Přejít na obsah

Vibrace


mirasro

Doporučené příspěvky

Prosím o odpověď zejména ty, kteří měli s vibracemi problém, a podařilo se jim je vyřešit výměnou kloubu poloosy.

Píšete zde, že se vibrace projevovaly jen při zatížení motoru. Zajímá mě, zda to bylo při zatížení v jakékoli rychlosti, či zda to bylo závislé na otáčkách motoru? Dělalo to i při rozjezdu?

Mě to lehounce vibruje při záběru mezi 1900 a 2100ot a též cítím lehké vibrování když pouštím spojku a rozjíždím se, tak se tím snažím zjistit, zda to bude spíše poloosa, nebo je třeba uvažovat též setrvák....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já měl ten samý problém v těch samých otáčkách. měl jsem problém s tlakem v turbu ( asi 2x mi i vyplo) byl jsem u Indiho, vyměnil mi baňku u turba, která byla zarezlá a snímač tlaku. Od té doby to přestalo vybrovat , při velkým záběru a šlo to plynule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o odpověď zejména ty, kteří měli s vibracemi problém, a podařilo se jim je vyřešit výměnou kloubu poloosy.

Píšete zde, že se vibrace projevovaly jen při zatížení motoru. Zajímá mě, zda to bylo při zatížení v jakékoli rychlosti, či zda to bylo závislé na otáčkách motoru? Dělalo to i při rozjezdu?

Mě to lehounce vibruje při záběru mezi 1900 a 2100ot a též cítím lehké vibrování když pouštím spojku a rozjíždím se, tak se tím snažím zjistit, zda to bude spíše poloosa, nebo je třeba uvažovat též setrvák....

Jeslti by to byl ten kloub projevovalo by se to hlavně při zatáčení. Jeslti to vybruje jen při vyšlapování spojky tak bych spíš řešil spojku, ale ne setrvák spíš přítlačák s ložiskem. Ale kdyby měla jít spojka ven tak stejně komplet (ložisko, přítlačák, lamela).

Jeslti se to vibruje v tomhle rozmezí otáček a pak ve vyšších už ne vypadá to asi opravdu na to turbo. Jedna rada zkus "vyprášit pavouky" někde mu dej pokouřit. Jeď chvíli tak na 3500ot i třeba víc třeba někde na dálnici nebo tak. Uvidíš někdy to pomáhá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Capo, měl jsem problém při zatížníení motoru (tzv. při šešlápnutí plynu) při rychlostí cca 40-120km/h, rychlostní stupně 3,4,5. Nejdříve jsem měnil kotouče a desky(stejně byli před výměnou) a to nezabralo tak jsem nejdříve měnil pravý vnitřní kloub=delší polosa=větší vibrace, po této výměně 70% zlepšení, druhý den výměna i na druhé polose a bylo úplně po vybraci.

Píšeš že vibruje u tebe i při rozjezdu, tento problém nebyl u mě, tak nevím jestli budeš mít problé s polosou nebo setrvák? Může to být i samotná polosa, pokud bylo auto lehce bourané...

Tak přeji rychlé odstranění závady:)

Pokud budeš potřebovat ještě nějaké info, tak písni, měj se....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky přidám můj problém, když na to trochu šlápnu tak v rozmezí 1700-2100 rpm mi to spíš rezonuje,určitě ne vibrace do auta (žádné necítím) myslím si že zvuk jde od motoru nebo z podemně... jak se ale dostanu nad ty otáčky...klid, a je jedno jestli jedu do zatáčky či rovně...ale motor musí být v tahu, po rovině ani z kopce to neudělá. Poradí někdo prosím?? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, to co tady píšete že vám to kolem 2000ot trošku rezonuje jsem mět taky, nebo špíš než rezonace to byl jen jinej hlubší zkuk.

Vyřešilo se to po výmeně oleje, dřív mi to měnil známej a nalil tam celejch 5l, bylo to jen lehce nad tak jsem to nechal.

Teď jsem měnil sám a lil přesně do půlky měrky a hluk je pryč. V celém spektru otáček roste hluk rovnoměrně. Důležitá je určitě i kvalita oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kámošovi při rozjezdu když normálně přidává plyn tak se ozve z motoru takovy vybrační zvuk, ale motor nevybruje, jenom divný zvu. ale když při tom rozjíždění přidává hodně plyn tak to nedělá. dělá mu to jen při rozjezdu, nikdy jindy a prej když je to studený tak to možná dělá víc, taky už tak 3 měsíce nemůže přijít čím to je. Nemáte náhodou někdo zkušenosti???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím, to co tady píšete že vám to kolem 2000ot trošku rezonuje jsem mět taky, nebo špíš než rezonace to byl jen jinej hlubší zkuk.

Vyřešilo se to po výmeně oleje, dřív mi to měnil známej a nalil tam celejch 5l, bylo to jen lehce nad tak jsem to nechal.

Teď jsem měnil sám a lil přesně do půlky měrky a hluk je pryč. V celém spektru otáček roste hluk rovnoměrně. Důležitá je určitě i kvalita oleje.

Aha! Já jsem zas něco najel a snažil se to pozorovat - nejde o žádné vibrace, které by byly cítit, jde jen o zvuk, který vibrace nebo rezonanci připomíná. Faktem je, že to dělá od jedné výměny oleje, kterou mi dělali v servisu kam už nikdy nepojedu, kdy jsem tam po pár letech nedal ten co obvykle, ale nějaký noname...Furt jsem si lámal hlavu, jak se může takhle změnit zvuk motoru jen po výměně oleje, furt jsem si myslel, že tam něco dokurvili... Jseš první, od koho čtu, že to bylo olejem. Doufám, že to tak bude i u mě... No uvidíme, pokusím se vyměnit olej dříve. Každopádně díky za reakci, tohle mi hodně pomohlo.

Editováno: , autor: capo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby mě to někdo říkal taky bych asi nevěřil ale u mě to byl fakt olej ... šepot květin sice diesel nikdy nebude ale oproti předchozí nápni je to výrazně lepší.

Doplním že před tím jsem lil MOGUL 5W40 505.00 a teď Q8 5W40 505.00 505.01. Cena je stejná takže MOGUL naschledanou :(

Každé auto co jsem kdy vlastnil mělo v určitých otáčkách nějakou rezonanci, hrubší zvuk motoru, a po jejich překročení zase oK. Pokud něco neklepe nebo neřve moc tak bych to neřešil, schválně se zeptej spolujezdce jestli taky něco slyší :)

Editováno: , autor: KarlosTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
čauky čiplé to nemám normál 81kw,aty to máš čiplé :unsure:

Ahoj, já mám taky 81kw chiplou. Dělá mi to to samé. Když třeba v 1500ot. dám plnej plyn tak se to jakoby rozvibruje a přestane to kolem 2000tis. Pozoruju už to cca rok. Byl jsem už dvakrát ve škodovce ať mi zkontrolujou klouby, ale vždycky mi řekli že jsou pořádku. Takže přemýšlim jeslti to nebude ta dvouhmota fakt. Jinak odkaz na jinou diskuzi na toto téma http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=35860

Jinak jestli jste ještě neměli ten sraz tak jsem pro něj taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sakra... jak jsem projel to téma na dieselpoweru... tak to taky vidím na tu dvouhmotu :feve: Těd mě čekaj rozvody... hmm letos asi vánoce nebudou

Budeš kupovat novej dvouhmotej setrvák nebo koupíš přestavbu na jednohmotu? Já půjdu nejspíš do přestavby na jednohmotu abych mel pokoj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš kupovat novej dvouhmotej setrvák nebo koupíš přestavbu na jednohmotu? Já půjdu nejspíš do přestavby na jednohmotu abych mel pokoj...

No to nevím, nejdřív to musím vědět určo, čím to je. Pak porovnám jak to vyjde cenově... ale zatím to nechám, není to moc slyšet, a slyším to jen já...nikdo ostatní v autě nee...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO:beda cech: spojka byla nacata,jelikoz planuji nejaky kone navic dal jsem ATD z fabie s jednohmotnostim setrvakem,potom prevodovy olej a nasledne bylo zjisteno zemme dorvany mazety a tam ten tuk byl KO.vse vymeneno-spojka+lozisko 4000kc a prace tusim 3000 nebo 2700kc uz si to moc nepamatuji.noa jak rikam hned jak jsem odjel jsem myslel ze proslapnu podlahu jak sel spojkovej pedal krasne.a hned jsem si vzpomel na vibrece.serviceman pan Huml me rikal ze by ty vibrace mely prestat.tak jsem to po Brne projel tam kde me to nejvice vibrovalo(dlouha zatacka do kopce) a ouha...auto krasne slape jako hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...