Přejít na obsah

Problém s mikrospínači


Konny

Doporučené příspěvky

víš tohle nikdo nezjistí dokud to neuvidí nikdy Ti nikdo nemuže říct kde přesně a jak ty dráty budou přelámaný ale pokud píšeš že to blne když ručně otevřeš dveře je dost jasný že tam někde prostě bude zkrat

Editováno: , autor: notobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vitezslav2: jak už ti psal notobi, problém bude pravděpodobně v přelámaných kabelech a nejlepší způsob jak zjistit, který kabel je špatný je rozdělat dveře, vytáhnout celý svazek kabelů a pomocí multimetru si propípat všechny kabely (může se použít i žárovka s baterkou) a u kterého kabelu ti to nebude pípat (neuzavře se obvod), tak ten je špatný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná že jsem to špatně popsal,ale mě to odemyká a zamyká když tahám zevnitř za kliku.Jednou rukou držím dveře aby se neotvíraly a druhou tahám za kliku.Jednou zatáhnu zamkne se,podruhé zatáhnu odemkne se.A tak pořád dokola.Klid mám jen když odpojím od těch dveří konektor centrálu ve sloupku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha tak to vypadá spíš na problem v zámku a nebo jestli mš el. stahování oken je problem ve svorkovnici u motorku okna tam je součástí ŘJ dveří řidiče a může tam být problem. Ještě mě napadá klíčkem když otvíráš manuálně to jde normálně? jestli neni rozpadlý mechanismus a nedotýká se to v zámku tak blbě že to pak má chuť spínat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím odborníci, dúfam, že problém som hodil do správnej témy. Na začiatok auto: Octavia r.v. 99, nemám centrál s DO, len klasický centrál na kľúč. Problém: Predtým, ked som zamkol auto cez šoférové dvere, zamklo všetky dvere plus kufor, ked som chcel odomknúť všetky dvere, išlo to bud cez šoféra, ale išlo to aj cez kufor(zamykanie funguje OK), teraz mi ale odomyká len cez šoféra, ale odomknúť cez kufor to nejde. Ked odomykám cez kufor odomknem len ten kufor, ale neodomknú sa ostatné dvere. Čím to môže byť?

Editováno: , autor: Majino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim lidi, potřebuju radu protože sem ze svýho centrálu taky rozčarovanej. Napřed napíšu že VAG nic nehlásí, nevšiml sem si ani nějakýho divnýho chování stropního světla a pod. (popisovalo se to tady v souvislosti s těmi mikrospínači). Můj problém už delší dobu: Odemknu dveře, sednu a jedu a sem tam mi cvakne centrál, jako kdyby do něj přišel signál odemknout (kolíčky ve dveřích se malinko pohnou), i když sou dveře dávno odemčený. Někdy to dělá častěji, třeba i desetkrát během 10 km, jindy skoro vůbec, někdy to udělá i když stojím na místě a zatáhnu zevnitř za páčku otevírání. V poslední době se to ale ještě zhoršilo. Poslední zážitky jsou: přijdu k autu, dálkově odemknu, otevřu dvěře, nasednu a než stačim zavřít dveře, auto se zamkne a spustí se alarm (vše během 30 vteřin) a taky se mi už asi třikrát auto zamklo po zabouchnutí dveří (bliká i dioda). Přece když odemknu auto, tak by se mělo po uřčitý době zase zamknout ale jen když neotevřu dveře ne? Já odeknu, otevřu dveře u řidiče a centrál za chvilku zamkne všechny dveře (ale ne vždy). Čim by to mohlo být, poraďte, jestli ty mikrospínače, nebo ŘJ, nebo ty studený spoje, na co to vydíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše nasvědčuje, že je špatný mikrospínač u řidičových dveří. Takže postup je jasný, vytáhnout zámek z řidičových dveří, vyměnit mikrospínač (bude stačit jen vrch miktospínače) a projistotu ten zámek rozdělat a propájet všechny spoje (můžou tam být studené spoje). Další možnost je, že může být přerušený nějaký kabel v průchodce dveří, ale pravděpodobnější je ten mikrospínač s případnými studenými spoji

Editováno: , autor: Konny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za radu. Tady sem se ale dočetl že jenom v předních dveřích je těch mikrospínačů pět (venku sem zámek ještě nikdy neměl). Dá se určit jaký je špatný nebo musím vyměnit všechny? A jestli to dobře chápu tak ten zámek u řidiče je hlavní a řídí se od něj všechny ostatní a proto jako když je u něj některej mikrospínač vadnej můžou zlobit všechny dveře současně? Já že většina lidí tady píše že jim blbly jenom ty jedny dveře u kterejch měli ten spínač vadnej, ale mě blbnou všechny naráz jako kdybych odemkl-zamkl, jen si to dělá samo kdy chce. tak abych to nerad měnil zbytečně. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v zámku v předních dveřích je 5 mikrospínačů, ale jen 1 (venkovní) mikrospínač bývá špatný, takže se vymění jen ten jeden venkovní. Zbývající 4 jsou uvnitř zámku a u těch se jen proletovává spoj se základní deskou (bývají tam studené spoje, z mechanické části jsou v pořádku). Jinak ty řidičovy dveře jsou v podstatě hlavní, protože komunikují s komfortní jednotkou (moc se v tom nevyznám, ale tak nějak by to mělo být) a od toho se odvíjí fungování ostatních dveří... Zkus opravit ten zámek u řidiče a pak by to mělo vše fungovat, samozřejmě zakopanej pes může být i někde jinde, ale zámek u řidiče je první na co by ses měl mrknout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, prošel jsem si podobných témat více, můj problém O1-r.2000 centrál s dálkou, zamykání na DO funguje, zamkne všechny dveře,jen ne řidiče. Stejné na panelu uvnitř auta, zamkne vše, ale ne řidiče. Klíčem zamknu dveře řidiče, při podržení klíčku funguje stahování všech oken. Zámek jsem uvnitř proletoval,motorek vyzkoušel, konektory zkontrolovány a problémy se světlem jsem neměl. Může být špatná ŘJ ve dveřích ? Nějaké nápady? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak jsem dnes přehodil ten mikrospínač a funguje to bez problému,světlo v interiéru reaguje na otevření dveří i se zamykáním nemám problém.Ten orig. byl úplně na sračky chyběl mu ten spínaný čudl.

http://img86.imageshack.us/img86/4713/dsc00266qk9.jpg

:palec2:

prosím o radu kde jsi koupil mikrospínač mám stejný problém na obouch předních dveří.Díky moc za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davex: se Superbem nemám zkušenosti ani nevím jaký tam jsou zámky, ale myslím si, že budou stejné nebo podobné jako u octávky, fábie apod. Mikrospínač jsem použil tento: http://www.tme.eu/html/CZ/mikrospinace-rady-v4nc-a-v4n-firmy-saia-burgess/ramka_1486_CZ_pelny.html , je to ten V4NCT7 (z tohoto mikrospínače se použije jen ta vrchní část), dále je lepší rovnou ten zámek rozebrat a propájet spoje na plošném obvodu (většinou tam bývá nějaký studený spoj), pokud se udělají tyto 2 věci, tak zámek musí fungovat na 100% ;) .

Co se týká demontáže zámku apod., tak jak už jsem napsal na začátku, se Superbem nemám žádné zkušenosti, tak v tomto ti bohužel neporadím, to bude muset někdo jiný :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Čauky, před nedávnem jsem si koupil Octavii MR2001 a zjistil, že nesvítí interiérové světlo na dveřích u spolujezdce, myslel jsem, že to bude jen žárovka, po výměně jsem zjistil, že žárovkou to není. Multimetrem jsem změřil dráty a 12V tam šlo, ale žárovka se stejně nerozsvítila, už jsem z toho věčnýho zkoušení drátů byl na vývrat, tak jsem se dnes pustil do rozebrání dveří a zjistil, že dráty jsou dobrý. Potom jsem zjistil, že mi nereaguje ani stropní svítilna na spolujezdcovi dveře a tak mě napadl mikrospínač, zkusil jsem tedy zabouchnout spolujezdcovy dveře jen do první polohy, vlezl jsem do auta a zkusil zevnitř zatlačit na dveře a hle žárovka se rozsvítila, takže jsem se zřejmě ujistil, že to bude ten mikrospínač. Ale v té souvislosti a po přečtení tohoto článku mě napadlo, že to bude mít souvislost i s tím, že se mi auto samo zamkne pokud neotevřu dveře od řidiče. Předchozí majitel mi tvrdil, že to funguje jen na dveřích u řidiče. Takže se chci zeptat, mělo by reagovat automatické zamknutí auta na otevření všech dveří? A ještě jestli by se měla rozsvítit stropní svítilna při otevření jakýchkoliv dvěří nebo jen u předních dveří? Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...