemusel nic upravovat. Nevíte, kde bych sehnal Lauriňácký světla?

Dík

Sleduj zde bazar, podivej se na AUKRO a treba ANNONCI, ale jsou k sehnani zle... ;)

Pasujou tam bez úprav, vzhledem k tomu že se výbava L&K dělala už před faceliftem, jsou použitý i světla z předface předělaný na čirou optiku, nevýhodou je že jsou častým cílem lidí co chtějí čirou ale nechtějí facelift, taky je málo lidí co se těch světel zbavujou, prostě se to blbě schání no, taky bych chtěl:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu taky čistit paraboly, je potom potřeba zajet si je nechat seřídit?

Není potřeba nijak s nima hejbat nebudeš. Hlavně na to nedávej žádnou chemikálili parabola je na to háklivá. Pěkně hadříkem. Kde to nepude jemně navhčit a vyleštit.

Tady návod jak na to http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/svetlaCisteni.htm

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu taky čistit paraboly, je potom potřeba zajet si je nechat seřídit?

Není potřeba nijak s nima hejbat nebudeš. Hlavně na to nedávej žádnou chemikálili parabola je na to háklivá. Pěkně hadříkem. Kde to nepude jemně navhčit a vyleštit.

Tady návod jak na to http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/svetlaCisteni.htm

OK, moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu taky čistit paraboly, je potom potřeba zajet si je nechat seřídit?

Není potřeba nijak s nima hejbat nebudeš. Hlavně na to nedávej žádnou chemikálili parabola je na to háklivá. Pěkně hadříkem. Kde to nepude jemně navhčit a vyleštit.

Tady návod jak na to http://www.skodaoctavia.cz/Exteriernavody/svetlaCisteni.htm

OK, moc díky

Taky to budu muset vyčistit.Mám uplně ten samej problem! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám za sebou rozebrání parabol, vše šlo bez problému, skla jsem strčil do myčky na intenzivní mytí a paraboly jsem vyčistil takovým hadříkem na čištění brýlí, koupil jsem v optice, byl fakt super jemnej. Na parabolách byla taková jemná mlha, nic mimořádnýho, ale určitě to má svůj podíl na špatným odrazu. Po kompletaci a otestování musím uznat, že je to rozdíl :palec2: . Samozřejmě by se mi líbily xenony, ale když si představím tu práci s tím a tak......Hlavně že to teď svítí a jak jsem už psal, doporučuji žárovky H4 Trifa Xenon blue, je to fakt rozdíl ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to tady čtu, nenarazil jsem nikde na to, jak se dají vyčistit čiré fecelifty? Víte někdo o nějakém postupu?

Díky za příspěvky

Petr

asi mame stejny problem, mam auto r.v.2002 a ty svetla od parabol me nejdou rozdelat, tak jsem se tesil ,jak si je vylestim a umyju a vono je to prilepeny :aggressive: pak jsem se docetl tady na foru, ze se to ma dat na 80 minut do trouby pri teplote 10 stupnu,teda prd, 80 stupnu na 10 minut...ale nikdo nenapsal zadnou odezvu, zda-li je to pravda, tak radej na to kaslu, nez si znicit oci na aute. toz tak jsem dopadl :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kurna ja jsem to mel uplne jak zakourene - po vycisteni hadrikem - bal jsem se poskrabani ale vubec zadny nebylo ani proti svetlu jsem nevidel zadny skrabanec - teda prokouklo to jako svina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ja mam ciru optiku na predfaceliftovej octavke, a nemam vybavu laurint&klement. Tie svetla bola volitelna vybava, alebo sa montovali cire aj k inym vybavam? Ako spoznam svetla z L&K vybavy?..alebo bol len jeden druh originalnych cirich svetiel na predfaceliftoch???

Na předfacelit se dávali jen jedny čiré světla a to jen na verze Laurin a Klement. Na jiné verze se nedávali. Jestli si koupil auto starší tak je možné, že to někdo na čirá světla předělal nebo nedej bože tam dal jen čirá skla na původní světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na předfacelit se dávali jen jedny čiré světla a to jen na verze Laurin a Klement. Na jiné verze se nedávali. Jestli si koupil auto starší tak je možné, že to někdo na čirá světla předělal nebo nedej bože tam dal jen čirá skla na původní světla.

myslim ze su original, pretoze svietia perfektne, skla nie su plastove a maju upravenu drazkovanu spodnu cast paraboly (klasicke svetla ju maju myslim hladku a lom svetla zabezpecuje drazkovanie na skle...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jen pro srovnani.

Leve svetlo - Osram Silverstar (nove)

Prave svetlo - no name xenon blue made in Čajna (stare)

Brano pohledem na zed..

Mám taky asi 3 měsíce Osram Silverstar a musím říct, že fakt super žárovky. :palec2: Po vyčištění paradol byl efekt ještě lepší.

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...