Přejít na obsah

Divný zvuk na hrbolech ?


Johny55

Doporučené příspěvky

Zdravím,

vím, že je to složité radit, když přesně sám nevim odkud to jde atd. No skrátka, když jezdim po městě vše vpohodě, ale jakmile někde najedu na špatnou silnici (jakože opravdu horší) tak slyším jakoby od tlumičů či kol takové cvakání, bouchání...spíše tupé bouchání. Ale přitom když přejíždim pomalu práh auto se pěkně zhoupne. Tak nevím kde je chyba... Tlumiče? nějaký kloub? podotýkám, že jsem nasadil 16" alu a před tim na plecháčích 15" bych řekl že to nedělalo. ??? Předem dik za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

vím, že je to složité radit, když přesně sám nevim odkud to jde atd. No skrátka, když jezdim po městě vše vpohodě, ale jakmile někde najedu na špatnou silnici (jakože opravdu horší) tak slyším jakoby od tlumičů či kol takové cvakání, bouchání...spíše tupé bouchání. Ale přitom když přejíždim pomalu práh auto se pěkně zhoupne. Tak nevím kde je chyba... Tlumiče? nějaký kloub? podotýkám, že jsem nasadil 16" alu a před tim na plecháčích 15" bych řekl že to nedělalo. ??? Předem dik za info.

Cau. pozri silentbloky na stabilizatore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi sprosta otazka ale kde najdem silenbloky a kosti? :) da sa to nejako skontrolovat bez zdvihnutia celeho auta?

dakujem

Kosti jsou 3, 5, 18 podle typu auta

Silentbloky stabilizátoru o kterých se tady bavíme tak 15

Pohledově toho moc nepoznáš a auto je třeba aspoň trochu zvednout. Já se svým pupkem bych se tam teda nevlezl.

post-4056-1208272239_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kosti jsou 3, 5, 18 podle typu auta

Silentbloky stabilizátoru o kterých se tady bavíme tak 15

Pohledově toho moc nepoznáš a auto je třeba aspoň trochu zvednout. Já se svým pupkem bych se tam teda nevlezl.

Na mé čtyřkole zase děsně mláti zadek a to při každém hrbolu na silnici. Zvuk to připomíná, jakoby páté dveře byly volné a rachtaly v zámku. Prý by to mohly dělat čepy uložení nápravy, někdo říká uložení tlumiče a taky je tam stabilizátor. Zkoušel jsem houpat zadkem a od pravého zadního kola bylo slyšet cvakání. Zkoumal jsem co to dělá a jde to od kloubu spodního ramena toho u kola (je to i cítit, když na rameno dám ruku). Taky jsem si všimnul, že ten tlumič v jeho dolním uložení na nápravě jde posouvat o dobrej 1cm. Je to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mé čtyřkole zase děsně mláti zadek a to při každém hrbolu na silnici. Zvuk to připomíná, jakoby páté dveře byly volné a rachtaly v zámku. Prý by to mohly dělat čepy uložení nápravy, někdo říká uložení tlumiče a taky je tam stabilizátor. Zkoušel jsem houpat zadkem a od pravého zadního kola bylo slyšet cvakání. Zkoumal jsem co to dělá a jde to od kloubu spodního ramena toho u kola (je to i cítit, když na rameno dám ruku). Taky jsem si všimnul, že ten tlumič v jeho dolním uložení na nápravě jde posouvat o dobrej 1cm. Je to normální?
Normální to orčite není i spodni uložení tlumiče má silenblok pokud ti litá o 1 cm svisle máš ho uplně vymlacený je ho třeba vyměnit ,jinak ti to načne i tlumič a to bude určite dražší.Neználek :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normální to orčite není i spodni uložení tlumiče má silenblok pokud ti litá o 1 cm svisle máš ho uplně vymlacený je ho třeba vyměnit ,jinak ti to načne i tlumič a to bude určite dražší.Neználek :)

Koukal jsem do ETKY a tam žádnej silenblok jako díl není :( Jaké má tedy čislo, nebo musím koupit i tlumiče? A jde to udělat bez přípravku nebo se musi lisovat? Na předku jsem tlumiče měnil, ale zadek mi přišel, že je OK. Auto má teď nalítáno 125tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem do ETKY a tam žádnej silenblok jako díl není :( Jaké má tedy čislo, nebo musím koupit i tlumiče? A jde to udělat bez přípravku nebo se musi lisovat? Na předku jsem tlumiče měnil, ale zadek mi přišel, že je OK. Auto má teď nalítáno 125tis.
Pokud máš tlumič OK tak se pokus sehnat vadný tlumič a silenblok jen přelisuj . :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak jsem včera vyměnil po 120 000 km kosti a gumy na stabilizátoru a můžu vám říct, ticho po pěšině , teď je to opět svezení, žádné klepání,drnčení, paráda, komu to zlobí, vyměňte to co nejdřív, za ten KLID to stojí...............

Mám stejný problém, při rovné silnici nic, ale při hrbolech, nějaké tupé rány někde od nápravy. mám najeto podobně. Zkusím vyměnit ty kosti a gumy na stabilizátoru a uvydím.

Jinak se tě chci zeptat: mám stejný motor a s LPG, kolik průměrně najedeš a jakou máš spotřebu? nemám to ským porovnat.

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem do ETKY a tam žádnej silenblok jako díl není :( Jaké má tedy čislo, nebo musím koupit i tlumiče? A jde to udělat bez přípravku nebo se musi lisovat? Na předku jsem tlumiče měnil, ale zadek mi přišel, že je OK. Auto má teď nalítáno 125tis.

myslim ze uz jednou sem psal ze mas vychozene ulozeni tlumice to samostatne nesezenes udelej si jak ja mezikrouzek z plechu pak to zpatky nalisovat a je klid :palec2:

Editováno: , autor: foxdivemaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem konečně vyřešil klepání přední nápravy.

Byl to klepavý zvuk po přejezdu více hrbolů za sebou.Zřetelný zvuk z pravé strany,nepomohla výměna gum stabilizátoru ani ramen ani kontrola čepů.

Později podezření na IC chladič když se oklepe a zase nic.

Nakonec to dělala přední kapota která klepala o pevný doraz nad světlem.Stačilo pootočit ten gumový doraz aby byl trochu výš

a je klid.

Tak třeba to někomu pomůže pokud mu něco klepe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silentbloky - "luzka pryzove" na stabilizatore, vymenis ich aj po demontazi predneho kolesa. Teraz v sobotu som ich menil obidva, cena za kus 290,- Sk. Nechapem preco sa to nepredava ako par.

Cislo dielu je: 1J0 411 314

nehladaj to ako silentblok ale ako: luzko pryzove

Tiez som s vymenou cakal asi dva roky, kym som si povedal ze "DOST" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém, při rovné silnici nic, ale při hrbolech, nějaké tupé rány někde od nápravy. mám najeto podobně. Zkusím vyměnit ty kosti a gumy na stabilizátoru a uvydím.

Jinak se tě chci zeptat: mám stejný motor a s LPG, kolik průměrně najedeš a jakou máš spotřebu? nemám to ským porovnat.

Dík

Taky mi to na hrbolech dává tupé rány a při zhoupnutí to zavrže a tak jsem myslel, že to bubou ty kosti nebo stabilizátor, ale v servisu jsem se dozvěděl, že to dělá horní uložení tlumiče (stabilizátor a kosti jsou v pořádku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to na hrbolech dává tupé rány a při zhoupnutí to zavrže a tak jsem myslel, že to bubou ty kosti nebo stabilizátor, ale v servisu jsem se dozvěděl, že to dělá horní uložení tlumiče (stabilizátor a kosti jsou v pořádku).

Tak já si vyměnil zadní tlumiče a už to nemlátí. Dolní uložení bylo totálně vymačkané, ikdyž tlumič ještě fungoval, dal jsem rovnou novej. Nejhorší bylo pod autem povolit ten šroub na nápravě a pak ho 120Nm utáhnout. Momentovej klíč jsem tam nedostal, tak jsem to odhadnul B) Snad mi to neupadne.

Možná ještě kouknu na tyč stabilizátoru. Při výměně tlumičů jsem si všimnul, že u silentbloku je odloupnutej lak a je chycená rzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...