Přejít na obsah

81kW hlučnějčí než 66kW


radkin

Doporučené příspěvky

Ahoj mám tdi 81kW r.v.98 AHF najeto 190.000km a motor mám hlučnější nebo takovej tvrdší chod než třeba kamarád u 66kW AGR a to má najeto 320.000km. Je možný že jsou 81kw jinak poladěný a tím pádem hlučnější? Předvstřik mám 50až54 a hydroštely slyším jen ráno jinak ok a auto jede dobře. Každopádně zvuk těch motorů je naprosto odlišný. Máte s tím někdo nějaký zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No podle mne to je úplne normální, jsou to dva rúzné typy motorú. Ale v tý hlučnosti to není až taký velký rozdíl. Kámoš má 66kw a nejakej velkej rozdíl sem neslišel.

No jde mi o to že je ten chod tvrdší a ta 66kW je taková kultivovanější - no nic tak asi slyším trávu růst ......

-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, a máš tam odhlučnění pod motorem a na kapotě? Nám poté, co kolega otočil octu přes střechu zapoměli dát ten koberec na kapotu a bylo to jako traktor. Dříve "ticho" po doplnění opět mnohem tišší. Určitě to funkci plní.

T.

Ahoj mám tdi 81kW r.v.98 AHF najeto 190.000km a motor mám hlučnější nebo takovej tvrdší chod než třeba kamarád u 66kW AGR a to má najeto 320.000km. Je možný že jsou 81kw jinak poladěný a tím pádem hlučnější? Předvstřik mám 50až54 a hydroštely slyším jen ráno jinak ok a auto jede dobře. Každopádně zvuk těch motorů je naprosto odlišný. Máte s tím někdo nějaký zkušenosti?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, a máš tam odhlučnění pod motorem a na kapotě? Nám poté, co kolega otočil octu přes střechu zapoměli dát ten koberec na kapotu a bylo to jako traktor. Dříve "ticho" po doplnění opět mnohem tišší. Určitě to funkci plní.

T.

Jasný pod motorem i na kapotě odhlučnění mám. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dost zalezi, jak hlucnejsi

jestli nejake pazvuky - treba volnobezka na altiku

jestli se ti zda ze je tvrdsi - mozna mas vetsi predvstrik - zkouknout na VAGU nastaveni predvstriku

nebo naopak ma ta 66ka moc nizky predvstrik

ne ne pazvuky žádný, prostě má tvrdší chod a předvstřik mám ok 52 až 57 ale to jsem psal hned. Na tý 66kw jsme předvstřik taky měřili a má naopak vetší cca 62 a6 66

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
naftu tankujem ruzne,myslim ze to nema vliv

To by ses divil! Zkousel jsem kdysi ruzny nafty a prechod mezi OMV a Shell je treba naprosto krasne poznat. Na Shell to jede lip, ale motor je hlucnejsi, na OMV je motor tichej, ale jede to hur... (nemusi to byt obecne pravidlo, testoval jsem to na dvou konkretnich benzinkach). Kazdopadne to vliv ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak bych to asi řekl. Jsem rád že mi to někdo potvrdil. Opravdu je 66kW kultivovanější ale jede hůř což je pochopitelný. Díky -_-

mam taky isty pocit.ja mam 81kw a ten chod motora je ostrejsi ako u svagrovej 66-ky. km mame priblizne rovnako(preverene).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
No podle mne to je úplne normální, jsou to dva rúzné typy motorú. Ale v tý hlučnosti to není až taký velký rozdíl. Kámoš má 66kw a nejakej velkej rozdíl sem neslišel.

Dva různé typy motorů????? :feve::feve: to snad ne!!!! Motory jsou prece uplne stejne, maji akorat rozlisne turbo, elektroniku a trysky.....

Ja mam 81kw combik ( 170 tis najeto) vs tchan 66kw combik (150 tis najeto - ale demolice ( 1 syn, dcera, on ... auto nevi ci je )

- jezdim 5w-40 magnatec ....................... - jezdi polosyntak 10w-40 sud

uz jen v tomto aspektu je velky rozdil...nalej do motoru polosyntetiku a usi Ti daji vedet v cem je hlavni problem

- zrychleni... pokud sednes do 81 a budes se rozjizdet zaroven s 66, tak opet poslouchej motor

Takze pokud nalejeme do obou aut polos.olej a vynalozime stejne usili na dosazeni pozdaovane rychlosti s 66kw oktavkou, nemuze byt rozdil jiz patrny

Jinak vsem doporucuji pripravek do oleje Metaltec ci Militec, pouzivame ho na zavodni auta i na civil uz roky..je to vynikajici prisada do oleje... doporucuji v kombinaci s plnnou syntetikou..vydrzi v motoru dve vymeny oleje)

http://www.olejservis.cz/index.html?pod=15x0.htm#2001

tento odkaz jim nefunguje....po naskoceni stranky v pravem hornim rohu blika skoda octavia a je tam odkaz na Militec - klik

:palec2::palec2::palec2::palec2::palec2:

Editováno: , autor: doktor.octavia
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moju som doviezol z D(od prvého majitela) a mam servisku+fakt. za opravy v priebehu 7rokov a nejak to sedí ;) .švagor tú svoju kupoval novú v salone.

Já mám také dovoz z Francie, mám servisku, a teké sedí, nyní jsem byl v servise (po dovozu) a také říkali že všechny výmeny sedí,mám O1 66kw r.v.01 naj.130naj., tak myslím že mám také poctivých 130t/km,i podle opotřebení sedaček,volantu ,pedálu atd... ale dá se to ještě nějak ověřit???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám také dovoz z Francie, mám servisku, a teké sedí, nyní jsem byl v servise (po dovozu) a také říkali že všechny výmeny sedí,mám O1 66kw r.v.01 naj.130naj., tak myslím že mám také poctivých 130t/km,i podle opotřebení sedaček,volantu ,pedálu atd... ale dá se to ještě nějak ověřit???

Dojed si na Vag do skodovky.... vetsinou, pokud stahnou kilometry, tak pouze z budiku... Z ridici jednotky to kdekdo neumi... a proto se to tam da najit. Ja koupil dovoz Nemecko ( 150 tis najeto - auto v lesku ) a na Vagu vyskocilo 170.. proste to stahli... Tak hodne stesti.........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dojed si na Vag do skodovky.... vetsinou, pokud stahnou kilometry, tak pouze z budiku... Z ridici jednotky to kdekdo neumi... a proto se to tam da najit. Ja koupil dovoz Nemecko ( 150 tis najeto - auto v lesku ) a na Vagu vyskocilo 170.. proste to stahli... Tak hodne stesti.........

Na vagu jsem byl ve skodovce,delali mi celkovou kontrolu vozu, rikal mechanik ze je vse OK, tak doufám že kontroloval i km, ale díkec za info... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vagu jsem byl ve skodovce,delali mi celkovou kontrolu vozu, rikal mechanik ze je vse OK, tak doufám že kontroloval i km, ale díkec za info... ;)

To si prave nejsem jistej.... ja tam byl poprve a nerikali nic, jen ze auto je OK, coz pro ne znamena, ze Vag nevyhodi zadnou chybu..Az ten muj kamarad (prijimaci technik) mi na to koukl doma, kdyz mi menil turbo ( coz Vag nepoznal, ze je v pici - zvlastni to vec, ze?? ) a rekl mi, ze to mam stazeny.. asi tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...