Přejít na obsah

Dotaz na spz


Sarstedt

Doporučené příspěvky

Měli pravdu........ Ale může být jinde, jenom si musíš pročíst dopravní zákoník, který jasně udává a vymezuje kam až jí můžeš dát. Ale vždycky to bude o loajálnosti každýho policajta. Pokud bude chtít tak tě dostane vždycky a na něčem. V extrému tě může poslat na mimořádnou kontrolu STK a předepsáných hodnot a norem použitých na vozidle. Ale to až po šetření na okresním úřadě. Ale to se tak často nestává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja jsem ted nasel nejakou smernici 70/222/EHS pro vozidla kategorií M, N a O podle ktere ma byt umistena spz ale nemuzu najit zneni te smernice.Pak jsem taky nikde nenasel napsane ze musi byt tam kde ji dal vyrobce jen to ze nesmi byt nize nez 30 cm od zeme a nesmi byt horni okraj spz vyse nez 125 cm od zeme...tak nevim jsem trochu zmaten a nerad bych treba priste i platil ale nechci se hadat s policajtama kdyz nevim zda mam pravdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam tenhle spoiler, homologaci ma ale nevim kam jsem dal ten papir od neho nebot je to uz davno co jsem ho koupil...osvetleni tam je

1) Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením vozidla tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě.

nasel jsem tohle ve Vyhlášce č. 243/2001 Sb. + č. 291/2004 Sb

jenze jde o to co povazuji za konstrukcni reseni vozidla, beru ze je to to co udelaji z vyroby na aute.Na spoileru je ale taky misto urcene konstrukcnim reseni ( je tam udelany prolis na spz ) .

Uz me par cajtu stavelo ale nikdy mi nerekli ze ta spz musi byt tam kde udelal misto vyrobce...

post-7744-1205608381_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud jsi ztratil ten lístek, tak ti ho určitě výrobce znovu opatří. Měj ho raději sebou, pokud tě zastaví a nebudou nic říkat tak ho neukazuj, pokud ano tak jim ho ukaž. Jestli je ta SPZ osvícená a správnou barvou k tomu určenou (bílá), tak je vše v pořádku. Ale jak říkám, každej se nechová jako tolerantní policista. Je to fakt těžký řešení občas. Já to moc dobře znám. Tak ahoj a hodně zdaru u hlídek PČR.

PS: Máš jí moc pěknou (auto samozřejmě :palec2: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, naštěstí se na silnici většinou nepostupuje podle loajality, ale podle předpisů. V §28 vyhlášky 243/2001, se píše, že RZ má být umístěna dle konstrukčního řešení. Samozřejmě se tím myslí řešení dané A HLAVNĚ SCHVÁLENÉ výrobcem..zde buď vozidla, nebo i nárazníku, pokud je schválený..pak by ale v homologačním listu k němu mělo být výslovně uvedeno, že ten prolis slouží k umístění RZ, protože pokud to tam nebude, pak i po montáži takového nárazníku je konstrukčně určené místo to na 5.dveřích..taková je prostě naše legislativa, a je to v pořádku.

No a jestli to někdo na silnici hodnotí shovívavěji než jiný, pak by se měl vžít do situace případného poškozeného, pro kterého je RZ na odjíždějícím vozidle jediným údajem, který může viníka pomoct nalézt. Tím neříkám, že v tomto případě tam RZ nemůže být, pokud je vše homologováno, je to v pořádku. Jen tím obecně myslím, že i zdánlivá drobnost, jako předpisové umístění RZ na vozidle má své opodstatnění a má se kontrolovat a dodržovat, a to při silničních kontrolách i na STK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle nárazník homologaci nemá. Vím to určitě, protože jsem ho měl na autě taky. SPZ jsem tam měl taky a osvětlenou modrým neonem a na místě původní jsem měl SPZ s přezdívkou. Při dopravní kontrole jsem měl spíš problém s tím, že mě příslušník upozornil že nejsem v americe a tu SPZ s nápisem mít nesmím. Vždy jsem je upozornil ať se kouknou trochu níže na origo SPZku. Té si málokdy všimli a jenom zkontrolovali jestli je osvětlená. A protože byla tak mě pokaždé pustili dál.

post-452-1205669926_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem tím to, že pokud mají SPZ osvětlenou a rozumným místě (né na okraji vozidla a na skoro asfaltu), tak je na každým příslušníkovi jak se k tomu postaví. To je tzv. LOAJALITA!!!! Já to například nepokutuju!! Ale je to na každým jak si vyloží zákon.

No loajalita podle mě znaemná úplně něco jiného ale budiž. Btw proč používáš to mega písmo a žluté k tomu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle nárazník homologaci nemá. Vím to určitě, protože jsem ho měl na autě taky. SPZ jsem tam měl taky a osvětlenou modrým neonem a na místě původní jsem měl SPZ s přezdívkou. Při dopravní kontrole jsem měl spíš problém s tím, že mě příslušník upozornil že nejsem v americe a tu SPZ s nápisem mít nesmím. Vždy jsem je upozornil ať se kouknou trochu níže na origo SPZku. Té si málokdy všimli a jenom zkontrolovali jestli je osvětlená. A protože byla tak mě pokaždé pustili dál.

Jo uz jsem taky zjistil ze nema homologaci :) .No jak rikam me nekolikrat uz policajti staveli ale az ted naposled meli neco proti tomu ze mam spz jinde nez jak je dane vyrobcem...i u zrcatek mi bylo receno ze nesmi byt, ze nejsou prohnuta ty skla nebo co..vyfuk taky nesmim mit, ale to beru nebot precniva obrys auta...tento mesic jdu na stk a emise tak jsem zvedav jak dopadnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...