Přejít na obsah

Nerovná pneumatika


def

Doporučené příspěvky

to je OCT2,dvojliter TDI

tak to jo, musíš psát trochu srozumitelněji ;) Jak už jsem řekl, zadní, víceprvková náprava na OII dělá dost často potíže a proti OI, kde se to prakticky vůbec nemuselo kontrolovat, tady to vyžaduje kontrolu neustálou. Já jsem už takhle oddělal několik gum. A čím širší guma, tím horší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jo, musíš psát trochu srozumitelněji ;) Jak už jsem řekl, zadní, víceprvková náprava na OII dělá dost často potíže a proti OI, kde se to prakticky vůbec nemuselo kontrolovat, tady to vyžaduje kontrolu neustálou. Já jsem už takhle oddělal několik gum. A čím širší guma, tím horší.

diky moc doteraz som mal fabiu,tak potrebujem občas poradiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já myslím, že chtěl Jirka říci, že na OII se musí nechat seřídit geometrie na zadní nápravě, zvláště pokud jezdíš na 225/45 R17 alespoň jednou do roka, ale spíš dvakrát, na jaře a na podzim.

Aha tak to se mam na co tesit, tyhlety gumicky jsem si take objednal :)

Ale na jare to podle me nebude nutne, kdyz se jezdi na takovejch 16-kach pres zimu ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takovy laicky dotaz...uz se vam nekomu hnula geometrie, samozrejme nepocitam havarky? Kolik stoji rovnani? A hlavne jestli to udelaji kvalitne.

vezmu to popořádku : ad 1) ano, hnula, a hýbe se neustále, ad 2) něco kolem 800,-Kč, ad 3) neudělají, ad 4 mimo soutěž) co to máš za mazlíčka v avataru, jako by naší Nellynce z oka vypadla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vezmu to popořádku : ad 1) ano, hnula, a hýbe se neustále, ad 2) něco kolem 800,-Kč, ad 3) neudělají, ad 4 mimo soutěž) co to máš za mazlíčka v avataru, jako by naší Nellynce z oka vypadla :)

ad1,2,3) hups :prc::aggressive:

ad4) To jsem nasel tady jako default, musim si tam dat sveho mazlicka, ale zatim jsem nemel trosku casu si s tim pohrat :) Akorat nevim jestli tam mam dat toho 4-koloveho nebo 4-noheho :p :p Kazdopadne na 4-koloveho si jeste musim 14 dni pockat :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Mamka má na svojí OII jednu sezónu letní 205/55 R16 pneumatiky Goodyear Hydragrip. Na konci léta se ale stalo že kola začaly podivně bouchat a vydávat podivné pazvuky. Pochopitelně mi o tom nikdo neřekl a trvalo asi měsíc než jsem autem jel a problém objevil. Pneumatiky jsou nerovnoměrně sjeté jsou tzv. "pohoupané". Kola jsem nechal převážit, zajel na geometrii a test tlumičů. Všecko bylo v mezích, možná trošku geometrie nic tragického. Nikdo mi není schopen říct proč se něco takového stalo...Nemáte nějaké zkušenosti? Mám strach aby se to neprojevilo i na zimních. Je možné nějak pohoupaná kola opravit a srovnat (mají cca 7-6mm)? Jinak to bude chtít na léto nová kola...Auto je OII 1,6MPI, 3 roky stará, najeto necelých 70.000 km. Kola jsem nechával pravidelně přehazovat i vyvažovat.

Ještě jsem si všimnul zajímavé věci při huštění. Když jsem našim připravoval auto na dovolenou zjistil jsem že dle návodu by se při plném zatížení měla zadní kola foukat na 3,1 ale maximální povolený tlak na pneumatikách je 3,0. Nafoukal jsem na 3,0 ale pořád mi vrtá hlavou zda jsem tím nezpůsobil výše popsané problémy...

Editováno: , autor: martineQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co to je "pohoupané" ? Myslíš "pilky" na jednotlivých lamelách ? Jestli ano, tak se to určitě neudělalo všude, ale jen na jedné nápravě. Přehoďte to z jedné na druhou a časem se to sjede. Špatně "najetá" guma ovšem nebude nikdy taková, jako nová. Vsadil bych se ale, že byla špatná geometrie, a to nejspíš na zadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...