Přejít na obsah

Omezení rychlosti


prtko5

Doporučené příspěvky

Testoval jsem v týdnu maximálku a do 180 mi ručička pěkně leze, mezi 180-190 se to mírně zpomalí a na 190 se to zastaví jako by jí někdo držel nerozjede se víc ani z kopce. Čím to může být?????

Můžu se jen tak ze zvědavosti vědět kolik jsi čekal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud se ti zastaví rychlost na nějakých 190 km/h a to na rovině a i z pořádného kopce, tak tam bude asi fakt něco špatně. :feve:

Třeba máš pneu s rychlostním indexem T - 190 km/h, tak to zbrzdí oni. :smich:lol

Vidíš, to je ono to mě nenapadlo. :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co na to pan Petr??

Já nevím, teď vážně: 1.6 prostě asi víc nedá, je to její hranice..

Já mám 1.8 a u mě je to asi takto: až 180 no problema, 180-190 také se už zpomalí a leze nahoru pomalu

a maximum, co jsem z ní dostal bylo 207 km*hod-1, takže od těch 190-207 to jde skutečně po 2-milimetrech..

Je to prostě ta její hranice.. Nic špatného bych v tom neviděl.. :palec2:

Je to OK?

Ještě malá editace: 207 podle tacho, kdybych to měřil přes satelit, jsme třeba jen na 200 km.hod-1.

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Niesom si isty,ak sa mylim tak ma niekdo opravi,ale je to asi tym ze to ma omezovac na 190 km/h a viac sa neda pretiahnut ako je to pisane v tech. parametroch k tomuto motoru,

proste omedzovac na prekrocenie max.rychlosti a pretiahnutie rychlomeru do cerveneho pola,je to bud dane riadiacou jednotkou motora alebo tim ze tato motoriz.uz nema plyn lanko,preto 1.6 74kw moze ist nad stanovenu hranicu max. ryclosti danou tech.parametrami coz ma ??da sa to zmenit iba prechipovanim riad.jednotky,myslim si ze i ked to je 1.6 presa len sa z nej da vitahnut i viac,mal som feliciu 1.3 50 kw a ta mi dala -dialnica Liberec -Praha az 180,hyunadi pony v technicaku maximalka 170 a dal 190 hoci to bolo tak ze som cakal kedy sa rosipe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, je tam omezovac, ale fakt nevim jakej a kde. Mel jsem driv O1 1.9 TDi, 81 Kw a zastavila se na tacho 215. Kamarad mel uplne tu samou, i rok ale koupenou v nemecku a jel tacho 225. To uz o necem svedci, stejnej rok vyroby, stejna vybava, akorat ja koupenou v CR a on v Nemecku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu potvrdit že mám 1.6 SR a z miorneho kopecka bez vetru sem letel 215 tachometrovych. Na gps by to bylo tak 207 ale i tak,na tu 190 to letelo celkem slusne,ale dal uz pomalicku. Ale popravde,kde takovou rychlost vyuziju,kdyz to zere jako krava,silnice na to delane nejsou a zaplatit pokutu zrovna taky neni prijemny:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

me 1.6 74kW na dalnici valila 230 km/ hod na tachometru ale protoze vim ze keca davam maximalne neco kolem 200 a co se tyce omezovace tak neni na rychlost ale na otacky - muzes si zkusit motor vytocit kdyz stojis - myslim ze na cervenou se dostanes tesne za ni sepne omezovac lol

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me 1.6 74kW na dalnici valila 230 km/ hod na tachometru ale protoze vim ze keca davam maximalne neco kolem 200 a co se tyce omezovace tak neni na rychlost ale na otacky - muzes si zkusit motor vytocit kdyz stojis - myslim ze na cervenou se dostanes tesne za ni sepne omezovac lol

Tak to potom nechapem,ked je omezovac iba na otacky,potom motor 1.6 75kw je sracka a nema tych 75 kw,ked postavim 4 octavie 75kw a 4 octavie 74kw tak 75kw-tovky nepojdu viac ako 190 a 74kw pojde kazda jinak a to VIAC AKO 190km/h,este dodam ze ma i z 0 na 100 lepsi cas!ja som to spravil za 10,8 sec.nad cim potom Skodovka premyslala ked robila facelift?zkusala skrtiacu klapku? :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezne se omezovac skutecne pouziva jako ochrana proti pretoceni motoru, takze hlida otacky, ale.....treba u Toyoty ( konkretne Celica ) se sleduje i snimac rychlosti a ECU normalne nedovoli rychlost vyssi, nez 200.

Nerikam, ze u Okty je to implementovano take.

Jinak spise bych se zamyslel nad grafem vykonu a kroutaku.....neni nahodou ve 190 tak akorat vrchol ? ( podle otacek ).

Pak uz jednoduse nema silu na to, aby sel dal....

Jinak je to divne...mam 1.6/55kw ( mechanicky plyn ) a po rovine 190-200 po premlouvani, z kopce i lehce pres...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím, ale u našeho koncernu se používá omezovač na rychlost, NE???

Ať vezmu Pašíka, Phaetona, A nebo S 4,5,6,8 a Q7 plus TT, tak vždy 250km/h. Nevím jak Seat ani Škoda, ale počítám, že to bude totožný, ale třeba se mýlím, fakt nevím, jen mne to tak napadlo. Nerozumím tomu, je to jen nápad

Asi i A3, nějaký Golf, Jetta nebo já nevím co vše se dělá, aby to jelo kapku rychleji - tak mne nechytejte za slovo prosím

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...