Přejít na obsah

Zatékaní do vozu


jiras

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám taky problém  se zatékáním mám 1.8  r.v 1998 mám to tu pročtené celé ,dle návodu jsem říkala svému servisákovi co a kde má pročistit a vyměnit .Dveře zalepené nove folie ,kanálky v šíbru vyčištěné a i vepředu pod oknem vyčištěné a stále mi teče při dešti voda někudy do auta  u řidiče je to jen mokré hodně a vzadu za řidičem při delším dešti nateče i 5cm vody ,kolem dveří to určitě není mam suché těsnění kolem dveří.Nevíte co ještě vyzkoušet ?Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolem dveří ne, ale dveřma?

Voda se běžně dostane kolem oken do samotných dveří. Dole jsou otvory kudy zase vyteče (otevři dveře, sehni se a koukni na spodek dveří). Dále, pod tapecem je nalepená fólie, která při běžném stékání vody, zabrání aby tekla do auta. Pokud ale budou ty odtoky ucpané, zvedne se hladina natolik, že nejnižším průchodem fólii (kabel, reprák) nateče do auta.

Podle toho množství vody, jak píšeš, mi to tak přijde. Minimálně jedny dveře (levé zadní) máš plné vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ty folie ve dveřích jsem nechala měnit jako první,pak nasledovaly kanálky pod předním oknem a v šíbru,před výměnou těch folií jsem mněla trochu vody mezi dveřma na tom těsnění ,to už tam není ale vevnitř po každem dešti pořádná kaluž.Přes dveře to určitě není koberec na boku pod dveřmi je suchý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se  , ze dveří voda odtéká,dnes odzkoušeno. Polévala jsem celé auto jestli se to někde projeví a pujde to vidět ,ale po posledním dešti jsou koberečky na levé straně stále mokré tak to bohužel nejde poznat .Po krátkém ikdyž intenzivním dešti jsem problém neměla,ale při dlouhotrvájícím dešti je tam fakt bazen nechápu kde se to tam může brát.Servisák mi říkal že to může byt šíbrem že může byt prasklá odvodnovací hadička tak jsem šíbr předtím taky izolepou zalepila a voda tam jde furt už jsem bezradná ,je ještě nějaká možnost krom těch co jsem už zkoušela a řešila? Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes zjistila ,po sundání koberce u řidiče a po dukladnem polévání auta že, mi teče nebo spíš vytéka v autě voda u té páčky na otevření kapoty "vlevo dole "nejde mi sundat ten plast s tou páčkou ,ale po odchlípnutí bylo vidět ,že jsou i kabely co jsou podní celé mokré nevíte jak jí demontovat a kudy asi zvenku tam může téct ?dozadu to stéká takovým kanálkem kolem sedadla a  drží se to tam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, koukni pod plastový podběh v místech dole za předními koly.

Bude stačit jen odehnout.

Pokud tam bude bordel, jako že málo ho tam nebude, tak podle možností, uvolnit plast a vyčistit.

Později už pak bude stačit jednou za čas vzít hadici a přes odehnutý plast bordel vystříkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistý, ale lišta je jakoby součást okna, resp., to do čeho se zacvakává.

Každopádně tím okno ke karosérií netěsní.

Když budeš lít vodu po předním okně musí voda odtékat právě za těma podběhama. Pokud ne, bude ucpaný odtokový kanál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Pročetl jsem celé téma, ale řešení mého problému jsem nenašel. Zatéká mi do kufru mé OI combi, ale jen na kousek, který je vpravo od rezervy u prahu zavazadelníku. Zjistil jsem to, až když jsem auto vytlumil a všiml si, že CHP Damm na popsaném místě je silně nasáklý vodou. Nasákl tak, že už to ani nešlo vysušit a musel jsem ho vyhodit. Foto snad napoví jaké místo mám na mysli.

zajímavé je, že už za tím deklem je zase všechno suché. Jsou tam zesiky a je to vylepené odhlučňovací pěnou a ta je zcela suchá i na té spodní části. Na fotce je to to místo, kde je vidět zlatý Ground Zero. Na něm byl nalepen CHP Damm, který jsem vyhodil. Vlhký byl jen tento kousek, vše ostatní je zcela suché. Mám sice hagusy, ale stropnice mokrá není, rovněž roleta nikdy ne a to by přece teklo i za ten dekl. Máte někdo nějaký nápad, kudy by tam ta voda mohla téci? Podezírám světlo, ale to by bylo vlhko i za tím deklem, ne?

 

Děkuji za každou radu.

post-89602-0-11559800-1417900387_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím řeším podobný problém, mám Octávku 1,6 i 75 kW 90000 tis. najeto . Objevil jsem na podlaze u řidiče a za ním mokro, ale boky kolem podlahy jsou suché, zato podlaha je totálně nacucaná vodou. Druhá polovina auta je suchá. Nechápu jak se tam může voda dostat. Můžete poradit ? Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj Pánové a snad i dámy. :-)
 
PO dlouhé době jsem vytáhl svoji O1 rv.1997 (sedan) z garáže a bohužel jsem ji nechal venku a zmokla jako slepice.
Našel jsem v kufru (zavazadlový prostor) na levé straně vodu. a nebylo jí málo. Naštěstí tam ležela krabička s křídama, tak většinu vody zachytila.
Nedalo mi to a tak jsem začal pátrat odkud mi zatéká do kufru na levé straně a tak jsem sundal střešní tapec a i plasty na C sloupcích.
Zjistil jsem že voda mi teče po kapkách, hned několika místy, (možná to je pouze jedno místo, ale rozváděna je více cestičkami).

Gumová průchodka na obrázku je suchá.

1. voda tekla kolem gumového těsnění  na levé straně  (těsnění mezi 5.tými dveřmi a hranou kufru, kolem teleskopu
2. voda se objevila z vnitřní strany kousek gumového vstupu pro kabely 5.tých dveří
3. voda so objevila - prošla skrz přeložených plechů v rohu pod střechou.
přikládám foto.
 
Poradtě jak nebo kudy voda prochází do vozidla.
Dík.

18eX.jpg

 

2oKmh.jpg

 

iLxeK.jpg

 

mdiO.jpg

 

lQRq.jpg

Editováno: , autor: elektrikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém vyřešen.

Dnes se mi povedlo s autem zmoknout jako školák, a tak jsem hned provedl kontrolu předchozího průtoku.

Po chvilce jsem zjistil, že jsem našel problém, a po opravě, již neteče.

Bylo to v tom prasklém laku na levé straně v prvním obrázku.

 

Díky ostatním za doporučení jak řešit opravu.

ahoj.

Editováno: , autor: elektrikar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, viem že sa to tu riešilo už x krát ale riešenie som nenašiel ani v hladaní... Mám octaviu 1 RS má šíber no a jedného krásneho dňa začalo pršať vonku a na moje neočakávanie aj vnútri.
Dnu ide voda tromi miestami,

1. Priamo cez lavú stranu šíbra - voda dopadá na moju hlavu .. (Obr.1)
2. Cez tesnenie dverí (tesnenie neporušené) - voda dopadá na moju lavú ruku (Obr. 2)
3. Cez A stlpik a vyteká pri páčke na otváranie kapoty a dalej tečie pod koberec (Obr. 3)

 

Keď som zastavil počul som od A stlpiku žblkotanie ako keby dakde tiekla voda ale v tú chvílu už nepršalo. Neviem si to vysvetliť.

Odtokové kanáliky sú prepchaté, tak nechápem prečo a kaďial sa tam dostáva tá voda. Ak by mal dakto nejaké rady uvítam ich pretože sprchovať sa v aute nieje boh vie čo najma v tomto ročnom období keď je veľa daždov. Ešte si dlhšie všímam mokro pod nohami zadného pravého spolujazdca.

post-93692-0-37996000-1428773745_thumb.j

post-93692-0-48163200-1428773767_thumb.j

post-93692-0-66862300-1428773790_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím,

měl sem plesnivý spodek koberce v kufru nad rezervou u OI Combi. Když sem všechno vyndal ven, zjistil sem, že mi chybí jedna ucpávka v podlaze a jedna je prasklá. Nevíte, jaká ucpávka tam patří? Předpokládám, že díra tam být nemá. Je to zatím nejjednodušší příčina vlhkosti v kufru, doufám, že jediná..

post-95051-0-83345200-1443363351_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

pripájam sa k tejto diskusii. mám combi a zateká mi do pravej strany kufra za tapacírom, tam, kde sú odvetrávacie otvory.

mám strešné lišty či hagusy či ako ich voláte. na strope však ani náznak vlhkosti, všetko suché. jedine keď auto umyjem

wapkou alebo je búrka a silno prší, tak po takej hodinke sa objaví na spodku kufra za tým tapacírom voda.

 

neviem ale prísť na to, kadiaľ sa tam tá voda dostáva. hmatom som zistil, že všetko je hore suché aj v okolí veka nádrže.

spodkom od kolesa to nebude, lebo auto stálo pár dní von a počas toho boli lejaky. čo som zistil je to, že voda sa z nejakého

dôvodu zdržuje aj na samotnom tapacíri a to v časti, kde je na spodku upevnený ten otvárací dekel tapacíra.

tak na tom čiernom plastovom prahu na spodku toho dekla je voda a potom dole na dne. nikde inde

 

nenapadá vás, kde by mohol byť pes zakopaný? hľadal som tu na fóre, ale nemám mokrý ani strop, ani odspodu do nebude, ani od svetla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...