Přejít na obsah

Problém s mikrospínači


Konny

Doporučené příspěvky

Ahoj,potřeboval bych poradit. Měnil jsem zámek v řidičových dveřích z důvodu toho, že mi nefungovalo pískání o zapnutých světlech a nesvítilo světýlko na rohu dveří a světlo v interieru (teda spíš svítilo pořád i když bylo v poloze na otevřená dveře)

Ale teď co nefunguje a už si stim nevim rady:

1/ nefungujou ovládání okna z místa řidiče na LZ dveřích ( na zadních dvěřích LZ na ovladači to jde zavřít i otevřít)

2/stále mi pořád svítí světlo na stropě (poloha na otevřené dveře)

3/ při zamykání na dálku mi nebliknou varovky, že je auto zavřený (při odemykání bliknou)

4/ při zamknutí se mi nezavřou okýnka

NOOOO a to bylo snad vše, prosím o rady už jsem z toho zoufalej. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

čau tak pořad mi to nemaka.skusím propajet ještě studenaky jestly tam nejake budou.asi to bude v některych předních dveří,né?měřil jsem přes vag ty hodnoty

a ukazuje to když zamknu tak se zamknou všechny dveře a korat to píše není bezpečne.co stím :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdar chlapi,tak mi taky začal blbnout centrál.Protože nechci zakládat nové vlákno a myslím,že to má něco společnýho s mikrospínačem v řidičových dveřích,píšu to sem.Popis závady : čím dál častěji mi nejde zamknout auto (octávia I orig.dálka) ani dálkou,ani klíčem.Jde zamknout pouze tlačítkem vnitřního zamčení.Když to zkouším klíčem asi 10X najednou se zamkne,ale dioda nebliká.Když jde někdy zamknout dálkou,dioda bliká až po několika zmáčknutích tlačítka.K tomu ještě stropní světlo,který se někdy za jízdy párkrát krátce rožne,jako by byly otevřený některý dveře.Odemknout jde vždy dálkou bez problému i stropní světlo funguje jak má.Při zamykání dálkou to vůbec nemá snahu a při zamykání kličem se zamykají jen dveře se zámkem.Problém s mikrospínačem ?Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, zámečníci :)

Začalo mi taky blbnout zamykání...(Oct I 2005 s alarmem Portman). Dálkovým (od alarmu) aktivuju alarm a odemknu i zamnknu vše KROMĚ řidič.dveří. Mechanicky je tak vždycky musím dodatečně odemknout nebo zamnknout - při tom slyším cvaknout všchny ostatní zámky. Tlačítkem na dveřích to stejné - odemknu i zamknu celý zbytek auta... Zámek v řidičových dveřích jsem vyndal a rozebral - mikrospínače i kontakty pořád jako nové, motorek sám o sobě funguje. Ostatně funguje vše ostatní na co si vzpomenu - osvětlení interiéru, SAFE, dojezdy okýnek, výstražné osvětlení dveří,..atd. Netušíte někdo v čem je problém? Mohloby to být jakýmsi nechtěným "překódováním"?? Že by propojení toho jednoho zámku s řídící jednotkou? Nemáte s něčím takovým někdo zkušenost?? Zámkům zdar!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky me dvere za ridicem blbnou, protoze se otevreou kdy se jim chce, lepe zamku. Zkusim ty studenaky a microspinace, pak bych ti kdyz tak mohl pomoc rado99. Kluci a cim ty zamky promazavate? normalne vazelinu? musim i myslet na zimu, aby se me to otviralo i v mrazech a kdyz budu mit zamek zrovna vytazeny, tak ho vycistim a zrovna maznu, ale nevim cim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapy, mám problém s LZ zámkem. Co jsem tady na fóru vyčet, tak všem nejdou dveře zamknout, mě zas nejdou odemknout, takže zámek nemůžu vymontovat. Táhlo od kolíčku pruží. Sundal jsem čalounění a vyzkoušel všechny procedůry zde již popsané, ale mechanicky otevřít nejde. :feve: Při zamknutí auto nebliká při odemknutí jo, stahování okna i repro ve dveřích funguje. Dioda ve dveřích u řidiče i stropní světlo taky v pořádku. Prosím o radu :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky me dvere za ridicem blbnou, protoze se otevreou kdy se jim chce, lepe zamku. Zkusim ty studenaky a microspinace, pak bych ti kdyz tak mohl pomoc rado99. Kluci a cim ty zamky promazavate? normalne vazelinu? musim i myslet na zimu, aby se me to otviralo i v mrazech a kdyz budu mit zamek zrovna vytazeny, tak ho vycistim a zrovna maznu, ale nevim cim

Bílá vazelína ve spreji (lithiová?), na panty, zámky, atd. super. Chce to ale to staré mazivo před tím ze zámku vyčistit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čest garažníci tak jsem zjistil když jsem vytahl vložku zamku u řidičovích dveří a zaslepku u spolujezdce a a škoubovákem odemikal a zymikal tak u spolujezdce když to zamknu tak to jde do režimu safe a u řidiče to zamkne vše a bez safe.zdá se mi že ta mechanika zamkuje nějaka divna nebo jsem to blbě poskládal?čímto může být :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim vsetkych

aj ja mam problem ako vsetci ostatny:vnutorne osvetlenie nereaguje na otvorenie dvery.po pripojeni vagom pisal chybove signaly na vsetky dvere /vsetky zamky som rozobral a vkazdom centrali BOL STUDENY SPOJ!!!!!/po preletovani furt nic ale porucha este ostala 0929 ,uz mi zostava asi len kabel,otazka staci kabel pocvakat a dat novy len v ohybe alebo to robite nejak inak?

dakujem za vsetky rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pánové měl také problémy s vnitřním světlem,upozorňováním na zapnutá světla,SAFE, ale všechno nepravidelně.Tak jsem si raději objednal TME spínače rovnou 4.

Po prvním rozdělání zámku, které trvalo nejdéle, jsem po výměně spínače prozkoumal studeňáky a co myslíte, byly tam :-) Tak už jsem věděl kde bude asi závada, ostatní dveře už šly rychleji. Takže teď mám všechny nové spínače a proletovány všechny studeňáky (byly na všech dveřích) a chodí všechno na 100%

Díky tedy všem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pomohl by mi někdo s výměnou v Brně. Mikrospínač od TME mám, "jen" přehodit. Dík

Tak že tímto, bych rád poděkoval všem za cenné informace. V sobotu jsem se do toho pustil a po 6ti hodpinách nebylo co dělat :)

Jinak u mě to byl studeňák, ale mikrospínač jsem pro jistotu vyměnil taky. Pak jsem se zadrbal s kroužkem vnějšího zámku (fakt super výmysl :kuk: )

Tak že ještě jednou dík :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přesně ten "výmysl" bohužel ho někdo predemnou zmršil (hledal jsem to slovo hodně dlouho) tak, že záslepka šla vytáhnout rukou a navíc celý kroužek byl do vtrtule a musel jsem zapiloval kolíčky na záslepce za které to drží, byly od předešlé "montáže" zdeformované. Teď už to drží tak jak má.

Editováno: , autor: PetSvo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vo spolok...

Mám obdobný problém :feve: , a to že po zamknutí centrálom mi zamkne a odomkne všetko okrem šoférových dverí, a nebliká ani ta kontrolka.

Myslel som že to bude motorček K.O. ale par krát sa stalo že mi to zavrelo aj moje dvere.

Môže byť problém v zoxidovanom konektore ktorý vedie do ovládania okien/dverí? ak áno jak je to naj odstrániť... prípadne či to môže byť tiež len ten mikrospínač....

Vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaoxidovany kontakt zbadas. skor to bude plosak-studeny spoj. Je to najcastejsia vec. otvor tapacir a staci mierne hybat konektorom,vtedy sa hybu kontakty na plosaku a uvidis ci to pojde zamykat. skus vtedy nehybat kablami aby si vylucil zlomeny drat. to staci mierne otacat hore dole a skus do toho zamknut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravim,

mam fabii classic 1.4 16V, 2001 a v zamku dveri spolujezdce mam evidentne vadny mikrospinac, projevuje se to presne jak je tu popsano. Jestli ale chapu vsechno spravne, tak v mem aute ten spinac nema prakticky jiny vyznam nez rozsveceni svetel ve dverich a v interieru. Na te funkci vubec nelpim, staci mi, ze funguje ve dverich ridice - auto si zkratka bude myslet, ze dvere spolujezdce jsou porad zavrene. Napadlo me, ze by stacilo ten mikrospinac tedy jen odpojit, aby mi to neblikalo a netrapilo to prislusna relatka, zarovky, moje nervy atd..pripadne si to pripravim, abych do budoucna namontoval nahradni reseni.

Problem je, ze nikde nemuzu vycist, ktere draty vedou k tomu mikrospinaci.. sundal jsem tapecir a je tam videt jen svazek cca 8mi dratu vedoucich do pruchodky smerem k zamku. Nevite nekdo spravne barvy?

Diky, Lukas

Editováno: , autor: tyndalometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čest zamečníci tak ja u spolujezdce mam zaslepku a když ji vyndam a zamknu šroubovakem tak to jde do SAFE a u řidiče mam vložku a když zamknu tak to nezamkne do SAFE.co to muže zpusobovat.mam tam neorigo dalku napojenou na řidičovích dveřích od RAKSA podle planu co tu na foru je.s skusím to třehodit na dveře spolujezdce a uvidím.zahada všech zahad už mi stoho ... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...