Přejít na obsah

Rádio Dance


Igor

Doporučené příspěvky

To Ekkar_z_Bastlírny: Tak já to vyzkouším,napojím ten drát. Teď se zeptám jak úplný začátečník,ale to jen pro jistotu. Drát úplně nějaký obyčejný? A zapojit to ze zadu do rádia přímo ,rozumím tomu dobře? Jen aby nedošlo k nějakému nedopatření :-) Jestli to pomůže budu moc rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drát vezmi jakejkoliv, třeba obyč zvonkovej. Na konci ho asi 1cm ohol od izolace a tu holou část v polovině přehni zpátky a smáčkni k sobě - vznikne tak vlastně zpětnej háček, kterej bude dočasně fungovat jako banánek. Na rádiu vzadu najdi anténní konektor a ten kus drátu tím oholeným koncem zastrč do středovýho kontaktu toho konektoru. Drát by měl mít asi tak metr dýlky a pokud to chceš zkoušet za jízdy, měl by ležet podél (čelního) okna, aby co možná největší částí svojí dýlky "viděl ven" = jen tak bude něco z vf signálů schopnej přijmout. Jinak je totiž plech kastle výýýbornej stínič rádiovýho signálu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznám sa, že som len triafal po pamäti, pretože presne ten istý problém som riešil pred pár rokmi a dnes som sa v aute zabudol na to pozrieť, ale mám pred sebou slovenský návod na DANCE ( auto som kupoval v 09/2009 ), strana 5, kapitola Špeciálne funkcie - citujem "Stlačte tlačidlo MENU, na displeji sa zobrazí ponuka nastavenia špecialných funkcií" a nasleduje ich vymenovanie - LEARN, REGIONAL, SEEK - a teraz to príde - AUX ... Keď zase nezabudnem, tak sa na to pozriem zajtra v aute.

Tak som sa dnes na to pozrel v aute - je to tak, ako sa píše v návode, po stlačení MENU sa v ľavom hornom rohu objaví AUX ON alebo AUX OFF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tam dál drát a hraje to jako předtím. To znamena že je problém buď v anteně a nebo v kabelu od antény. Jak to zjistím to netuším. Ale aby mi hrálo to rádio, tak jsem zatím natáhl uuuplne tenoucky drát vedl jsem ho pod palubovkou a kolem okna. Nikde není vidět,no a rádio mi hraje parádně. Uvidím,jak dlouho to tak nechám,pokud by to tak fungovalo pořád,tak myslím,že to nebudu dál nějak řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešit by to chtělo, ale bez elektrikářských vědomostí a pomůcek už to bude složitější - a dražší.

 

Nejjednodušší bys měl koupit a vyměnit celou anténu, jenže ani to nezaručí, že to potom bude OK - chyba může bejt právě v rádiu, i když na náhradní drátovou anténu fachčí naprosto dokonale, může bejt závada v něm - protože neposílá nahoru do antény pro ni potřebný napájení. A to nemáš prstem šanci zjistit. Bez měřáku a povědomí jak s ním zacházet se to neobejde. 

 

Takže doporučím najít někoho, kdo má aspoň minimální měřicí vybavení a trochu zkušeností s vyhledáváním závad v elektrice - a  s jejich nápravou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No budu muset to s někým probrat , kdo by byl ochoten,ale když jsem se díval,tak blbý antenní kabel - cena 500kč cca, anténa ještě drazší. No a to je jen taková blbost...Hrůza. No každopádně pak to budu řešit,ať nemusím mít někde nějaký kablík,i když nejde vidět a hraje to dobře. No a být problém přímo v rádiu,tak to je úplně jinde cena..ach jo :-) 

 

Ale jsem rád,že prozatím je to dočasně vyřešené,ono to ticho v autě bylo hrozné,hlavně jsem slyšel kdejakého cvrčka.. hrůza,nenávidím to :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono třeba to chybějící napájení pro anténu není zase až tak složitý nahradit nebo udělat i dovnitř do rádia kompletně nový, jen se musí vědět jak na to... Hlavně se musí nejdřív zjistit kde je chyba - a těch možností je bohužel poněkud víc, takže je nutná nejdřív podrobná diagnostika celýho příjmovýho traktu počínaje montážním závitem mezi prutem a  patkou antény, přes v patce vestavěnej zesilovač, svodovej kabel a konektor u rádia až dovnitř do pixly, kde se v originálním rádiu to napájení do svodu dostává. Jedna jediná součástka může bejt vadná a bez měření ji jednoduše a lacino nenajdeš - pouhým měněním komponent naslepo vyhodíš klidně 5 000 kaček a nespravíš nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Yofresh, tady jsem ti náznakem napsal čím to asi je http://forum.skodahome.cz/topic/41074-radio-dance-sloucena-temata/page-7#entry1750103, tak proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, když jsi měl vydělanou anténu, tak jsi si mohl změřit na té spojce, jestli ti tam jde napětí (12V), když bys neměl měřák, tak jsi tam mohl dát 5w žárovku (pokud se jenom trochu rožne žárovka, tak tam jde napětí), už jenom, když bys tam přiložil nějakej drát (do té spojky), tak by se ti dramaticky zlepšil příjem rádia (to znamená špatná anténa) a nebo nezlepšil příjem rádia, si zajeď do škodovky a dej práci někomu, kdo o tom má vůbec nějakou páru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze nemoze to byt tym, ze napr je ten konektor z radia povytiahnuty a preto radio "nevie" o tom, ze tam AUX je?

Tak to rádio vytiahni a skontroluj to, ale podľa mňa to nepomôže. Pochybujem, že by to bolo až tak inteligentné rádio, aby malo detekciu vstupu - potom by tam nedávali možnosť vypnutia a zapnutia AUX. Skôr to vyzerá na vadné rádio ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu : Mám rádio DANCE, hraje bez problémů, pokud rozsvítím palubovku, podsvícení displaye je v pohodě. Problém je v monochromu. Názvy stanic a cokoli jiného prostě "svítí" slabě. Měsíc bylo všechno v pohodě, pak to zhaslo...nevíte náhodou čím to může být? ..

 

Díky za rady.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To myslíš jako když třeba blbla kalkulačka a některá čísla šla číst jenom z určitého pohledu (z boku)? u kalkulačky jsem to řešil demontáž displeje i té kontaktní gumy a následovala montáž. Ale jestli je to podobné i u rádia Dance tak to teda nevím (pochybuji) ale vypadá to na nějaký špatný kontakt u displeje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

To myslíš jako když třeba blbla kalkulačka a některá čísla šla číst jenom z určitého pohledu (z boku)? u kalkulačky jsem to řešil demontáž displeje i té kontaktní gumy a následovala montáž. Ale jestli je to podobné i u rádia Dance tak to teda nevím (pochybuji) ale vypadá to na nějaký špatný kontakt u displeje.

asi jo ..každopadně včera jsem rádio vyndal. Sehnal jsem si šroubováčky a rádio respektive ten předni panel odmontoval. Jsou tam takove dve planžety jedna je display a druha ovládá radio. Bohužel se mi povedlo tu jednu výtahnou z radia takze ted radio nemuzu ani zapnout ..a musim ho cely rozebrat a planzetu tam zapojit... nemate s tím nekdo zkusenost ....mimochodem u škodovky mi rekli ohledne toho zmizelýho monochromu, že neví co s tim a podruhy ze to neopravi at si koupim novy radio ....v opravne radii taky řekli že nevi co s tim :(   takze proto jsem to chtel zkusit sam ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdar chlapi, chtěl bych se zeptat, zda je možné Dance rádio znásilnit tak, aby ukazovalo dodatečné informace jako třeba okolní teplota, vnitřní teplota, teplota válců... ;-)
Nevím jaké jsou možnosti, ale min. tu venkovní teplotu jsem viděl v Roomsteru vyšší výbavy. Mám model Style z 2007, koupil jsem ho před měsícem a nějak si nemůžu zvyknout na to, že to nemá ukazatel teploty vody. Čekal bych, že když ten budík výrobce vyhodí, že to třeba půjde vycyklovat na hlavním displeji, ale tam je bohužel jen ta teplota okolí... :-(
Slyšel jsem, že tyhle informace (a mnohem víc) umí ukazovat Climatronic, ale já mám bohužel klima jen mechanickou...
Díkes!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...