Přejít na obsah

Problém se zapalováním


XJOHNNYX

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám na vás dotázek, mám okci 1,8 T AUM r.v. 2003 a mám problém se zapalováním, auto chodí puze na tři válce. Byl jsem na diagnostice a napsalo mi tyhle dvě závady: P0 300 rozpoznány výpadky zapalování a P0301 výpadky 1.válec! napadlo mě pár věcí co by to mohlo být, ale nechám si ještě pro jistotu poradit od vás, dál by mě ještě zajímalo jaké nové svíčky by ste mi doporučily:-)

děkuju moc za rady:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám na vás dotázek, mám okci 1,8 T AUM r.v. 2003 a mám problém se zapalováním, auto chodí puze na tři válce. Byl jsem na diagnostice a napsalo mi tyhle dvě závady: P0 300 rozpoznány výpadky zapalování a P0301 výpadky 1.válec! napadlo mě pár věcí co by to mohlo být, ale nechám si ještě pro jistotu poradit od vás, dál by mě ještě zajímalo jaké nové svíčky by ste mi doporučily:-)

děkuju moc za rady:-)

Svíčka , cívka - ta spíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám na vás dotázek, mám okci 1,8 T AUM r.v. 2003 a mám problém se zapalováním, auto chodí puze na tři válce. Byl jsem na diagnostice a napsalo mi tyhle dvě závady: P0 300 rozpoznány výpadky zapalování a P0301 výpadky 1.válec! napadlo mě pár věcí co by to mohlo být, ale nechám si ještě pro jistotu poradit od vás, dál by mě ještě zajímalo jaké nové svíčky by ste mi doporučily:-)

děkuju moc za rady:-)

vidim to tez na civku a svicku. Nedavno jsem civku kupoval na ARX, 900kc. Svicky dej NGK, Brisk nebo Boschky, neudelas chybu

H.

Editováno: , autor: Jenik3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dlouho se tu nic neprobíralo, tak to zkusím oživit. Motor 1.8 T AUM. CHybu mi to zatím nehlásí, ale ve vagu v měřených hodnotách pozoruju výpadky na všech válcích. Prostě se to tak nějak střídá, někdy na všech, někdy na jednom. Zajímal se tu o to někdo? Je to normální? Zdá se mi nesmysl, že by odešly všechny moduly najednou. Svíčky jsem vyměnil, problém přetrvává. Díky za vaše poznatky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě bych kouknul jak je starej palivovej filtr když je přicpanej může to houpat, ale to by spíš nečlo vůbec v zátahu pak mě napadaj vstřiky ale pokud ti to ukazuje že vynechává zapalování spíš jdou do háje cívky

svíčky máš originál? občas se stane, že některý značky svíček s motorem moc nekamarádí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svíčky NGK PFR6Q, přesně ty, co tam přijdou. Vštřiky v úvahu připadají, ale zdá se mi dost hloupé, že by byly K.O. všechny najednou. Filtr bude asi ještě origo, ale tím to nebude, protože auto tahá myslím normálně. Každopádně nevynechává zapalování, ale výpadky hoření ve válcích, řídící jednotka motoru, skupina myslím 14,15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj

Přesně tohoto jsem si všimnul. Skupina 14, 15. Před týdnem jsem měl vstřiky venku a všechny nastříkaly 150 ml. za půl minuty tak jak je popsáno v dílenské příručce. Tlak paliva je OK a rozprašují taky dobře. Takže nevím proč ty výpadky. ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, tak trochu jsi mne uklidnil, že to netrápí jenom mne:). Ono to bude možná normální, protože když vemeš v úvahu, kolikrát to musí zapálit, je jasné že sem tam musí být něčeho málo nebo více a tudíž počítač může vyhodnotit nějakou chybu. Navíc na chodu to myslím znát není, možná sem tam že na volnoběh trochu houpne. Každopádně vysvětlení bych si nechal dát od odborníků. Příspěvky typu..." jede to, neřeš to " ať každý ušetří:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim se taky pridat.... Obcas se mi secetlo za delsi jizdu cca 10 vypadku ve valci 4. Rikal jsem dobra, zatim neresim. Ale dneska to jsem jeste nezazil. nevim jestli to je nejaka blba shoda nahod, nebo jestli na to nemuze mit pripadne vliv nejaka mechanicka zavada (protoze se mi při deceleraci ozyva takovy křupání/bouchání od motoru převodovky...vidim to na setrvák....) ale stalo se mi ze jsem to auto nemohl vubec natocit. pak doma na PC vsechny valce Vynechani, po vymazu opět nastartoval vcelku slusne, ale na 2. valci to skakalo rychlosti blesku (vypadky). Pritom sem mel problem POUZE a to malej problemek se 4. valcem, a ted najednou druhej temer KO a ostatni taky nejak zahaprovali...

Tak ted jsem docela v krizi a nevim co ted :-( Jen tak ze dne na den. Zajimalo by mne na jakym principu je snimany to vynechani a co jeste to mereni muze ovlivnit. protoze tohle se mi nezda co mi to udelalo.... *dělá dál na 2. valci a obcas i na ostatnich*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to hlaseni vynechavani a vyber valce bude mit na starosti nejake impulzni kolo na klikovce,setrvaku ve spolupraci se signalem od signalu natoceni vacky, napada me zkontrlovat toto, jestli na tom inkrementalnim kole neni neco ulomene, neni hazive, pokud tam teda neco takoveho vubec je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...