Přejít na obsah

kolik za výmněnu oleje?


m.krizovka

Doporučené příspěvky

Olej menim kazdy 10tkm plus minus nejaky ten tisic, davam klasiku Castrol TXT 50501, cenovka za litr 315kc, u toho vzdy vymenim vsecky filtry a co dve vymeny i palivovy. Cena je cca 2000kč u meho garaz mistra.

Chci se jen zeptat jak se chova auto dlouhodobe kdyz jezdi treba jen 10tkm za rok nebo dokonce min? Zda se mi to treba na fabii ukrutne malo, ale porovnavam to se svojim 50tkm za rok. Pripada mi pak ze ta prvni skupina lidi je v servise porad s neciim. Podelte se o zkusenosti. Taky by me zajimalo jak nejdele nechavate auto stat bez projizdky. Nekdy kdyz se jedu podivat za rodici do hor tak nechavam auto treba 3 dny stat jelikoz si cistim hlavu od rizeni, a potom kdyz ho nastartuju tak mi pripada ukrutne ztuhle a neschopne jakykoliv pruznych akci, samo kdyz je jiz zahrate. Vsecko se da do kupy az najede nejaky 100-200km.

napr. u mna najazd cca 10tkm rocne, no neviem ci je to auto zdochlejsie alebo nie, raz za cas ho trosku viac prevetram ( v premavke sa to neda) mam miesto kde to ide. tak tam dostane zabrat.

postup:

1. ohrejem motor (nie vodu)

2. dvojka a co to da plny kotel od 3000ot.

3. tocenie na cervene pole 5700ot.

4. neustale mu menim otacky a slapem na krk, to je vzdy hukot ako blazon :)

5. pri 3000ot plny kotol necham stupat do cerveneho uberem nech klesnu na 4000-4500 a znova co to da, potompodrzanie pred cervenym polom nech vie co su otacky ( hukot ako blazon ) ludia pozeraju co sa deje.

tot asi tak vso.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tie cislo urcuju viskozitu oleja aky je husty. napr. 5W 40. znamena 5W je ze aj pri nizkych teplotach su starty bezproblemove a olej je relativne riedky, 40 znamena ze olej znasa aj vyssie teploty ( letne mesiace ). potom olej musi splnat specifikaciu normu ktoru predpisuje vyrobca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pajko: nie je az tak dolezite aku to ma specifikaciu ale dolezita je norma aby splnal ktoru predpisuje vyrobca pre benzinove motory je to vw 500 00, vw 502 00.

p.s.: este by bolo dobre vediet aky mas motor vo fabii aby nebol zase moc riedky olej a auto ti nezralo olej. inak najlepsie je pouzivat olej so specifikaciou ktora bola pouzivana od novoty. ale napis co mas za motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pajko: nie je az tak dolezite aku to ma specifikaciu ale dolezita je norma aby splnal ktoru predpisuje vyrobca pre benzinove motory je to vw 500 00, vw 502 00.

p.s.: este by bolo dobre vediet aky mas motor vo fabii aby nebol zase moc riedky olej a auto ti nezralo olej. inak najlepsie je pouzivat olej so specifikaciou ktora bola pouzivana od novoty. ale napis co mas za motor.

no mam 1.4 mpi 44kw...otec tam naposledy daval esso, porad aky mam objednat? chcem cez stranku www.olejposta.sk diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidis na MPI moze byt aj 5W40 len ci nebude auto zrat olej ale kludne mozes dat 10W 40 to bude v pohode. len aby ten olej splnal specifikaciu, potom zalezi aj kolko chces dat za olej korun. inak su tu majitelia MPI motorov si menia olej tak oni by ti mozno lepsie poradili co bude najlepsie pre auto ale ako som pisal je to otazka kolko korun chces dat za olej. aky sa tam daval predtym olej ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidis na MPI moze byt aj 5W40 len ci nebude auto zrat olej ale kludne mozes dat 10W 40 to bude v pohode. len aby ten olej splnal specifikaciu, potom zalezi aj kolko chces dat za olej korun. inak su tu majitelia MPI motorov si menia olej tak oni by ti mozno lepsie poradili co bude najlepsie pre auto ale ako som pisal je to otazka kolko korun chces dat za olej. aky sa tam daval predtym olej ?

este ziadny. otec mi to auto iba teraz predal on tam daval esso synteticky iba toko mi povedal...ale asi 5w40...chcel by som daku taku zlatu strednu triedu...a penazi by som chcel dat do tych 1500 cez net...ten motor ma 100000km a r.v. je 00

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidis na MPI moze byt aj 5W40 len ci nebude auto zrat olej ale kludne mozes dat 10W 40 to bude v pohode. len aby ten olej splnal specifikaciu, potom zalezi aj kolko chces dat za olej korun. inak su tu majitelia MPI motorov si menia olej tak oni by ti mozno lepsie poradili co bude najlepsie pre auto ale ako som pisal je to otazka kolko korun chces dat za olej. aky sa tam daval predtym olej ?

ja neviem no, je to dako extra dolezite ze jaku znacku? nechcem tam davat zas najlacnejsie...bud castrol mobil shell alebo aky mam dat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok opytam sa inac...aky olej by sme mi odporucili do mojej fabky? 1.4 mpi 44kw

Castrol TXT Softec 5W-40

Total Quartz 9000 5W-40

Shell Helix Ultra 5W-40

...tak ja som dnes kupil do nasej Shell Helix ultra 5W-40,mali v akcii,predtym bolo v aute (teda este je do zajtra :) ) castrol GTX magnatec 5W-40

A zabehol som aj do skoda servis sa spytat ze kolko chcu za vymenu oleja a sviecok tak opytali 600Sk lol

este ma napadlo ze ked som dnes hladal sviecky na 1,2 40kW tak vsade mi nukali bosh so vzdialenostou elektrod 0,9mm , pritom v manualy od auta sa pise ze tam ma byt 1,0mm. Tie bosh-ky mi davali lebo nikde nemali NGK a v predajnach mi hucali ze 0,1mm hore-dole to je jedno ale mne sa to nezda, tak pojdem kupit origo do skody, co maju tusim po 200Sk jednu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdo ti to rek bych presne nerekne, zalezi snad na cene a kvalite oleje,filtru a kolik si bere vymenitel (hezke slovo ze ? ) na hodku

me stoji olej litr 160(kupuju 5l, 4l do auta a litrik na dolivani), filtr kolem stovky a jedno 12stupnove pivko a cigarko

vyjetym olejem vetsinou natru stodolu , takze upotrebeni v kazdem smeru :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...