Přejít na obsah

Dovoz auta z EU


karlos3

Doporučené příspěvky

Nemáte někdo zkušenosti z dovozem nového auta ze zahraničí...........myslim tím jestli se to tam dá normálka jen koupit,dojet do ČR a tady to přihlásit a nebo je potřeba nějaké zdlouhavé papírování apod.?

Přemýšlim že bych možná začal nakupovat nová auta někde u sousedů,tady mě ty předražené ceny aut začínaj pěkně srát,ale nevim přesně jak na to.

Můj známej totiž si nechal přivést zánovní předváděčku z německa (Audi A6 Avant 2.7TDi-5.500km) a vyšla ho tam v přepočtu skorem o půl mega méně jak u nás co měl projetý a obvolaný všechny prodejce,což je sakra rozdíl.

On to akorát nechal vše včetně dovezení,přihlášení apod.udělat od nějaké firmy která se s tim zabejvá aby s tim neměl starosti.....jen si vybral a pak si přišel pro auto na značkách,takže od něj jsem se konkrétně toho moc nedozvěděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to docela zajímá, sice nejsem takovej nákupčí jako Ty, ale když se podíváš, že http://www.eu-flanze.de/

seženeš novou ORS II v combiku a s daleko větší seriovou výbavou než u nás v přepočtu za 599 000 Kč, tak proč se nezajímat, že?

;)

o tomhle už jsem tu psal několikrát. Na "mobile.de" jsou OII RS už od 23 000,- euro, takže cca 575 000,- Kč. Totéž asi platí i o jiných značkách. S dovozem žádnej problém není, prostě jen koupíš a tady přihlásíš. Jiná věc je ale účetnictví. Tam si nejsem jist, jak se pro tyhle účely přepočítává kurz a jak se pracuje s DPH. A právě to DPH je pro nás, co mají auta ve firmách, dost podstatný. Já se samozřejmě koukám hlavně po kombikách, kde se dá odečíst. Bohužel jsem ale zatím nezjistil, jestli by to šlo i u dovezených, byť nových, aut. U Škodovek to třeba chodí už zapsaný v TP, jako N1. Jenže tohle v Německu není a tudíž dodatečně při dovozu asi ani nejde zrealizovat. Kdyby se to nějak dalo udělat, nemělo by to chybu. To by mně OII RS z Německa vyšla jako trochu líp vybavená Fabie tady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně doporučuji Dánsko, ej tam sice víc papírování s tou jejich eko daní,a le ve výsledku se dá ušetřit od 150 do 300 t Kč a když toho chceš dovézt víc, tak to už s epotom hodně oplácí

- je vzdálenost a preferují osobní jednání, žádné objednávky po internetu atd

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to docela zajímá, sice nejsem takovej nákupčí jako Ty, ale když se podíváš, že http://www.eu-flanze.de/

seženeš novou ORS II v combiku a s daleko větší seriovou výbavou než u nás v přepočtu za 599 000 Kč, tak proč se nezajímat, že?

;)

a ještě taková perlička : koukal jsem se na ten odkaz a třeba příplatek za navi Nexus, kterej je u nás 60 000,-Kč (!!!), tam při dnešním kurzu vychází na 34 500,-Kč. K tomu není asi co dodat. Z toho jsem tak akorát nasranej !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně doporučuji Dánsko, ej tam sice víc papírování s tou jejich eko daní,a le ve výsledku se dá ušetřit od 150 do 300 t Kč a když toho chceš dovézt víc, tak to už s epotom hodně oplácí

- je vzdálenost a preferují osobní jednání, žádné objednávky po internetu atd

já vím, o tom už jsme se v minulosti bavili. Chtělo by to ale nějakou konkretní zkušenost od někoho, kdo už to absolvoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě taková perlička : koukal jsem se na ten odkaz a třeba příplatek za navi Nexus, kterej je u nás 60 000,-Kč (!!!), tam při dnešním kurzu vychází na 34 500,-Kč. K tomu není asi co dodat. Z toho jsem tak akorát nasranej !

Při tom jak posiluje koruna je dnes všechno venku lepší než tady...když koukám na na některé ceny v US, tak jsou stejné jako před 3 roky, ale dolar není za 25+, ale za 16 Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale co si budem epovídat, naši teď chtěj koupit obytňák a v D jim ho nechtěj nechat za vývozní cenu, že prej i v CZ mají zastoupení, tak si ho tam máme koupit fuck

asi díky té silnější koruně se jim nechce prodávat

no to si děláš prdel ??? Co to je za hovadinu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to si děláš prdel ??? Co to je za hovadinu ?

kéž by prdel, obeslalo se cca 8 prodejců z okolí Kolína n/R a Frankfurtu, odpověděli 3 v podobném znění a s odkazem na distribuci v Cz s nějakejma hovadinama o servisu, záruce a bla bla bla , zbylých 5 se ani neráčilo napsad vyliž si p...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomu asi nějak nerozumím. Cena je stanovená, tak je snad jedno, jestli jsem z Česka nebo Ugandy Burundi. Vidíš je parchanty arogantní, najednou koukaj, že je začínáme dohánět, tak jim to není recht. Co chtěj rodiče koupit ?

prostě mrchy to jsou, ještě to zkusíme přes známýho, co tam žije, jedinej, kdo má "zájem" prodat jsou takový ty překupníci a obchodníci, což naši nechtějí - zkušennost. Chtěj na Fordu nějaký Sirio nebo něco podobnýho pro 2+1 aby to nebyla zase nějaká velká krabice a vešlo se to na dílnu a i pak manévrování po městě někde na dovolený je s tim lepší, prostě cena okolo 26-30t eur

aby nakonec nekoupili sousedovic Barkase lol:D

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prostě mrchy to jsou, ještě to zkusíme přes známýho, co tam žije, jedinej, kdo má "zájem" prodat jsou takový ty překupníci a obchodníci, což naši nechtějí - zkušennost. Chtěj na Fordu nějaký Sirio nebo něco podobnýho pro 2+1 aby to nebyla zase nějaká velká krabice a vešlo se to na dílnu a i pak manévrování po městě někde na dovolený je s tim lepší, prostě cena okolo 26-30t eur eur

aby nakonec nekoupili sousedovic Barkase lol:D

ale to už jsou docela podstatný peníze. To teda nevím, co se na tom soudruhům ze SRN nelíbí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to už jsou docela podstatný peníze. To teda nevím, co se na tom soudruhům ze SRN nelíbí

kapitalistickým kolegům ze SRN se nelíbí, že u zastoupení v CZ je cena kolem 35t eur, tak proč to prodávat tam, když si to můžeme koupit tady - je to vše jen doměnka,a le jinak nevím, proč nemají zájem prodávat asi to bude chtít osobně a šustit jim před nosem s penězma

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě taková perlička : koukal jsem se na ten odkaz a třeba příplatek za navi Nexus, kterej je u nás 60 000,-Kč (!!!), tam při dnešním kurzu vychází na 34 500,-Kč. K tomu není asi co dodat. Z toho jsem tak akorát nasranej !

Asi tak.....taky mě ty ceny v porovnání ze sousedy pěkně serou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kapitalistickým kolegům ze SRN se nelíbí, že u zastoupení v CZ je cena kolem 35t eur, tak proč to prodávat tam, když si to můžeme koupit tady - je to vše jen doměnka,a le jinak nevím, proč nemají zájem prodávat asi to bude chtít osobně a šustit jim před nosem s penězma

nemysli si, že je ten dovozce ntlačí s cenou dolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o tomhle už jsem tu psal několikrát. Na "mobile.de" jsou OII RS už od 23 000,- euro, takže cca 575 000,- Kč. Totéž asi platí i o jiných značkách. S dovozem žádnej problém není, prostě jen koupíš a tady přihlásíš.

Nemohl bys tu myšlenku TAM KOUPÍM - TADY PŘIHLÁSÍM trochu podrobnějí rozvést ?? ;)

Jak je to s převozními značkami atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenosti z dovozem nového auta ze zahraničí...........myslim tím jestli se to tam dá normálka jen koupit,dojet do ČR a tady to přihlásit a nebo je potřeba nějaké zdlouhavé papírování apod.?

Přemýšlim že bych možná začal nakupovat nová auta někde u sousedů,tady mě ty předražené ceny aut začínaj pěkně srát,ale nevim přesně jak na to.

Můj známej totiž si nechal přivést zánovní předváděčku z německa (Audi A6 Avant 2.7TDi-5.500km) a vyšla ho tam v přepočtu skorem o půl mega méně jak u nás co měl projetý a obvolaný všechny prodejce,což je sakra rozdíl.

On to akorát nechal vše včetně dovezení,přihlášení apod.udělat od nějaké firmy která se s tim zabejvá aby s tim neměl starosti.....jen si vybral a pak si přišel pro auto na značkách,takže od něj jsem se konkrétně toho moc nedozvěděl.

Zkus si přečíst tohle:

http://auto.idnes.cz/dovezte-si-nove-auto-...54_automoto_fdv

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S převozními značkami je to asi tak..jak je na to pořídíš, už se to bere jako registrované, vystaví tam autu TP a člověk potom tady musí na technickou a absolvuje (i finančně) celou anabázi, včetně právě technické kontroly (dovozové) a následné schválení vozidla. Pokud se ale na vývozní značky neregistruje a nevystavuje se tedy v zahraničí TP, stačí tady potom na úřadě předložit tzv. COC list a platí se jen registrace za 800. Prostě se jen podle toho COC listu na úřadě vypíše český TP. I STK je v prvním případě "pouze" na 2 roky jako v případě ojetého vozidla, ve druhém pak 4 roky jako u nového. Každopádně ale úřad v obou případech chce potvrzení, že vozidlo je v Čechách přihlášeno na finančáku kvůli placení DPH..je to sice absurdní, když např. i v SRN je dnes 19%, ale DPH by se mělo zaplatit tady a pak v SRN požadovat vrácení..pokud tedy tam byla cena včetně DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně Flanze jsem se dočetl na foru portálu autorevue.cz. Ve skratce je to tak, že si objednáte auto, pošlete kopii občanky mailem do Auto Flanze, až vaše auto bude v DE, tak vám pošlou techničák, vy tady zaplatíte DPH, půjdete si to přihlásit a se značkama to jedete zaplatit a odvést z německa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dle mého se má věc s převozními značkami trochu jinak než jak to prezentuje Jirik. Dle zákona se jedná o nové vozidlo pokud má najeto méně než 6000km a (nebo) je mladší šesti měsíců. V tom případě se v Německu Mwst. 19% neplatí a musí se zaplatit u nás. Tedy by se na to měla vztahovat potom registrace, kde člověk dokládá zaplacení DPH u nás na finančním úřadě a nahlíží se na to jako na nový automobil. V Německu záleži na obchodníkovi zda prodá automobil bez Mwst. tzv. netto preis nebo pak musiš čekat na vrácení Mwst. z Německa pokud jsi ho tam zaplatil. Zrovna dnes jsem se bavil s němcem který má stránku http://www.jsm-automobile.de/wDeutsch/rabatte/skoda.shtml a prodává více značek, že není problém koupit u něho netto preis. Mám si jen nakonfigurovat auto, zadat nezávaznou objednávku, pak mi pošle objednávku závaznou a počkám si na nové auto. Když by prý měl nějaké problémy u nich s finančákem tak bych mu poslal potvrzení o zaplacení našeho DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...