Přejít na obsah

Co říkáte na stáčení kilometrů?


Kubic

Doporučené příspěvky

Ahoj přátelé, jaký máte názor na stáčení kilometrů?

Zdar všem,

řekl bych, že v našich autobazarech (většina) je to národní sport. Měl jsem dvě starší auta, obě měly stočené tacho. Takže si žádnou iluzi o autobazarech nedělám. Prostě okrádání a poškozování zákazníka je na prvním místě. Asi jsou i slušné autobazary, ale těch je sakra pomálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že stáčení Km je prasárna , která se zde stala jak již bylo napsáno " národním sportem", proto aby se auto lépe prodalo a někdo se pořádně napakoval !

Skutečně ujeté Km = skutečný život auta, každý pak ví a předpokládá co může od auta očekávat.

Stočené Km = maskování stavu = okrádání zákazníka při koupi a s tím pak spojené problémy !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že stáčení kilometrů je svinstvo. Ale český národ je je v tomhle trochu natvrdlý. Každý má zafixováno, že auto s najetýma 200 000 kilometrama je ve stádiu jeho konce. Dle mýho názoru, pokud se člověk o auto stará. Pravidelně mění olej, rozvody a všechny předepsané úkony, v případě poškozených dílů je vymění, tak mu auto bude sloužit i se stavem tachometru několik set tisíc. Žijeme v 21. století, kdy je technika na velice vysoké a spolehlivé úrovni co se týče automobilového průmyslu. Ale to lidi nějak nedokážou pochopit - auto s 200 000km je pro ně mrtvola. Sám jsem měl doma Fabii 1,4 44kW - kterou jsme koupili novou v roce 2002. V roce 2006 jsem ji prodával se stavem tachometru 230 000km - za celou dobu její existence na ní odešla pouze ventilová pružina při 40 000km. Jinak sloužila bez sebemenších problémů. Bylo to neprodejný auto, musel jsem ji dát hodně pod cenou. Tachometr se mi stáčet nechtělo, pač to neuznávám. Stočení tachometru je dneska otázkou 2 minut a novou servisní knížku taky není problém sehnat. Nevím čeho se ty lidi bojí, každopádně každý druhý člověk v naší zemi jezdí s autem, který má stav tachometru vysoce nad hranici čtvrt milionu, ale ani o tom neví, protože to má stočený. Ale libuje si jakou má krásnou kárku, která má najeto do 100 000km. Zas na druhou stranu se bazaristům ani nedivím - každý kdo přijde tak jeho požadavky jsou - chci aby auto mělo najeto do 100 000km. Kdyby si lidi uvědomili, kolik km se ročně najezdí, tak by si spočítali že auto z roku 2000 nemůže mít najeto do 100 000km - samozřejmě existujou vyjímky. Pro bazaristy ideální kšeft - přijede týpek s firemním autem, který má najeto 220 000km. Koupí to za pakatel, pač auto s tímhle stavem tachometru "nemá" pro českého zákazníka hodnotu. Stočí tachometr, vyplní servisku a hned má 50 000Kč v kapse. Škoda, že s tím nikdo nechce nic dělat. Já bych třeba zkusil zavést - při technické prohlídce se do velkého TP zapisuje datum prohlídky. Určitě by se tam jedna kolonka vešla, v které by bylo v kolika kilometrech se prohlídka provedla. Otázkou je co by se pak začalo dít? Bud by se záhadně začali při prodeji ztrácet technické průkazy a vydávat duplikáty, nebo by lidi před technickou začali stáčet kilometry. Každopádně firmy apod. by určitě před technickou nejeli svoje služební auto stočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stáčelo se,stáčí a bude se stáčet,protože kupující jsou magoři.kdyby nebyli,nemuselo se stáčet.Jinak kupte Škodu či VW a zajděte do salónu,ať vám zjistí servisní historii a uvidíte.Já to udělal u 7 aut a by jste se divili a to!!SERVISKA VYPADALA PRAVDIVĚ A ANI ZNALEC BY NIC NEPOZNAL!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikto z nas ani tu na fore nemoze rucit aky ma povod jeho auto pokial ho nema od novoty.

p.s.: aj ked viem o svojom dost a viem ze bolo burane ( udajne nic vazne len precharina ) na prieckach nosnikoch a pod nie je nic vidiet ani mechanik nic nepoznal by som ruku do ohna nedal za to auto. ale aspon mi bolo hned priznane ze nema servisku a bolo burane, dokonca som sa stretol s predchadzajucim majitelom nechal na seba kontakt a adresu. tazko povedat aky ma povod on mi tiez povedal len tolko co poznal a povedal ze jemu jazdilo bez poruchy, no to zatial aj dodnes jazdi ( bez vaznejsej )

stacat sa bude pokial budu ludia chcet od 10 rocnych aut do 100tkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm a jak dlouho by trvalo než by tam začali psat co chtěj měsíc nebo dva????......mě je jedno jestli stáčej kdo v dnešní době kouká na km tak asi není úplně rozumnej... B)

Ono psat tam pri navstevach servisu a pri STK + pri prihlasovani auta by stacilo ;)

Editováno: , autor: MichalF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono psat tam pri navstevach servisu a pri STK + pri prihlasovani auta by stacilo ;)

Nechci bejt rejpavej,ale už teď Ti STK zapisuje stav km při prohlídce. Kdo je poctivej tak ti při prodeji ukáže protokoly z STK a ME a tam se to dá vyčít.

například u náklaďáku kdy jezdíš na STK každej rok tak to je docela dobrý vodítko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle me je to proste hnusna leva, jake se kolem nas dejou denne a nekdy o nich ani nevime... Potrestat, samozrejme! Obcas si rikam, proc na to neni nejaky zakon, ktery by to poradne trestal, ale na druhou stranu si rikam, ze v tyhle zkorumpovany zemi a policejnim state se tady levakum nahrava!!! :aggressive:

Kdyz prodavam auto a je u nej ze je r.v. 2003 a ze ma najeto poctivych 50 000km, tak mi to diky temhle svinim, co to staceji nebude nikdo verit. Proste to pisu a melo by to mit, pokud nema, prodejce je podvodnik, urcite diky stocenym kilometrum muze navysit cenu o vice jak 5000,-, tim padem by se to melo brat jako trestny cin!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkný článek je tomu věnovaný v časopise autodiesel. Je tam popsany sice na Fordu Mondeo TDCi, dovoz z Francie, origo serviska, ale na štítku od oleje vylepeného na motoru je stav tachnometru při výměně "68000" Km a na tachometru je pouze "65000" Km + další markanty, které naznačují mnohonásobně vyšší počet najetých km než je tomu zobrazeno na tacho. Psali tam, že pokud podnikatel servisuje auto tam, kde ho koupil a nežádá vyplňování servisky, ta zůstává po celou dobu v servise čístá a prázdná. Při odkoupení vozidla naprotiúčet, je toto odkoupeno za vyšší částku, kdy si servis následně sám vyplní servisní knížku a vozidlo se pak doveze do jiné země k prodeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už několik měsíců objíždím bazary v okolí, protože bych taky rád jezdil v něčem větším. V jednom bazaru (nebudu jmenovat), mají všechna auta najeto v průměru 80 tis. km. Chtěl bych koupit buď Renault Espace grand nebo R. Scénic grand nebo Opel Zafira. A proč z bazaru? Na nové bohužel nemám. A proč jsem ho dosud nekoupil? Uvědomuji si rizika spojená s koupí ojetiny dovezené ať už z Německa, Belgie nebo Francie. Už jednou jsem byl v situaci, kdy mi chtěli kriminalisté auto zabavit a toto již nikdy nechci zažít. Tak co, mám riskovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stáčelo se,stáčí a bude se stáčet,protože kupující jsou magoři.kdyby nebyli,nemuselo se stáčet.Jinak kupte Škodu či VW a zajděte do salónu,ať vám zjistí servisní historii a uvidíte.Já to udělal u 7 aut a by jste se divili a to!!SERVISKA VYPADALA PRAVDIVĚ A ANI ZNALEC BY NIC NEPOZNAL!!!!!

bohužel to nefunguje on-line, tedy musíš tam, odkud máš razítko v servisce, není společná databáze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro pobavení si můžete zajet do bazaru v Sezimovo Ústí - název bazaru je ANDY auta. Byl jsem se tam podívat když jsme sháněli octávii, specializace bazaru je právě na vozy Škoda Octavia -dovoz D. Každé auto má najeto od 120-150tis km, ať je staré pět či deset let. Servisku nemá žádné a ke každému je jen jeden klíč ;) Kilometry zaručené poctivé :D

Jinak je opravdu škoda, že není centrální databáze ze servisů :(

Při výběru auta jsem po návštěvách bazaru nehleděl na tachometry či servisní knížky, ale na skutečný stav vozu. Nakonec máme doma auto s tachometrovými 140tis km - důležité je, že přední náprava je OK, auto má novou váhu vzduchu, kotouče vpředu nové + všchny destičky. Jediné co se bude v brzké době měnit jsou rozvody. Motor je také v pořádku. Autí bylo několikrát bourané, ale po důkladné prohlídce mohu tvrdit že dobře opravené ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci bejt rejpavej,ale už teď Ti STK zapisuje stav km při prohlídce. Kdo je poctivej tak ti při prodeji ukáže protokoly z STK a ME a tam se to dá vyčít.

například u náklaďáku kdy jezdíš na STK každej rok tak to je docela dobrý vodítko.

No jo ale kam ti to zapisujou? Do tý malý kartičky, kterou když vyhodíš, tak se nic neděje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...