Přejít na obsah

O1 tdi piskani kviceni v motoru po startu??


Adler

Doporučené příspěvky

Zdravim mam O1 tdi 66kw ... a po nastartovani se ozve na chvili takove kviceni piskani nevim odkud to presne jde protoze nez vylezu z auta tak to prestane ale zda se ze nekde z mista pred ridicem spis ... dela to jak kdy .. ale dnes sem zjistil ze je to nejak zavisle na zapnuti ofuku celniho skal na climatroniku .. kdyz neni zaple tak nic . akdyz zapnu tak to zakvici a pak je klid odtoho .... nevite cïm by to mohlo byt ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim mam O1 tdi 66kw ... a po nastartovani se ozve na chvili takove kviceni piskani nevim odkud to presne jde protoze nez vylezu z auta tak to prestane ale zda se ze nekde z mista pred ridicem spis ... dela to jak kdy .. ale dnes sem zjistil ze je to nejak zavisle na zapnuti ofuku celniho skal na climatroniku .. kdyz neni zaple tak nic . akdyz zapnu tak to zakvici a pak je klid odtoho .... nevite cïm by to mohlo byt ????

asi remen na altik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám takový tip... to kvičení jsem řešil u bráchovy Felicie 1,9d a kam. oct I 66kw - u bráchy to stálo spoustu peněz, dále spoustu nervů u různých opravářů, asi 6x vyndaný altík a že se dobře vyndavá, a nakonec jsme na to přišli.....

vyměnili jsme prostř. servisu přední lož. v alternátoru -kvikot beze změn , po týdnu se nové lož. zadřelo (autokelly),nové ložisko v napínáku -beze změn, nová vodní pumpa ( trochu slzela-čert jí vem,-beze změn ,felcka stále kvičela jak podsvinče, půjčili jsme si nové servo, taky nic -vráceno původní , no a na posl. pokus už nezbývalo než na ojnici velká kladka na klíňák,...půjčili jsme si skoro nové a ...od té doby je felcka

absolutně potichu ... ta kladka je vlastně sožená ze dvou , mezi nimi vrstva gumy a při důkl. prohlídce je na té staré vidět jakoby vlnu , kladka prostě kmitá a kvičí to jako podsvinče...

Oct I - zkusili jsme rovnou vyměnit tutéž kladku - auto je tichounké ,,,

tři víkendy, 3 lahve vodky , nepočítaně piv a odřených kloubů a zase byla trochu sranda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi stejný problém se stejnou motorizací O1 r.98 66kw 1,9 TDI. (jen jiný průběh trochu)

Jde o to, že to začlo dělat až teď v zimě. Po startu (dejme tomu každé rano) se ozvě kvičení, ale nezmizí rychle jak tu píšete, ale třeba až tak za 5 minut a pak už ho celý den neslyšim až zase druhy den . Lepřečeno když auto stojí dejem tomu více jak 12 hodin. Jinak je všechno vphoodě. Je to takový kvíčení alias cvakání nedokážu moc určit odkud to jde, zkusim vám to když tak nahrát ten zvuk na foťák. Jak říkám po pěti minutach to přestane a už to celý den není slyšet zase až ráno.

Nevíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi stejný problém se stejnou motorizací O1 r.98 66kw 1,9 TDI. (jen jiný průběh trochu)

Jde o to, že to začlo dělat až teď v zimě. Po startu (dejme tomu každé rano) se ozvě kvičení, ale nezmizí rychle jak tu píšete, ale třeba až tak za 5 minut a pak už ho celý den neslyšim až zase druhy den . Lepřečeno když auto stojí dejem tomu více jak 12 hodin. Jinak je všechno vphoodě. Je to takový kvíčení alias cvakání nedokážu moc určit odkud to jde, zkusim vám to když tak nahrát ten zvuk na foťák. Jak říkám po pěti minutach to přestane a už to celý den není slyšet zase až ráno.

Nevíte?

urcite ten samy problem mozna jenom povoleny remen zkusit dotahnout
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim opet. Muj dnesni problem je, ze kdyz u me O1 1.9TDI r.v. 2002 vypnu vetraky (je to klimatronik, coz znamena ze je digitalni diplay, tam kdyz vypnu kdyz dam rychlost na 0 , ukaze se na displayi OFF), tak jde od motoru hrozny zvuk, jako kdyby byla zadrena nejaka kladka. Kdyz opet zapnu klimu(vetraky), tak zvuk zmizi. Slysimk ho uz jen kdyz vypnu motor, tak to je jak dojizdi nejaka kladka nebo co si. Nesetkal se nekdo s timto problemem uz?? Je to trochu jiny nez vysi zmineny problem, pac me to dela naopak kdyz vypnu foukani:( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to dělá ventilátor chlazení a když mám vypnutou klimu tak to nedělá. Stačí dát test akčních členů (klimatroniku)ve Vagu a je to jasné.Zvuk je to opravdu nepříjemný a trvá asi 3-4 vteřiny po zapnutí klimy než se ventilátor roztočí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak prej to dela ventilator pred ridicem na chladici.. kdyz se rozjede klimatronik ze nez se poradne roztoci tak to dela..... akorat nechapu to ze pokazde co se zapne climatronik tak se toci vrtule za chladicem? .. sem myslel ze to spina jen kdyz jede klima a nestiha??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak prej to dela ventilator pred ridicem na chladici.. kdyz se rozjede klimatronik ze nez se poradne roztoci tak to dela..... akorat nechapu to ze pokazde co se zapne climatronik tak se toci vrtule za chladicem? .. sem myslel ze to spina jen kdyz jede klima a nestiha??

je to tak spravne taky sem se divil nekde na foru to tady je popsane,ja tam davam porad ECON a netoci se :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to dělá ventilátor chlazení a když mám vypnutou klimu tak to nedělá. Stačí dát test akčních členů (klimatroniku)ve Vagu a je to jasné.Zvuk je to opravdu nepříjemný a trvá asi 3-4 vteřiny po zapnutí klimy než se ventilátor roztočí

Přesně tohle mi to poslední dobou dělá taky - zvuk po startu trvající 3-4 vteřiny, pokud je Climatronic zapnutý. Co se s tím dá dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak me to uz nekvici,rano kdyz to bylo studeny sem zkontroloval hladinu serva byla na carce max tak sem ubral na carku min,nastartoval sem a hvizdalo to a postupem casu den o de dne to slablo a uz to vubec nepiska nevim jestli to bylo tim ale uz to nedela :palec2: jo rozvody a remen a vsechny kladky vcetne vseho na altik sem menil pred 2ma tis.km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi stejný problém se stejnou motorizací O1 r.98 66kw 1,9 TDI. (jen jiný průběh trochu)

Jde o to, že to začlo dělat až teď v zimě. Po startu (dejme tomu každé rano) se ozvě kvičení, ale nezmizí rychle jak tu píšete, ale třeba až tak za 5 minut a pak už ho celý den neslyšim až zase druhy den . Lepřečeno když auto stojí dejem tomu více jak 12 hodin. Jinak je všechno vphoodě. Je to takový kvíčení alias cvakání nedokážu moc určit odkud to jde, zkusim vám to když tak nahrát ten zvuk na foťák. Jak říkám po pěti minutach to přestane a už to celý den není slyšet zase až ráno.

Nevíte?

Dobry den. Mam tento problem tiez od zaciatku zimy. Neprijemne to piska po nastartovaní až kým sa to zohreje. Az po výmene remena a kladky (bez zmeny) som sa do toho lepsie zapocuval s mojim servismanom a zistili sme ,ze to sice teple nepiska ale vydava to stale šušťavý zvuk. (pre istotu bola dole aj remenica na klukovke). Takze v stredu idu pozriet rozvody.

Vam sa podarilo na nieco prist ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
tak prej to dela ventilator pred ridicem na chladici.. kdyz se rozjede klimatronik ze nez se poradne roztoci tak to dela..... akorat nechapu to ze pokazde co se zapne climatronik tak se toci vrtule za chladicem? .. sem myslel ze to spina jen kdyz jede klima a nestiha??

dnes jsem zaslechl u své octávky po startu taky podobné zakvičení nevím jak často to dělá nebo jestli to bylo poprvé ale já to poprvé slyšel... a ten větrák který to podle vás dělá je klasický větrák u chladiče jaký má každé auto nebo nějaký speciální větrák pro klimatizaci? já jí totiž nemám... popřípadě co se s tím větrákem děje? nemá jen nějaké špatné ložisko či tak podobně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi stejný problém se stejnou motorizací O1 r.98 66kw 1,9 TDI. (jen jiný průběh trochu)

Jde o to, že to začlo dělat až teď v zimě. Po startu (dejme tomu každé rano) se ozvě kvičení, ale nezmizí rychle jak tu píšete, ale třeba až tak za 5 minut a pak už ho celý den neslyšim až zase druhy den . Lepřečeno když auto stojí dejem tomu více jak 12 hodin. Jinak je všechno vphoodě. Je to takový kvíčení alias cvakání nedokážu moc určit odkud to jde, zkusim vám to když tak nahrát ten zvuk na foťák. Jak říkám po pěti minutach to přestane a už to celý den není slyšet zase až ráno.

Nevíte?

Johny55.

U tebe bych to viděl spíš na řemenici alternátoru (volnoběžku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Mám asi stejný problém se stejnou motorizací O1 r.98 66kw 1,9 TDI. (jen jiný průběh trochu)

Jde o to, že to začlo dělat až teď v zimě. Po startu (dejme tomu každé rano) se ozvě kvičení, ale nezmizí rychle jak tu píšete, ale třeba až tak za 5 minut a pak už ho celý den neslyšim až zase druhy den . Lepřečeno když auto stojí dejem tomu více jak 12 hodin. Jinak je všechno vphoodě. Je to takový kvíčení alias cvakání nedokážu moc určit odkud to jde, zkusim vám to když tak nahrát ten zvuk na foťák. Jak říkám po pěti minutach to přestane a už to celý den není slyšet zase až ráno.

Nevíte?

presne tenhle problem mam a je to nejspise pumpa, tak az budou rozvody, pujde to vse na vymenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...