Přejít na obsah

Jak vyměnit vzduchový filtr


Anthony

Doporučené příspěvky

Četl jsem DP, ale tam je jen odšroubovat. Četl jsem tady různá témata, ale taky se píše odšroubovat dva šrouby a je to. Dva šroubky napravo (pokud jsem nakloněn přes levý přední blatník) jsem povolil, ale nějak mi to drží na levé straně. Nahoru plast jde jen mírně přizvednout napravo, ale nalevo to drží. Tak nevím, zda se má nějaký úchyt odmáčknout nebo se plast odsune vpravo, prostě nevím, jak plast co je na filtru zvednout. Předpokládám, když o tom nikde nepíšou, že nemusím sundavat hadici od plastu nebo dokonce váhu vzduchu.

Prostě nevím, jak ven z těch červených úchytů na fotce, abych něco nezvoral.

Poraďte, popř. foto. Díky.

post-2600-1205084055_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem DP, ale tam je jen odšroubovat. Četl jsem tady různá témata, ale taky se píše odšroubovat dva šrouby a je to. Dva šroubky napravo (pokud jsem nakloněn přes levý přední blatník) jsem povolil, ale nějak mi to drží na levé straně. Nahoru plast jde jen mírně přizvednout napravo, ale nalevo to drží. Tak nevím, zda se má nějaký úchyt odmáčknout nebo se plast odsune vpravo, prostě nevím, jak plast co je na filtru zvednout. Předpokládám, když o tom nikde nepíšou, že nemusím sundavat hadici od plastu nebo dokonce váhu vzduchu.

Prostě nevím, jak ven z těch červených úchytů na fotce, abych něco nezvoral.

Poraďte, popř. foto. Díky.

Ty červené jsou jako panty . Takže odšroubuješ ta dva šroubky a u těch šroubů to zvedneš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty červené jsou jako panty . Takže odšroubuješ ta dva šroubky a u těch šroubů to zvedneš

Díky. Přijde mi, ale že to nepustí ta hadice k (od) váze(hy) vzduchu. Takže to jako přizdvihnu u šroubů a vyjmu vložku směrem ke šroubům? Nebo se dá celý plast sundat (zdvihnout) nahoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Díky. Přijde mi, ale že to nepustí ta hadice k (od) váze(hy) vzduchu. Takže to jako přizdvihnu u šroubů a vyjmu vložku směrem ke šroubům? Nebo se dá celý plast sundat (zdvihnout) nahoru?

Hadice to pustí. Vyzkoušeno osobně. Když se podíváš do mého podpisu, nasměřuje tě to do

sekce Instalační manuály, kde je 1x A4 s návodem.

Ciao :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, lepší je ho měnit třeba po 30 tisících, což je u mě tak asi po dvou letech a to ho ještě několikrát mezi výměnou vyčistím - profoukám kompresorem od těch nejhorších kusanců bordelu. :palec2: Těch 60 tisíc km co předepisu výrobce se mi zdá taky fakt hodně, když max. tak bych dal novej po 45 tisících km. Taky záleží na tom, kde se s tím autem jezdí.

Editováno: , autor: KaJe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, lepší je ho měnit třeba po 30 tisících, což je u mě tak asi po dvou letech a to ho ještě několikrát mezi výměnou vyčistím - profoukám kompresorem od těch nejhorších kusanců bordelu. :palec2: Těch 60 tisíc km co předepisu výrobce se mi zdá taky fakt hodně, když max. tak bych dal novej po 45 tisících km. Taky záleží na tom, kde se s tím autem jezdí.

:palec2::palec2::palec2: dělám to úplně přesně. 2 roky a mezitím mezičištění..

Skláním svůj hrb, pane Mistr :p;):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze ho vymenim pro sychr, at mam na dva roky klid a pokoj.jinak KAJE, podle tebe se chystam vymenit napln do servorizeni, skoda, ze nemas nejaky fotky k tomu ;)

Fotečky k tomu nemám, já jsem vždy do té práce tak zažranej, že nestíhám fotit a k tomu ty špinavé ruce. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2::palec2::palec2: dělám to úplně přesně. 2 roky a mezitím mezičištění..

Skláním svůj hrb, pane Mistr :p;):palec2:

:worthy Jsem vždy strašně rád, když někdo dělá věci jako já. Si někdy připadám jako pako, ale pořádná údržba je zíklad. :palec2: Když jsem viděl kámošovo filtr po asi 50 tisících km, tak to byl hnus a ten bordel v tom vzduchovém boxu no hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz: taky vám to těsnění filtru u těch pantů trochu trčí ven? Resp. je trochu vidět? Mně se zdá, že to víko moc dobře nesedí, ale lépe to usadit nemůžu - přesto kus toho těsnění filtru vidím - jako by ty panty byly trochu vykřivené. Bylo to tak (více či méně) od dob, co mám auto a to mám skoro od nového....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz: taky vám to těsnění filtru u těch pantů trochu trčí ven? Resp. je trochu vidět? Mně se zdá, že to víko moc dobře nesedí, ale lépe to usadit nemůžu - přesto kus toho těsnění filtru vidím - jako by ty panty byly trochu vykřivené. Bylo to tak (více či méně) od dob, co mám auto a to mám skoro od nového....

Mam stejny "problem", ale asi to neni nic zavratneho. Zkousel jsem to nasadit vselijak a po 3 minutach zkouseni me to prestalo bavit. Filtr tam je, kryt tez a trochu filtr kouka.

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz: taky vám to těsnění filtru u těch pantů trochu trčí ven? Resp. je trochu vidět? Mně se zdá, že to víko moc dobře nesedí, ale lépe to usadit nemůžu - přesto kus toho těsnění filtru vidím - jako by ty panty byly trochu vykřivené. Bylo to tak (více či méně) od dob, co mám auto a to mám skoro od nového....

Mám to samé, trochu mi tam čumí to oranžové těsnení. Taky jsem to asi desetkrát sundaval a nandaval jestli to nebude lepší, ale pořád stejné, tak si myslím, že to tak má být. Jinak sedí všechno dobře a natěsno. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...