Přejít na obsah

oxidace propojení motorku ovládání oken - dveře řidiče 801 D OPAKOVANĚ!!!


blizard

Doporučené příspěvky

Tak po roce se mi projevila opětovně závada na motorku stahování okna u řidičových dveří, číslo dle ETKY je 1U4 959 801 D. Loni mi byla úspěšně vyměněná, za což děkuji několika lidem hlavně Dignostikovi a Maxovi1986. No a dneska je to tu zase. Stejné projevy stále svítíci dioda od SAFE systému, naštěstí ty další projevy se ještě neobjevily. Po odpojení kabelového svazku od motorku stahování okna vytekl zbytek vody a oba konce konektorů jsou zelené jako brčál. Jednoho by to nasralo, jen rok to vydrželo. Auto je bohužel vystaveno přírodním živlům, ale letos konečně stavím přístřešek, snad. No a mě by zajímalo, kdo všechno měl s tímto problém a jak často to měnil. Má někdo zkušenost jak to zapouzdřit, aby se do toho nedostala voda? Jinak abych upřesníl auto je Octavia I, rok výroby 08/2003 a výbava Elegance. Je to celkem prekérní situace, protože pokud se to nevvymění, tak přestane za nějakou dobu fungovat DO, začne se samovolně spouštět alarm, a nepůjdou vysouvat okna. Celá ta jednotka se zblázní. Ještě že nebydlím u paneláku, sousedi by mě zabili. Jinak tady jsou fotky jak to vypadá. Jsou to sice z lońského roku, ale letos to vypadá úplně stejně.

post-4351-1207851291_thumb.jpg

post-4351-1207851327_thumb.jpg

post-4351-1207851338_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém jsem řešil 2x. Jednou byl postižen zámek (určitou dobu jsem nastupoval přes dveře spolujezdce), podruhé se samovolně otvírala za jízdy okna. Problém bylo otevřít zamknuté dveře zevnitř. (nejrychleji to šlo - zevnitř odtrhnou tapecírunk, najít dva vodiče, které vedou k motorku zámku, napíchnot se na ně a poslat do motorku 12V. Při správné polaritě se dveře otevřou i bez ŘJ).

Jak jsem již dnes napsal u jiného dotazu, v konektoru jsem měl upadlý pin a také přerušený pin v ŘJ. Zvenku byl pin na svém místě ale v konektoru uvnitř byl přerušený. Toto místo jsem přemostil vodičem mimo konektor. Rovněž jsem do plastů udělal dole otvory, protože si myslím, že nezabráním tomu, aby se tam voda dostala (myslím, že se dostává přes motorek), ale vadí, že tam voda zůstane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby něco,mám jednotku i kabeláž.Jinak bych to pořádně nastříkal tekutou vazelínou a mohlo by to odolávat

Mám problém s tou černou krabičkou, co je přidělaná k motorku stahování okna. Snad je to jednotka k centrálu. Nefunguje mi zamykání dveří u řidiče, na dálku zamknu celý auto jenom tyhle jedny dveře se nezamknou. V jedný opravně dioagnostikovali závadu v týhle krabičce, je prý ale nerozebiratelná zak se nemohli podívat dovnitř.

Máš tuhle krabičku? Jestli jo, jaká je cenovka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém jsem řešil 2x. Jednou byl postižen zámek (určitou dobu jsem nastupoval přes dveře spolujezdce), podruhé se samovolně otvírala za jízdy okna. Problém bylo otevřít zamknuté dveře zevnitř. (nejrychleji to šlo - zevnitř odtrhnou tapecírunk, najít dva vodiče, které vedou k motorku zámku, napíchnot se na ně a poslat do motorku 12V. Při správné polaritě se dveře otevřou i bez ŘJ).

Jak jsem již dnes napsal u jiného dotazu, v konektoru jsem měl upadlý pin a také přerušený pin v ŘJ. Zvenku byl pin na svém místě ale v konektoru uvnitř byl přerušený. Toto místo jsem přemostil vodičem mimo konektor. Rovněž jsem do plastů udělal dole otvory, protože si myslím, že nezabráním tomu, aby se tam voda dostala (myslím, že se dostává přes motorek), ale vadí, že tam voda zůstane.

Prosím Tě, nepamatuješ se který to byly dráty k tomu motorku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takže vyměněno, nový kabelový svazek a nový motorek, tisíceré díky Maxovi 1986 a Diagnostikovi, kteří mi výměnu zařídili a provedli. Snad to tentokrát vydrží déle než jeden rok. Díky také Cosbymu za nabídku dílů. Naštěstí to dopadlo dobře a celé se to podařilo vyreklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stalo se me neco podobneho, ale z duvodu ze pri vymene za RS tapec jsem zapomnel na listu u okna as asi se tam dostala voda a i pres tesneni v dver. jednotce ta zkratovala safe sistem to zavrel a bylo vymalovano, vymlatilo me to baterku a kdyz sem baterku vymenil tak pri jizde se me take samo spoustelo okno jak to bylo jebly...ted uz je to vymenene a doufam ze to bylo naposled... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Ahoj, přestalo mi fungovat naklápění a výhřev zrcátek a motorek u zámku, strana řidiče. Při zavření DO se dveře řidiče nezamknou. Rozebral jsem to a konektor u motrku stahování je zoxidovaný a byla tam voda, Jeden nebo dva piny dole úplně uhnily. Potřeboval bych to testnout VAGem ale nevím na které adrese to najdu, nemohl by mi někdo poradit? Předpokládám, že budu muset vyměnit motorek, piny na konektoru asi jen tak neopravím. díky moc Míra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, chtěl jsem se podívat co mi to vyhodí za chyby, teď to tu nemám, ale vyhodilo mi to něco na jednotce motoru zamykani a druhou vyhřívání zrcátka, smazal jsem je a pak už mi to nenapsalo nic, což je divný. K 35 mi nejde se vůbec připojit, je to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Ja jsem narazil na jednotku ve dverich ktera mela uz sezrane piny, tak jsem jednotku ve spodku obrizl - udelal otvor, a jsou urcite piny, ktere nejsou zapojeny, tudis jsem je odletoval a nahradil jima ty sezrane, nastesti v konektoru jsou vsechny ok, tak jen procistit.

 

Jednotku jsem zaletoval zpet, mista letovana jsem zalil voskem, a nasunuty konektor namazal vazelinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...