Přejít na obsah

Zatékaní do vozu


jiras

Doporučené příspěvky

Návštěvník

sundej tapec ze dveri a jed pod vodu - staci malej kousek na folii nebo prehnuty a spatne zalepeny a ono si to curku najde - moc dobre to neni vyresene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem pár odkazů a nenarazil jsem na problémek, který mě trápí po dnešním dešti.

Mám Octávii 1,9 TDI 4x4 Combi, rv.2001.

Na stropě u řidiče se objevila skvrna (od sloupku předního okna po sloupek mezi předními a zadními dveřmi), odtud voda skapáva na sedadlo řidiče.

Měli jste tento problémek, bo víte odkaz, kde je tento problémek řešen? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ráno jsem měl v autě skoro pět litrů vody - řidič a za řidičem - ta strana, na kterou je auto mírně nakloněný :feve: Druhá strana je suchá... dopoledne jsem hned sundal tapec, abych omrkl ty folie, vypadaly celkem ok, kde se mi to zdálo trochu pochybný, tam jsem to radši přelepil... teď prší, tak uvidím zítra, nějak se mi to ale nezdá, že by to teklo přes tu folii a navíc tolik :kuk:

Editováno: , autor: Zdeny1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na 100% to aspoň u mě fólií není. Sice jsem nedávál originál, ale přelepil jsem to hodně poctivě a při prvním projetí myčky mi zase nateklo dovnitř tolik vody, jako když tam žádná fólie nebyla! :-( Jedná se o sedadlo spolujezdce. Není ještě nějaká další možnost, jak tomu zabránit? Mám Combi 99, takže je možný, že už tam může být starý (nefunkční) těsnění mezi dveřma a autem.....nebo fakt už nevím....

Tak tenhle problém jsem řešila měsíc , ani mě ani přítele nás nenapadlo že to může způsobit ucpaný odtokový kanálek pod předním oknem, takže při každém dešti jsme měli v autě 10cm vody. Takže zkus ještě pročistit odtokové kanálky. Podle toho jak je auto nakloněné tak tam ta voda steče , my ji měli až vzadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tenhle problém jsem řešila měsíc , ani mě ani přítele nás nenapadlo že to může způsobit ucpaný odtokový kanálek pod předním oknem, takže při každém dešti jsme měli v autě 10cm vody. Takže zkus ještě pročistit odtokové kanálky. Podle toho jak je auto nakloněné tak tam ta voda steče , my ji měli až vzadu.

Odtokový kanálky jsou vpoho, ty jsem pročistil, když jsem měl dole tu fólii.....no a právě těma kanálkama to steče na gumu (těsnění) a z té pak přímo do auta....takže teď uvažuju, že do té gumy udělám dvě díry, aby to proteklo do toho těsnění, ale mám trošku obavy, aby nenastal zpětný efekt... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ráno jsem měl v autě skoro pět litrů vody - řidič a za řidičem - ta strana, na kterou je auto mírně nakloněný :feve: Druhá strana je suchá... dopoledne jsem hned sundal tapec, abych omrkl ty folie, vypadaly celkem ok, kde se mi to zdálo trochu pochybný, tam jsem to radši přelepil... teď prší, tak uvidím zítra, nějak se mi to ale nezdá, že by to teklo přes tu folii a navíc tolik :kuk:

Tak tohle je můj problém č.2!!! Naprosto totožný popis....včera jsem vyndal zadní sedadlo i sedadlo řidiče, a pod "kobercem" jsem nic nic zvláštního nenašel, takže pěkný dopoledne (aspoň že bylo hezky) s rukama v autě. Těma tapecama to spojitost nemá, to už mám celkem prolezlé (viz. můj druhej problém tady na fóru), protože boky jsou úplně suché. Původně jsem si myslel, že je prasklá hadička k ostřikovači, ale ta je v pohodě. Já s autem stojím v mírném kopečku, takže mám dojem, že to asi teče odzadu dopředu, ale za boha netuším odkud.....!??? Bavil jsem se s několika automechaniky a ti nevědí vůbec nic....taky furt melou o fóliích, ale to je opravdu blbost a najednu stranu jsem rád, že nejsem sám, komu se tohle děje! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já bych tu blbost s folií až tak nevylučoval, mě zatékala voda na gumový koberec pod pedálama a taky se mě nechtělo věřit že to teklo přes dveře protože všude jinak bylo sucho, pokud máš folile na 100% dobré a kvalitně nalepené a těsnící hlavně ve spodní části tak beru vše zpět a o foliích už taky nebudu mlet. Na feldě a starších typech byla folie jen přichycena v několika místech po několika odlepení a nikdy mi nenateklo, u O1je za folií je žlábek s několika otvory do kterých vode teče právě spojem folie a plechu dveří aspoň tak jsem to viděl výměny v servise.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle je můj problém č.2!!! Naprosto totožný popis....včera jsem vyndal zadní sedadlo i sedadlo řidiče, a pod "kobercem" jsem nic nic zvláštního nenašel, takže pěkný dopoledne (aspoň že bylo hezky) s rukama v autě. Těma tapecama to spojitost nemá, to už mám celkem prolezlé (viz. můj druhej problém tady na fóru), protože boky jsou úplně suché. Původně jsem si myslel, že je prasklá hadička k ostřikovači, ale ta je v pohodě. Já s autem stojím v mírném kopečku, takže mám dojem, že to asi teče odzadu dopředu, ale za boha netuším odkud.....!??? Bavil jsem se s několika automechaniky a ti nevědí vůbec nic....taky furt melou o fóliích, ale to je opravdu blbost a najednu stranu jsem rád, že nejsem sám, komu se tohle děje! ;-)

Jak jsem psal, ty folie u mě byly taky celkem ok, některý místa jsem ještě radši přelepil... potom jsem ještě nadzvedl tu plastovou lištu pod čelním oknem, hrábl tam rukou a bylo tam dost bordelu, řekl bych, že ten odtokový kanálek byl ucpaný. Po této "akci" je stav asi o 70% lepší, po delším dešti je podlaha sice vlhká, ale už tam nestojí 5 cm vody jako předtím. Zítra shodím tu lištu pod oknem a pořádně to tam pročistím, případně zasilikonuju otvor pro lanko na otvírání kurfu a doufám, že pak už to bude 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, ty folie u mě byly taky celkem ok, některý místa jsem ještě radši přelepil... potom jsem ještě nadzvedl tu plastovou lištu pod čelním oknem, hrábl tam rukou a bylo tam dost bordelu, řekl bych, že ten odtokový kanálek byl ucpaný. Po této "akci" je stav asi o 70% lepší, po delším dešti je podlaha sice vlhká, ale už tam nestojí 5 cm vody jako předtím. Zítra shodím tu lištu pod oknem a pořádně to tam pročistím, případně zasilikonuju otvor pro lanko na otvírání kurfu a doufám, že pak už to bude 100%.

hmmmm, tak to taky určitě zkusím, páč to jsem naposled dělal před rokem, když jsem měnil pylák......no je na čase ho vyměnit znovu, tak to vezmu z jedné "vody"! ;-) Ale není mi jasný, kudy by to pak odtamtaď teklo, že to zmáčí přesně polovinu auto až po zadní sedadla....!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prošel jsem pár odkazů a nenarazil jsem na problémek, který mě trápí po dnešním dešti.

Mám Octávii 1,9 TDI 4x4 Combi, rv.2001.

Na stropě u řidiče se objevila skvrna (od sloupku předního okna po sloupek mezi předními a zadními dveřmi), odtud voda skapáva na sedadlo řidiče.

Měli jste tento problémek, bo víte odkaz, kde je tento problémek řešen? Díky

Mě v těchto místech také zatékalo a bylo to od opevnění hagusů.

Někudy se tam dostávala voda, která pak stekla pod stropnici.

Povolil jsem hagus, trošku silikonu pod něj a pak znovu přišroubovat.

Od té doby pokoj.

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, ty folie u mě byly taky celkem ok, některý místa jsem ještě radši přelepil... potom jsem ještě nadzvedl tu plastovou lištu pod čelním oknem, hrábl tam rukou a bylo tam dost bordelu, řekl bych, že ten odtokový kanálek byl ucpaný. Po této "akci" je stav asi o 70% lepší, po delším dešti je podlaha sice vlhká, ale už tam nestojí 5 cm vody jako předtím. Zítra shodím tu lištu pod oknem a pořádně to tam pročistím, případně zasilikonuju otvor pro lanko na otvírání kurfu a doufám, že pak už to bude 100%.

Tak jsem ten předek o víkendu rozdělal a měl jsem tam cca dvě lopaty bordelu a stopy po tom, že se tam drželo dooost vody, tak teď jen počkám, až začne pršet a uvidíme, jestli je to byl ten problém! ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ten předek o víkendu rozdělal a měl jsem tam cca dvě lopaty bordelu a stopy po tom, že se tam drželo dooost vody, tak teď jen počkám, až začne pršet a uvidíme, jestli je to byl ten problém! ;-)

Tak dej vědět. Já na pořádný déšť ještě čekám, podlaha pořád nechce 100% vyschnout, takže když chvíli prší, tak to nepoznám. Mám ale pocit, že 100% to stále nebude.

Editováno: , autor: Zdeny1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Dobrý den, zakoupil jsem si O1 a po dešti jsem vlezl do auta a na místě spolujezdce byla 10mm vysoká louže vody. Zkusil jsem silikonem ucpak podezřelé skuliny ale nepomohlo to. Zjistil jsem že voda teče do auta ze spodných výdechů topení. Chtěl bych se zeptat jestli někdo tento problem už měl a mohl mi poskytnou radu jak tento problem odstranit, Děkuji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,je tu podzim a stim plískanice a nekonecné deště. Vcera jsem mel i ja potopu pod nohamy na míste spolujezdce. Rozebral jsem mrizku pod steračema a pylovej filtr a prepad kastliku byl plnej vody. Rukou a hadrem jsem vysusil vodu a pohmatu jsem nasel na dne v pravim rohu nejakej dulek -neco jako odtok ,ale nepodarilo se mi to prostouchnout. Je to odtok nebo není?? Popr. kam ma zmizet voda co se tam dostane??. Dnes se na to jdu znova podívat tak kdybych na neco prisel tak dam vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den pánové,

Mam velké problémy s mlžením oken v kabině vozidla, 01. Měnil jsem ten plast co zapříčinil protékání vody skrze kabinový filtr a zdálo se že je po problému. Ale dnes je v autě, zejména v kufru po bocích (kapsách) úložného prosrtoru spousta vody která kondenzuje a tvoří slušnou louži. Auto je ze vnitř vhlký a mlží se neskutečným zpušobem vnitřní okna.

Prosil bych o radu někoho kdo stím má zkušenosti nebo kdo by mi mohl poradit. Moc děkuji Láda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jojo ten plast pod oknem je vetsinou pricinou - kdo meni kabin. filtr tim ze ho tam strka bez vyndani plastu a nebo spatnou demontazi.

Ten plast ma pod sebou jeste jeden a prave pokud lupne tak tece primo do vetraku a rovnou pod nohy spolujezdce.

To jak ti tece v kufru - tak se podivej na gumove tesneni 5 dveri zda neni schrnute nebo vypadle ze sveho upevneni.

Dale vetsinou to delaji na strese odtokove hadickove kanalky ze strs. okna .

viz foto

post-3876-0-49444400-1296162759_thumb.jp

post-3876-0-03658300-1296162780_thumb.jp

post-3876-0-16074700-1296163228_thumb.jp

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tímto se omlouvám, že opět řeším zatékání ale vyhledáváním jsem zde nikde můj problém neobjevil. Takže prosím o radu:

- mám O1, TDi, 81kw, combi a během deště či při mytí v myčce mi zatéká dovnitř a to tak, že jsem objevil mokré tapeciny na obou A sloupcích v místech nahoře nad ukončením plastu. A mokro mám potom v předu i v zadu na podlaze. Nevím tedy zda to může téct např. hagusy (ale proč by to bylo mokré jen v horní části A sloupků), nebo přes špatně zatěsnění čelní sklo (ale proč zrovna na obou stranách a ne třeba uprostřed nad zrcátkem. Zkrátka nemůžu přijít nato, odkud se ta voda do A sloupků bere a zda je vytlačována zespodu nebo teče z vrchu. Prosím teda o rady, děkuju moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nazdar chalani,

ked som kupil moju octu uz som mal flak nad lavymi prednymi dverami. Az dnes (po niekolkych rokoch) som zistil ze flak sposobuje zatekanie do interieru ked prsi a absolutne neviem kde sa stala chyba... ..nevie mi s tym niekto poradit?

Dakujem za kazdu radu... ..prajem vsetkym pekny den... :)

tento problém som už riešil aj ja,je to v tých odtokoch,sú upchaté,mne tiekla voda cez airbag v stlpiku cez poistky na zem,auto som ešte týždeň sušil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...