Přejít na obsah

Rány na hrbolech


rfilip

Doporučené příspěvky

Môže to byť takmer hocičo, určité je len to, že to bude zachytené do dezénu. Raz som mal v pneu zavŕtaný šrób, ani som o tom nevedel, guma nefučala. Až raz som zaparkoval s vytočenými kolesami a všimol som si to - šrób už mal pekne zodratú hlavu, trocha som ho kľúčom pošpáral až pneu povedala "kssssssssssssssss" a bola prázdna :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj mě taky něco bouchá z té levé strany ve předu.Vypadá to taky na ty gumové dorazy.21 jdu s tím do servisu, tak uvidím co mi řeknou.Ukážu jim to akutální sdělení.Jak by to nepomohlo, tak jdu za šéfem, jsem jeho stálý zákazník.Ještě když mám hodně zatočeny kola doprava a přejedu přes koleje, tak se taky ozývají rány od levého kola. Co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim panove, mam zrovna auto na rocni prohlidce a reklamoval sem klepani o kterem se tady pise. Prijmaci technik mi rek ze predbeznou cenu da 3500,-

Je mi jasny ze zaplatim vymenu oleje a filtr, ale co stim klepanim. Budu platit vymenene dily (treba stab. tycky) kdyby to nebylo jen promazani AS č18/08. Nemam s tim zkusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle vzít klepaní od uložení předních tlumičů ?

Myslím tím "konstrukční nedostatek" v axialním uložení tlumičů. Kolega měl opakovaný problém na Roomu s klepání v předu a nekonec z nich vylezlo,že mají písmo ze ŠA. Na požádání zákazníka toto uložení mění za jinak konstrukčně řešené !!!

Prosí o informace a zkušenosti k této záležitost (asi stejné pro R i FII) Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

PMA: Koľko si s nimi najazdil km? Tyčky by mali vydržať aspoň tých 30-40tkm... Schválne píšem "mali", ešte na FI som jednu menil po necelých 2tisíc km, originál Škoda, búchala viac, než tá pôvodná :feve:

Keď som predával svoju FII, mala najazdených 25tkm a nič nebúchalo, tyčky boli ako nové.

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
:help: Ahoj, mám podobnej problém. Když jedu na silnici a sem tam je nějakej hrbol nebo díra tak to nic nedělá ani na kostkách ale když jedu ponějaký polńačce nebo někde kde je ta silnici větší zvlnění a auto se rozhoupe tak mi vepředu v motoru nemo PP kole něco klapne. Nevím jestli to je uložení motoru nebo něco v kole. Už mi uložení motoru promazávali ale stejně když třeba auto chcípnu tak to klepne jak se to otřese takže m itam budou měnit to uložení za nějé inovované, které to prý dělat nebude. Mslíte, že to má souvislost i stím klepáním když se mi to na valše rozklepe? já už nerad jezdím do servisu, protože když tam přijedu s něčím tak to třeba neudělá při zkušební jízdě a to si pak už připadám jako blázen :aggressive:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, me se po 2000km při dobrzdovani na krizovatce ozvala rána od LP kola, ze to skoro vypadalo, ze jsem ulomil kolo. Od te doby mi lehce a postupne zacalo klepat od toho kola. Vzdy, kdyz je motor v tahu a vymacknu spojku (nejvíc pri rozjezdu a pak taky pri zazeni 1-2 a 2-3) se ozve klepnuti. Casem se to zhorsuje. pred dvouma mesicema mi pri reklamaci vymenili rybi kost na leve strane a prestalo to (já to slysel, ale jenom lehounce) ale uz se to zase postupem casu zacina zhorsovat. Asi to bude neco jineho a to postupne znici tu rybi kost. Preci nebudu kazdech 30t km jezdina na jeji vymenu?! Nenapada Vas, cim by to mohlo byt? Mozna stabilizator...Je to jeste do konce cervence v zaruce, tak bych to chtel jednou pro vzdy vyresit. Jo, kdyz venku hodne mrzne (pod -10), tak to neklepe. Diky za napady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Geometrie je v poradku. Tehdy na ty krizovatce to nebyla zadna dira, jenom takovy ty vlnky na asfaltu na krizovatce. Ani jsem nesel nijak na brzdy, normální brzdeni na semaforu. od te doby mam 60t km a gumy se sjiizdeji normalne.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak jsem byl v servisu reklamovat to bouchnutí při vyšlápnutí spojky (když jde motor z tahu). Vyměnili už podruhý rybí kost, že prý byla zase utržená. Prý vadná série. Já ale myslim, že je tam něco v nepořádku a po čase to zničí tu kost, že jí zase budou muset měnit. Co by to mohlo být? Jo, a lehounké bouchnutí je tam pořád. Porstě popojíždím v koloně na jedničku, rozjedu se a ve chvíli vyšlápnutí spojky to od LP kola malinko klepne. A mě už za chvilku taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, me se po 2000km při dobrzdovani na krizovatce ozvala rána od LP kola, ze to skoro vypadalo, ze jsem ulomil kolo. Od te doby mi lehce a postupne zacalo klepat od toho kola. Vzdy, kdyz je motor v tahu a vymacknu spojku (nejvíc pri rozjezdu a pak taky pri zazeni 1-2 a 2-3) se ozve klepnuti. Casem se to zhorsuje. pred dvouma mesicema mi pri reklamaci vymenili rybi kost na leve strane a prestalo to (já to slysel, ale jenom lehounce) ale uz se to zase postupem casu zacina zhorsovat. Asi to bude neco jineho a to postupne znici tu rybi kost. Preci nebudu kazdech 30t km jezdina na jeji vymenu?! Nenapada Vas, cim by to mohlo byt? Mozna stabilizator...Je to jeste do konce cervence v zaruce, tak bych to chtel jednou pro vzdy vyresit. Jo, kdyz venku hodne mrzne (pod -10), tak to neklepe. Diky za napady.

mne to spravilo pri prejazde retarderu uz par krat a bol som sa pitat v servise a povedali ze to bola spruzina a ze je to normalne ze to obcas spraví tak neviem.....

ale aj ja mam pocit ze nieco od tej napravi ako pukanie ide

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,já mám zkušenost od tchána, ten má 1,2 a po 10tis něco začalo klepat při přejetí určité nerovnosti jako když se vypne kompresor u ledničky, tak jsme po tom pátrali :kuk: a dělalo to uchycení motoru(silentbloky,hydrolůžka), řeknu vám poslouchat to na našich děravých silnicích , to je koncert. Tak s tím jel do servisu, povyměňovali spoustu věcí, až mi to nedalo a zkusili jsme zahýbat motorem dopředu a dozadu.Tak mu nakonec vyměnili ten u chladící kapaliny, ale ten druhej je něco podobnýho, tak se už s tím taky tam chystá, spíš se divím, že ho nevyměnili najednou. No a na potvoru mě to čeká taky, taky už v tom začíná "vrzat" akorát u 16V . Pokud někdo máte, nebo se zde nachází nákres uchycení motoru sem s ním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě tohle budou dělat tyčky táhel stabilizátoru ozve se klepnutí při zhoupnutí vozu jediná rada je vyměnit nic víc s tím nejde udělat , jedna ta tyčka stojí zhruba asi 600 peněz což není moc ale lepší když se vyměněj obě a budeš mít klid :palec2:

tak bol som v autorizovanom servise, hodili ma na tester tlmičov a bolo to dosť počuť to klepanie v prístrojovej doske v časti stredných výduchov vetrania.Povedali že to môže byť stabilizátor ramena,alebo lôžko stabilizátora v prednej náprave.Vykonali výmenu stabilizátora v prdenej náprave a klepanie sa ozýva ďalej. Tak teraz neviem čo to môže byť, ako to presne odsledovať,ale tento zvuk pri teste tlimičov sa ozýval trochu aj zozadnej nápravy.Neviem ako to zistiť, aby som v servise presne špecifikoval dyný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tohle opravdu nevím já nejsem mechanik ale po výměně těch táhel je klid  žádné bouchání u té palubky toho si moc nevšímám vzhledem k tomu že vyrobena z tvrdého plastu ale ze zadu že se ozývá bouchání tam může bochat jedině tlumič nebo jeho uložení anebo pryžokovové lůžko nápravy  , to bouchání je za jízdy  když auto zhoupne ?? (anebo to moc sleduješ co kde bouchne a tak se ti zdá že klepe celý auto B))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...