Přejít na obsah

Klima pro a proti


zava.z

Doporučené příspěvky

moj nazor je trochu iny! je aj proti .

klima je len do auta s dobrym vykonom a nie do fabie a v lete ked das klimu na plne tak neobehnes favorit alebo ho obehnes za cenu 12 litrovej spotreby.

ale ak jazdis dlhe trasy v lete tak neni co riesit ale mat ju na nakupi do tesca tak je to nanic.

nekamenujte ma to je len moj nazor :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně klimu nemám. Nechtěl jsem ji kvůli dětem(byli malé).I když mám střešní okno, tak v těch největších pařácích mi teď chybí. loni při návratu z Chorvatska jsem málem umřel. Palubní PC mi ukazoval venkovní teplotu 46 stupňů a ve 140 na dálnici moc okna otevřít nejdou. Ale jak píše amigo, vše se odvíjí od motorizace vozu a na co auto používáš. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moj nazor je trochu iny! je aj proti .

klima je len do auta s dobrym vykonom a nie do fabie a v lete ked das klimu na plne tak neobehnes favorit alebo ho obehnes za cenu 12 litrovej spotreby.

ale ak jazdis dlhe trasy v lete tak neni co riesit ale mat ju na nakupi do tesca tak je to nanic.

nekamenujte ma to je len moj nazor :help:

Nastastie Fabia nema manualnu ale poloautomaticku klimu.

Pri potrebe vacsieho vykonu sa odpaja kompresor, takze reci, ze sa pri zapnutej klime neda predbiehat su vymysly. :palec2:

Editováno: , autor: Sranki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zimě si taky zatopíš, protože je ti zima. Nikdo si v autě netopí na 50°C. V létě se zase každej chce ochladit.

důvody proč klimu ne si vymyslí vždy ten, kdo ji nemá, nebo na ni neměl při koupi auta, aby si to oddůvodnil

je to asi trochu nafrněný a tvrďácký, ale je to tak.

Když si vybírám hotel na dovolenou, taky hledám ten s klimatizací.

Já v Bobíkovi klimu nemám. V době koupě jsem si nemohl vybírat. Potřeba koupit Bobka vznikla jeden den ráno a odpoledne už muselo bejt koupený s pojistkou, havarijkem a zimákama schopný jízdy. A stejně na to nebyly peníze. Když je hic, tak si vezmu jiný auto s klimou. I když jedu na nákup do hypru (2 km ani ne) tak klima krásně chladí už po pár metrech. Takže na krátký vzdálenosti je rozhodně stejně dobrá jako na dlouhý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klima se musí umět používat....já ji nemám a nechybí mě a to asi jen proto že jsem neměl ani možnost mít půjčený auto v létě v pařáku s klimou...věřím že bych změnil názor...kdybych jí třeba odskoušel na delší trasu ve 40 stupních :palec2: takhle nechybí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klímu mám, ale ak ju niekto často používa na krátke vzdialenosti, tak musí asi často dezinfikovať aby nesmrdela. Odkial berete teóriu, že klíma vo Fabii zmenší odoberaný výkon pri akcelerácii? Podla mňa ide vždy rovnako, a to že je to poloautomat znamená, že síce reguluje teplotu v interéri automaticky, ale úroveň ventilátora meniť nedokáže. Zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já klimatizaci mám, používám. Jezdím pohodově a nepozoruji žádné problémy s výkonem. Chladím s rozumem tak, aby nebylo horko a ne na 16 stupňů.

Dušík

ZN: Bez klimy nikdy více.

To je důležité :palec2: když se chladí na minimum tak mi to vůbec nejde :help: ale když chladím na cca 20-22 st ani to na výkonu motoru nepoznám...a to že motor papá s klimou více benzínu :kuk: (u mě rozdíl s AC 1l/100Km)v zimě taky topíme plynem za který se platí lol

takže žádné proti nemám jen spokojenost,kdo nezkusil tak neví...asi tak ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině s klimou. Mám a auto bez klimy bych ani nekupoval. A rozhodně si nemyslím, že klima není vhodná na krátkou vzdálenost. Stačí pár stupňů navíc, a hned se nervozita a agresivita zvyšuje. Stačí někde zatvrdnout v zácpě a už je to vidět. Takže já mám na klimě nastavené v létě režim auto a ať si to dělá co chce. Jinak moje přítelkyně má klimu na Fiatu Punto 1,2 a rozhodně ten výkon verzus příjemný chládek za to stojí, raději pojedu o 10 min. déle, ale s dobrým pocitem, než přijet dříve, ale se spocenou prdelí. Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas a ještě si rejpnu, to samý, co Tome tvrdíš o argumentech proti klimě, se dá vypozorovat i u diskuzí o dodatečných xenech a nutnosti nivelace a ostřiku :)

To souhlasím :palec2:

p.s. věci na ostřiky mám od podzima doma, jen to dodělat ;) O nivelaci přemýšlím, ale tam o smysluplnosti opravdu pochybuji ;)

Rozhodně není problém si koupit čidlo, má je Roman25 něco kolem 1tKč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som tiez klimu dlho nemusel ale ked som zacal cestovat BA-KE dvakrat tyzdenne v najvacsich horucavach tak som velmi rychlo zmenil nazor. Jasne ze netreba chladit na 16 Stupnov treba to pouzivat s rozumom. A hlavne ked ide clovek na taku dlhu trasu neni taky unaveny ako bez klimy. A spotreba sa fakt zvysuje len ked sa moc chladi a hlavne na kratke vzdialenosti. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To souhlasím :palec2:

p.s. věci na ostřiky mám od podzima doma, jen to dodělat ;) O nivelaci přemýšlím, ale tam o smysluplnosti opravdu pochybuji ;)

Rozhodně není problém si koupit čidlo, má je Roman25 něco kolem 1tKč

To nebylo na tebe (i když jsem čekal, že to tak pobereš lol), ale obecně si toho všímám a nejen na skodahome ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klima je prima, auto bez klimy už fakt nechci

na výkonu to fakt nijak nepocituju a je to vic než příjemný

je na pikaču přijet na jednání a mít mokrý podpaží a záda, ale musí se s ní umět zacházet

každopádně se dá vždycky vypnout pro ty komu vadí,ale když jí v autě nemáš tak si ji fakt nepustíš ani když se po.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...