Přejít na obsah

Onyx-Onyx nebo Onyx-stříbrnošedá


athlon

Doporučené příspěvky

Pro nový rok 2008 je Roomster ve verzi Style nabízen nově i s interiérem v barvě Onyx-Onyx (celý černý). Jedni tady na fóru píšou, že jedině černý interiér, protože světlý vypadá lacině, druzí zase, že ten světlý interiér to oživuje. Každý má prostě jiný názor. Mě by spíše zajímaly praktické zkušenosti s tím světlým interiérem. Jestli se moc nešpiní a hlavně jestli jsou ty plasty opravdu dost kvalitní a po delším čase nezačnou zašedat nebo žloutnout vlivem slunce atd. Dvoubarevné provedení se mi líbí, ale přece jenom mám jakési obavy jak to bude vypadat po letech. U starých Fábií ta druhá barva byla podstatně tmavší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj ja mam bielo cierny interier ... je pravda ze oproti celemu ciernemu to tak opticky presvetluje ..

ale keby som mal moznost vyberu pri kupe .. tak si dam komplet cely cierny (onyx-onyx) ... posoby to trosku luxusnejsie ..

tiez sa bojim ze po nejakom tom roku to zozlnte :-) auto ma rok a pol a zatial nezozltli ..

no ale napriklad vie sa do toho bieleho plastu pekne zazrat spina, napr laket lavej ruky si vykladam na vrch tapecu dveri a to miesto je zachvilu zaspinene ... a treba dost intenzivne to cistit, nakolko ten plast je strukturovany ..

na druhej strane ale zase mam kolegu co ma fabiu interier v ciernej .. a kedze vozi dve male deti, tak ma vsetko cierne . skor blatove :-) skratka na tej ciernej uvidis vsecku spinu .. :-)

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každná kombinácia má svoje výhody aj nevýhody. Nejakého zažltnutia od slnka a podobne by som sa ale rozhodne nebál! Mne osobne sa najviac páči kombinácia čiernej a béžovej, mal som ho v predošlej Fabii a vyzeral veľmi dobre. Teraz mám celočierny onyx a tiež to vyzerá fajn... S čistením takisto žiaden problém. Treba si uvedomiť len jednu vec - na tej čiernej vidieť všetku svetlú špinu, a na tej svetlej alebo béžovej zasa vidno tmavú špinu. Celkovo teda 50 na 50.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každná kombinácia má svoje výhody aj nevýhody. Nejakého zažltnutia od slnka a podobne by som sa ale rozhodne nebál! Mne osobne sa najviac páči kombinácia čiernej a béžovej, mal som ho v predošlej Fabii a vyzeral veľmi dobre. Teraz mám celočierny onyx a tiež to vyzerá fajn... S čistením takisto žiaden problém. Treba si uvedomiť len jednu vec - na tej čiernej vidieť všetku svetlú špinu, a na tej svetlej alebo béžovej zasa vidno tmavú špinu. Celkovo teda 50 na 50.

jen škoda, že u rooma nejsou okraje sedaček taky černý jako bývalo u FI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pro nový rok 2008 je Roomster ve verzi Style nabízen nově i s interiérem v barvě Onyx-Onyx (celý černý). Jedni tady na fóru píšou, že jedině černý interiér, protože světlý vypadá lacině, druzí zase, že ten světlý interiér to oživuje. Každý má prostě jiný názor. Mě by spíše zajímaly praktické zkušenosti s tím světlým interiérem. Jestli se moc nešpiní a hlavně jestli jsou ty plasty opravdu dost kvalitní a po delším čase nezačnou zašedat nebo žloutnout vlivem slunce atd. Dvoubarevné provedení se mi líbí, ale přece jenom mám jakési obavy jak to bude vypadat po letech. U starých Fábií ta druhá barva byla podstatně tmavší.

[/quote

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No tak já to teď docela řešil při výběru autíčka, ale v eleganci je možnost jen onyx-onyx nebo onyx-ivory. Viděl jsem v autosalonu ten světle šedivej a to mi přijde fakt hodně laciný, do toho bych určitě nešel. Ta béžová varianta už je mnohem lepší, vypadá to skvěle, ale kolega v práci to má v OII a vypadá to za chvilku hodně špinavě. Nevím,no...ta černá je asi taková jistota. Nakonec jsem si stejně dal ještě dynamic paket, takže ani ten béžovej jsem volit nemohl, ale stejně bych byl pro černou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Rooma 2 roky, černo-bílý vnitřek. A zatím jsem si nevšiml, že by ta světlá barva nějak žloutla. Na druhou stranu je fakt, že auto dávám dost pravidelně na ruční mytí, kdy mi uklidí i vnitřek. V autě nekouříme, což je taky dost znát. Osobně jsem spokojený. Jak tu bylo už několikrát napsáno, tahle kombinace vnitřek trochu prosvětlí. Ale to je můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Žltnutia súčasných plastov by som sa vôbec nebál, problémy boli len s predface OI, kde ožltli niektoré prvky v interiéri alebo trebárs zadné svetlá. OI po facelifte s plastami už nemá najmenší problém, rovnako ani prvé FI.

Je veľká škoda, že ani do R a ani do FII nie je možná kombinácia Ivory + čierne sedačky, alebo Ivory + žlté kožené sedačky. To by bol úplný ideál! Takto veľa ľudí odradí ten svetlý interiér kvôli látkovým sedačkám, ktoré sú naozaj náchylné na zašpinenie. Mal som béžové sedačky v moje druhej FI v poradí a veru čistiť to bolo vždy zážitok... Ale vyzeralo to nááádherne, keď boli nové :wub:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Hoj,

mam Scouta se svetlym vnitrkem a je to dost nah.... Jelikoz jezdim po nezpevnenych silnicich (jsem stavbyvedouci) a bahno je mou deni samozrejmosti, je to dosti neprakticke reseni! Na druhou stranu me to nuti auto uklizet, ono na cerne to mozna neni videt, ale i tak je to spinave, tady je to aspon videt a hned to utres.. :smich:

Jinak Scout Roomster je dobrej marketingovej trik, na spatne cesty nic moc, ikdyz mam zvyseny podvozek tak je to nic moc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Máte někdo konkrétní zkušenosti s těmito sedačkami a interiérem - špiní se, co provoz v tomhle počasí (sníh, břečka, bláto)? Rozmýšlím se mezi tímto interiérem, nebo černým se sportovníma sedačkama.Měl jsem je sice v FI, ale nevím zda-li jsou stejný a zajímají mě zkušenosi z každodenního provozu. Díky.

post-5841-1235342301_thumb.jpg

post-5841-1235342311_thumb.jpg

Editováno: , autor: PMA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám tento interiér ve své OCII. Výrobce ho označuje IVORY. Když se jedná o látku a ne kůži pak je to hodně náročné na čistotu. Stačí třeba jen kapka vody a už je tam po uschnutí znát malý flek. Přesto bych neměnil za černý, takové auto mi připadá jak pohřebák. Prostě jsi-li ochotný jednou týdně auto uvnitř vyčistit a nechodíš zrovna ve špinavých montérkách pak je to dobrá volba. Máš-li ovšem auto jen jako přibližovadlo tak jdi do černé, na té nic nepokazíš. Ještě na závěr, když jsem teď kupoval ženě FII také chtěla tento interiér, že se jí víc líbí a údržba že je na mě. Nakonec jsem jí koupil ten šedostříbrný v Ambiente.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Máte někdo konkrétní zkušenosti s těmito sedačkami a interiérem - špiní se, co provoz v tomhle počasí (sníh, břečka, bláto)? Rozmýšlím se mezi tímto interiérem, nebo černým se sportovníma sedačkama.Měl jsem je sice v FI, ale nevím zda-li jsou stejný a zajímají mě zkušenosi z každodenního provozu. Díky.

řešil jsem stejný problém před koupí...ale asi tak 20 sekund, než jsem si sedl do Sport sedaček...ten posez za to 100% stojí...ideální kombinaci Ivory + Sport sedačky bych dal, ale v tomhle případě jsem dal přednost pohodlí...a nelituji:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám interiér v kombinaci černá-šedá a sedačky Floss.

Světlé plasty se špiní, ale snažím se je udrřovat v čistotě.

Naopak kožené sedačky se udržují velmi dobře, stačí utřít vlhkým hadříkem a je zase čisto...;)

Interiér Ivory se mi taky líbí, ale nechtěl bych to ani zadarmo. Musel bych se z toho zbláznit. Dneska jsem jel s kolegou v jeho P407, má interiér v béžovém plyši a děs běs. I když auto uklízí, je prostě pořád špinavý. Pěkný, ale nepraktický.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Já mám onyx-onyx,tedy celý tmavý.Docela dobrý,i když ten světlý taky vypadá moc dobře :specool: Řekl bych luxusněji.Ono teoreticky se zdá,že na té černé nebude nic vidět,ale v praxi to není pravda.Jak píše Igor 50 na 50.Ale ten světlý se mi taky moc líbí,ale jako mechanik jsem se rozhodl pro tmavý. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ja som mal FI Elegance s čiernym interiérom a bolo to na mňa príliš tmavé, tak som postupne vymenil všetky plasty a výplne dverí za béžové a interiér veľmi ožil. Krásne sa presvetlil (http://www.railweb.sk/Skoda/Skoda_fabia.html). Sedadlá samozrejme ostali tmavé. Bola to veľmi praktická kombinácia. A po výmene plastov som prišiel na to, že najbežnejšie znečistenie (na stredovom paneli omrvinky a na dverných výplniach prach od topánky) vidno menej na svetlej, než na čiernej. Ale od vody sa robili fľaky aj na čiernych sedadlách.

Ak svetlé sedadlá, tak jedine v koži, lebo sa dá dobre udržiavať. Ale ak nejazdíte v špinavých montérkach alebo rifliach, tak sa dá zvládnuť aj svetlý textil na sedadlách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...