Přejít na obsah

Zatékaní do vozu


jiras

Doporučené příspěvky

Dobrý

Mám octu kombíka a taky mi do ní někudy zatéká ale je to zatím trochu hádanka jelikož mokro je pouze v zavazadlovém prostoru pod podlažkou v mezi prostoru. U rezervy je už opět sucho a na horní podlážce a ani v nejbližším okolí také mokro není. Neví někdo na co se zaměřít :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
asi mam stejny problem, ucpany ten odtokovy kanalek, mam mokro pod pedaly, a kdyz jsem nahledal baterecku pod sterac, tak se me to nelibi a asi tam bude sajrajt, bohuzel jsem nemehl odsrubovat sterac,abych videlal pod nim ten plast, tak se na to musim po zkouskach vrhnout ;)

Tak na co jsi prisel ?

Ja dneska take nasel louzicku u ridice :( koukal jsem tak zbezne a je mozne ze by to teklo pres ten svorkovnicovy box ? kolem neho je trosku vody a asi to tam nekde sakne. Vsimnul jsem si toho prvne.Nevite cislo toho tesneni ?

Kde jsou ty odtokove kanalky ?Jsou to ty diry na boku ?

Editováno: , autor: maros
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Hned jak jsem koupil auto měl jsem ten samí problém, Pokaždé když pršelo a já měl zapnuté teplé ofuky čelního skla, tak se mi zamlžovali, až jednou mně kamoš poradil, abych si zkusil hrábnout do míst odtokovych kanálků, které se nachází kousek pod A-sloupkem a já odsud věřte nevěřte vytáhl asi tři hrsti bahna a listí, asi jak to dlouho stálo v tom bazaru, pak jsem vysušil akvárko,, které se mi nevědomky nacházelo hned pod pylovým filtrem a od té doby se deště nebojím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nazdar chalani,

ked som kupil moju octu uz som mal flak nad lavymi prednymi dverami. Az dnes (po niekolkych rokoch) som zistil ze flak sposobuje zatekanie do interieru ked prsi a absolutne neviem kde sa stala chyba... ..nevie mi s tym niekto poradit?

Dakujem za kazdu radu... ..prajem vsetkym pekny den... :)

post-10391-1236972899_thumb.jpg

post-10391-1236972943_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, potřeboval bych poradit se zatékáním vody po dešti do kufru. Je to na O1 rv99". Na prvním obrázku jsem označil šipkou místo, kde vytéká voda a čárkovaně je vidět kam teče dál. Na druhém obrázku je lepší detail a na třetím jsem v otvoru (je to špatně vidět) zjistil kde to pramení a dál stéká. Ještě bych dodal, že jsem již dvakrát přetěsňoval levou zadní lampu. Je tak dokonale utěsněná, že už to lépe snad nejde, proto si myslím, že to světlem neteče. Prosím o radu!!! Jo a ještě jsem si všiml, že je jedno jestli nechám auto za deště čumákem dolů nebo ne, prostě to teče pořád. Předem díky za rady..... :-)))

post-27258-1237306618_thumb.jpg

post-27258-1237306703_thumb.jpg

post-27258-1237306762_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak u octy, ale u golfa jsem mel podobnej problém. Šíbr má v rozích odtokové kanálky. Zkus vyčistit. Mě to vytékalo u pantů předních dveří z takového gumového náhubku. Vždy jsem to pročistil strunou od křoviňáku a pak profoukl kompresorem. Lepší to šlo tim kompresorem odspodu. Možná ti nahoře vypadla ta odtoková trubička od šíbru nebo praskla. To se musíš mrknout, ale když dáš zespos kompresor a nahoře krátce ucpeš díru palcem, tak poznáš jestli to fouká jinam nebo se tlak hromadí. Jo a bacha, lítá z toho dost humusu at ti to nevlítne do interiéru.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako sa robi s tou strunou z krovinaku,je to umelina predsa len. Len poradim. Ja to robim s bowden lankom z bicykla,konkretne zo zadnej prehazovacky alebo brzdy. Je dost dlhe,da sa s nim lahko tocit ,takze zajde kam treba v pohode. Len keby si nemal strunu nahodou doma alebo ti to neslo precistit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, měl jsem stejný problém taky jsem měl po každém dešti mokro v kufru. Přetěsnoval jsem co se tam dalo, pak jsem to vzdal a auto dovezl do servisu, kde ho taky přetěsnovaly 2x a stalé tam teklo. A nakonec to teklo přes zadní sklo. Auto jsem koupil starší a asi na něm měnily sklo a odflákly to a špatně ho přilepili. Normálně, když jsme zatlačili ze vnitř na okno tak se pohlo. Potom co přetěsnili okno není tam ani kapka vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam s tým zatekaním ten istý problém. Avšak pri montáži parkovacieho asistenta som mal dole nárazník a zistil som, že z boku je v karosérii dierka (na oboch stranách). Na nárazníku sú výčnelky, okolo nich gumička a to zapadá do dier v karosérii. Tie gumičky stvrdnú a netesnia. Voda vyteká presne tam kde máš šípku. V priebehu týždňa až dvoch budem mať dole nárazník ešte raz, tak potom urobím fotky. Poprípade ak máte niekto fotky, keď je dole zadný nárazník dajte ich sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Trochu oživuji téma zatékání. Včera jsem objevil asi 5 litrů vepředu vpravo - zateklo přes pylový filtr (a byl fakt pořádný liják). Při čištění a výměně filtru jsem si všimnul, že plastová vanička - resp. přívod vzduchu, ve kterém je filtr v rámečku zasazen, se skládá ze dvou částí. Nemohla by se voda dovnitř dostávat i netěsností mezi těmito částmi? Uvažuji, že bych tu "vaničku" kolem dokola zalepil silikonem, možná i zevnitř - tam by to bylo jistě jednodužší - neb dostat se tam zvenku je téměř nemožné.

Řešili jste někdo podobný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se přidám, při tomto sqelém deštivém počásí vyjedu okamžitě zamlženo,nevidím, spolujezdci trpí hrůzou:-) Jednou rukou řídím druhou utírám okno a nadávám na nemoc škodovek a přemýšlým o výměně pyláku. A když trochu střihnu zatáčku uslyším jak se mi přelévá před palubkou voda sem a zase zátky :-) Tož jsem si oddychl. Dojel otevřu kapotu vemu baterku kouknu pod táhla stěračů a vidím dle očekávání bazén, méně úsměvné bylo, že mi vesele teče přes pylák do větráků. Nastalo čištění odtoků a v okamžiku jsem měl mokro v teniskách :-) Po té nastolo čištění a sušení pyláku a příprava peněz na nový. Spolucestující při následné jízdě prožívali peklo, když jsem pral topení naplno pod nohy, kde u spolujezdce jak bývá zvykem mírně zateklo, asi mě proklínali, když jim tekl čůrek potu po zadku, ale počasí na sušení bude až o víkendu. Takže veselá příhoda když se něco roky vědomě zanedbává :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to se zatékáním to samé, mám všechny čtyři gumy vyměněné žádná změna, krajema jako jsou označeny na předchozích fotkách do auta zatéká, jási myslím že je to konstrukční vada, kolegovi to dělá taky a on má 3 roky starý auto, takže porušený folie ve dveřích nepřicházejí v úvahu, nikdy tam nenateče všema dveřma záleží jak a v jakém úhlu je auto postavené

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás přes noc dost lilo a ráno příjdu k autu (O1 combi)a gumová rohož plná vody (u řidiče), u spolujezdce sucho. Pochopil bych mokrej koberec (což taky byl), ale jak se voda dostala na rohož, to nechápu. Jestli nějak vrchem od prostoru u stěračů (jak odtéká voda)?

Edit: tak to bylo od prostoru od steracu. Voda mi kapala dolů vedle spojkového pedálu.Je to od toho plast víka, co z něj vede kabeláž k motoru. Zná někdo postup na demontáž a případné přetěsnění? Díky

Editováno: , autor: Kevvin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přidám zkušenost se zatékáním pod nohy u řidiče, v rámci záruky mě byla vyměněna folie ve dveřích za novou na původní jsme našli po dlouhém hledání malou dírku - folie procvaknutá v místě kapsy o plech dveří. Je důležité mít folii opravdu dobře přilepenou voda si vždy cestu najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci napsali by jste mi podrobnější návod co a jak a kde přesně je ta folie kterou zalepit včera byla obrovská bouřka a na všech kobercích krom řidiče jsem měl louži,stabilně ji mívám za spolujezdcem.Mám Superb 2003.Všem děkuji za jakoukoliv radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro jsem si to myslel. Museli mi to zku...t když mi dělali folie na okna. Kouknu pod tapec a popř.opravím. Děkuji za názory a odpovědi :palec2:

no to by mě zajímalo jak ti ji ......., mě dávali folie na okna ale s folií ve dveřích nikdo nic nedělal. Já měl malou dírku už z výroby, dali mě novou a je po problémech, musí být v dolní části dobře přilepená když jsem viděl jak starou strhávají tak je asi jen na jedno použití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte aj ja mam problem so zatekaním do felicie 1,6. zateká mi do spodnej časti pristrojovej dosky celu tu penu mam mokru a kvapkalo mi aj na poistky. Okno bolo menené pred 3 r a doteraz bolo všetko v poriadku akurát kde prišla prietrž mračien tak i do auta zatieklo. mislim si že to tešie niekde z predu od motora. Neviem či tečie po stlpikoch. mislim si že keby tieklo po stlpikoch tak by som mal vodu dole v aute ale tam mam sucho. nevidet mi poradiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, tak ta folie je základ abysme měli sucho v autě... u Fábie je to trochu jinak, tam je plech na gumě místo folie, jinak jak psal kolega, že mu to rozvrtali při lepení folií, mám podobnou zkušenost, mě na Baworu vylámali plastové jezdce, které drží okna ve stahovačkách... No, spadli mi 3 okna....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak na 100% to aspoň u mě fólií není. Sice jsem nedávál originál, ale přelepil jsem to hodně poctivě a při prvním projetí myčky mi zase nateklo dovnitř tolik vody, jako když tam žádná fólie nebyla! :-( Jedná se o sedadlo spolujezdce. Není ještě nějaká další možnost, jak tomu zabránit? Mám Combi 99, takže je možný, že už tam může být starý (nefunkční) těsnění mezi dveřma a autem.....nebo fakt už nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...