Přejít na obsah

Problém s mikrospínači


Konny

Doporučené příspěvky

zdar chlapi.ma nejaky vliv na rozsvecovani stropni lampičky po vytazeni klicku nejaky nefunkční mikrospínač ve dverich??me prestala svitit ale nevim jestli na to maji vliv ty mikrospinace,protoze mi nefunguje LZ a obcas PP.a taky jestli nevite zda do fabky pasujou zamky z roomstra.kdyz uz bych to mel rozdelany tak bych vymenil cely mechanysmus a bylo by.diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
VAG mikrospinace (zamky) nediagnostikuje, mozes ich najst len v meranych hodnotach.

Otvor zamky a vymen mikrospinace, navod je tu pekny. ;)

Návody mám všechny prostudovaný. Bohužel nevím, v kterých dveřích je ten spínač vadný a nevím ani o kterých měřených hodnotách je řeč. Používám VAG 805.1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidíš, tomu řikám myšlenka. Závada se objevuje občas. Někdy se neobjeví týden, někdy třikrát denně. Až mi alarm nahlásí otevřený dveře, půjdu zjistit, který to jsou a když tak se ozvu. Díky

Snad to nebude jako zde:

Škoda Community - Diskusní fórum o vozech Škoda Auto > OSTATNÍ DISKUZE > Instalační manuály:

QUOTE(KaJe @ 30.8.2008, 8:21 ) *

Teď mě ještě napadlo, že když mě blblo to samý co tobě, tak jsem zjistil, že když se zamkneš v autě tím tlačítkem na řidičových dveřích, tak ty dveře, které měli špatnej mikrospínač nebo vedení se hned sami odemkly.

tak jsem to zkusil s tím zámkem (tlačítkem) a nic všechny zůstali zamčené. Dioda začne blikat když se všechny dveře zamčou do SAFE ? nebo aji když se jen zamčou bez SAFE?

Editováno: , autor: Octavian II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou 2 možnosti jak zjistit špatný zámek ve dveřích (nebo aspoň já znám jen tyto možnosti). Tak ta první, stáhni všechny okna a zamkni auto klíčem (né dálkou) a pak zkus otevřít dveře za vnitřní kliky. Ty dveře které se otevřou, tak tam je špatný zámek (buď mikrospínač nebo studený spoj, nebo obojí). Druhá možnost je sednout do auta a zamknout se tlačítkem vnitřního zamykání a ty dveře, které se po uzamčení odemknou, tak jsou špatné. Udělej tyto dvě možnosti a tak bys měl detekovat ten špatný zámek... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neovlada ten mikrospinac aj stropne svetlo??? Mne svetlo reaguje na vsetky dvere s vynimkou vodicovych (v ktorych mam tych spominanych certov :) )

Takze pokial sa hlada vadny mikrospinac dal by sa detekovat aj tym ze sa svetlo da do polohy aby svietilo po otvoreni dveri a podla toho na ktore dvere nezareaguje tak v tom zamku by mal byt v haji, alebo sa mylim???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to tak, stropní světlo ovládá dveřní mikrospínač. Mě taky blbly zadní pravé dveře, tzn. dveře jsem otevřel, ale světlo nesvítilo a zanedlouho mi začalo blbnout i zamykání, tak jsem z těch dveří vydělal zámek, proletoval všechny spoje (mikrospínač byl dobrý) a je po problému ;) . Ty budeš mít také chybu buď v mikrospínači, studeném spoji nebo v kabelech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to tak, stropní světlo ovládá dveřní mikrospínač. Mě taky blbly zadní pravé dveře, tzn. dveře jsem otevřel, ale světlo nesvítilo a zanedlouho mi začalo blbnout i zamykání, tak jsem z těch dveří vydělal zámek, proletoval všechny spoje (mikrospínač byl dobrý) a je po problému ;) . Ty budeš mít také chybu buď v mikrospínači, studeném spoji nebo v kabelech...

Uz si na to brusim zuby, ja tam budem mat toho viac, pravdepodobne tiez mikrospinac alebo kontakty pri nom + polamane kable (asi v prechodke) + zatuhnutu stahovacku okna,...

Takze vsetko naraz a dufam ze ked to dam dokopy tak to bude slapat,... Potom dam vediet ako som dopadol :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u tebe ti čerti řádí ostošest :D . Až to budeš mít všechno hotový, tak určitě napiš jak jsi dopadl :)

No to mas pravdu, zacinam mat z toho tazku hlavu, zacalo to iba skrkanim radia (pripadne vypinanim) pri otvarani dveri v urcitej polohe radio vyplo (teda iba vsetky repro), pokracovalo zhasnutim vystrazneho svetla vo dverach (ziarovka a poistka je OK), prestalo reagovat stropne svetlo a kontrolka na palubovke pri otvoreni vodicovych dveri a v rovnakom case aj upozornenie zapnutych svetiel pri vystupovani, a asi pred tyzdnom zacalo blbnut aj dialkove zamykanie (nezamklo na prvy krat) ale az na druhe stlacenie centralu,...

A raz sa mi uz aj stalo ze central zamkol, SAFE blika a ked som skusil vodicove dvere, co to nevidim daju sa otvorit,...

Ta stahovacka okna je vraj bezna vec, zatuhle vedenie okna a ochrana privretia to vyhodnoti ako prekazku a pusti okno dole,...

Editováno: , autor: Ferino83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ti přeji hodně štěstí při řešení tohoto problému. Určitě to bude chtít proletovat ty spoje v zámku, podívat se na mikrospínač a asi budeš mít někde přerušený kabel (možná i prodřený) a může ti chytat zkrat (to může být to škrkání nebo vypínání rádia) a u stahovačky se to zatuhnutí opravdu stává...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcem sa spytat, ten mikrospinac co sa da kupit za 950 je nejaka typizovana el. suciastka ktora je sucastou zamku??? Pytam sa preto, ze mam moznost zadara zohnat cely zamok a aj ine veci, problem je len v tom ze na nove vozy koncernu VW, Audi, Skoda, Seat,... Zamky ako take su dost podobne, bude mi tam sediet ten mikrospinac napr. z VW Tuarega alebo Audi Q7??? Ze by som nemusel kupovat,... ;)

Ak sa niekto spyta preco nepredam tie nove veci a nekupim si co potrebujem, odpoved znie nechcem mat problemy (ale nie su to corky!!!) ,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcem sa spytat, ten mikrospinac co sa da kupit za 950 je nejaka typizovana el. suciastka ktora je sucastou zamku??? Pytam sa preto, ze mam moznost zadara zohnat cely zamok a aj ine veci, problem je len v tom ze na nove vozy koncernu VW, Audi, Skoda, Seat,... Zamky ako take su dost podobne, bude mi tam sediet ten mikrospinac napr. z VW Tuarega alebo Audi Q7??? Ze by som nemusel kupovat,... ;)

Ak sa niekto spyta preco nepredam tie nove veci a nekupim si co potrebujem, odpoved znie nechcem mat problemy (ale nie su to corky!!!) ,...

Já myslím, že ty mikrospínače jsou stejné nebo hodně podobné, takže by sedět měli. A pokud máš možnost zadarmo sehnat celý zámek, tak není co řešit, sešeň ho a pak to můžeš porovnat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferino83. Každý kto opravuje oktávie alebo fábie tak určite má nejaký starý pokazený mikrospínač ktorý ti požičia alebo daruje a ty si to len porovnáš s novymi zamkamy.Ak je problem s dvermi vodiča tak je niekedy dobre kupit original celý zamok vela problemov je vyriešenych. Ludia vyhadzuju peniaze na ine sprostosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferino83. Každý kto opravuje oktávie alebo fábie tak určite má nejaký starý pokazený mikrospínač ktorý ti požičia alebo daruje a ty si to len porovnáš s novymi zamkamy.Ak je problem s dvermi vodiča tak je niekedy dobre kupit original celý zamok vela problemov je vyriešenych. Ludia vyhadzuju peniaze na ine sprostosti.

Zoberiem domov rozoberiem a uvidim, ale asi to bude sediet, cely zamok kupovat nechcem a ten z Tuarega alebo Q7 urcite sediet cely nebude, ale ak by nepomohla vymena mikrospinaca potom kupim a vymenim cely zamok,... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

čest garažníci tak mam problem s centralem.odemyka a zamyka v pohodě jo ale když zamknu tak neblika dioda,to zname že neni v safe.a když je otevřu zevnit u řidiče(jinde jsem neskoušel) tak se odemknou všechy.no jo ale jak zjistit ktery zamek to děla.poradtě :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...