Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

Dle mého je Golf totéž, jen bez kufru. Zvláště v podobě budoucího kombi již nebude vůbec co řešit. Připlácet si oproti VW za "prestiž" v podobě Škodovky, to vážně né.

V rámci firem ale se změnou nepočítám a tak očekávám, že se také já dobudoucna stanu opět majitelem Škodovky - ať už Rapidu, tak OIII...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam stejny nazor, hlavne s 2.0TDI .. novinari kritizovali v portugalsku tu zadni napravu uz i u lehci 1,6TDI (oproti 1,2TSI)..jak to asi bude s tezkym 2.0TDI

Naopak, skoro vsechna media tvrdi, ze rozdil mezi obema provedenimi je pri bezne jizde velmi maly.

a jsem na castce 522 700,- !!! a budu mit navic akorat vyhrvany pr. sedacky a 16"alu a mlhovky..)

vyhrivana predni sedadla (v paketu pouze s vyhr. tryskami a ostrikovaci svetel) ... 15 400Kč

mlhovky (pouze verze s corner) .... 5 900Kč

litá kola 16 palců .... 14 500Kč

A jsme u Golfu najednou o 35 000Kč výš. A to se ještě navíc vyplatí rovnou vzít Highline, která má výbavu výrazně bohatší.

vs. Golf7 Comfortline 449 000,- ..a to ma Golf navic 15"hliniky, tempomat,kozeny volant a radicku,rezervu,dvouzonovou climu,stopstart,el okna vzadu,8repro,loketku vzadu vcetne pruvlaku,sistem rozpoznani unavy ridice,kontrola tlaku v pneu, a je o 31 000 levnejsi .. pri obdobne vybave je octavia3 dokonce o 73 700,- drazssi .... to se ve skodovce zblaznili ???? To bych musel byt blazen abych si koupil Octavku, i kdyz se me zamlouva vetsi kufr Octavky a mam radsi Skodovky...

Pokud bys chtel dokazat, ze je Octavia drazsi, bylo by dobre vybrat si vhodna vychozi data. Tezko nekdo bude priplacet 36 000Kc za ctyri prvky vybavy, kdyz za 50 000Kc je vyssi vybava. Celkove je Octavia o trochu drazsi s vyrazne mensi vybavou. Dopocitavat cenovy rozdil souctem priplatku je mimo.

U Octavie hraje roli taky kufr. Rodiny s detma budou stejne srovnavat Golf Variant a tam ma Octavia vyhodu v tom, ze poslouzi uz i jako liftback. Takze rozdil se snizi o cca 30 000Kc ve prospech Octavie.

P.S. Cekam na Golf Variant, to jen tak pro poradek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem koukl na modely v konfigurátoru a na první pohled vidím, že O3 je v základu levnější o 20 000 kč, než stará O2 :)

Moje konfigurace, s kterou bych byl spokojen :)

Octavia 3 ambition 1,4 TSI 103 kW - cena podle konfigurátoru: 511 300

Výbava navíc:

- DRIVE MODE SELECTION

- vnitřní zpětné zrcátko s automatickým stmíváním

- vyhřívané vrstvené čelní sklo

- LIGHT ASISTENT s DAY LIGHT (jen kvůli vyhřivaném čelnímu sklu, jinak to nejde)

- hlavové airbagy a boční airbagy vpředu a vzadu

- "SIMPLY CLEVER"

- sportovní podvozek

- ALARM s hlidáním vnitřního prostoru, houkačkou a hlídáním náklonu

- Ambition Plus (to se mi hodně líbí - za cenu 10 000 kč dostanete: tempomat, kožený chrom volant, 16" litá kola a vyhřívané sedačky)

- GREEN TEC

- plnohodnotné rezervní kolo

- 4 reproduktory vzadu

- prodloužená záruka 4 roky / 120 000 km

Co bych ještě chtěl, ale nemůžu:

- černé mlhovky (pouze s bixenony za strašný peníze)

Podle mě to není tak strašná cena, výkon to bude mít, moje potřeby to taky uspokojí .. jen na to nemám ty peníze :D ale z důvodu, že by to bylo předražené, ale prostě tolik nevydělávám :)

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně tohle nevadí, páč vím, že nalakovat zrcátka a kliky je otázka dvou dnů doma v garáži :) plecháče si nechám na zimu a na léto si koupím taková kola, která budou na to auto sedět, jak prdel na hrnec. Klidně předek 8" a zadek 9" šíře a budou parádní :) takže mě tohle osobně neuráží a už jste někdo viděl škodovku, která nemá zapadlý zadní kola? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v eleganci chci amundsen přidat a musím přikoupit nezávislé topení za 25tis. to je zase chujovina :(

Jinak mnou udělaná výbava v benzinu za 549tis to je celkem ranec :/ ale když to porovnám s roomem co mám teď tak elektronickou výbavou bych byl někde jinde :) to se musí přiznat až na ten amundsen

No a golf mi vychází pořád levněji o více něž 50tis a to i s amundsenem který u škody nezvolím bez nezávislého topení :D

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem koukl na modely v konfigurátoru a na první pohled vidím, že O3 je v základu levnější o 20 000 kč, než stará O2 :)

Moje konfigurace, s kterou bych byl spokojen :)

Octavia 3 ambition 1,4 TSI 103 kW - cena podle konfigurátoru: 511 300

Výbava navíc:

- DRIVE MODE SELECTION

- vnitřní zpětné zrcátko s automatickým stmíváním

- vyhřívané vrstvené čelní sklo

- LIGHT ASISTENT s DAY LIGHT (jen kvůli vyhřivaném čelnímu sklu, jinak to nejde)

- hlavové airbagy a boční airbagy vpředu a vzadu

- "SIMPLY CLEVER"

- sportovní podvozek

- ALARM s hlidáním vnitřního prostoru, houkačkou a hlídáním náklonu

- Ambition Plus (to se mi hodně líbí - za cenu 10 000 kč dostanete: tempomat, kožený chrom volant, 16" litá kola a vyhřívané sedačky)

- GREEN TEC

- plnohodnotné rezervní kolo

- 4 reproduktory vzadu

- prodloužená záruka 4 roky / 120 000 km

Co bych ještě chtěl, ale nemůžu:

- černé mlhovky (pouze s bixenony za strašný peníze)

Podle mě to není tak strašná cena, výkon to bude mít, moje potřeby to taky uspokojí .. jen na to nemám ty peníze :D ale z důvodu, že by to bylo předražené, ale prostě tolik nevydělávám :)

Jen nerozumím kombinace "předražený" a tolik prostě nevydělávám. Když na to nemám, tak na to nemám a proto to nemusím "přeraženým" nazvat. Taky na OIII nemám a předraženou ji rozhodně nenazývám. Ano má nějaké rezervy v konfrontaci s bráškou Golfem, ale kdoví co bude stát jeho derivát Jetta, už bližší Octávii. Třeba mají cenu za m3 a Octávka je bohužel nějaký ten groš nad Gčkem. Na druhou stranu, jak to říkám a ostatní se tady taky tak vyjádřili- ostatní MUSÍ být když už buď levnější nebo mít "něco" navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v eleganci chci amundsen přidat a musím přikoupit nezávislé topení za 25tis. to je zase chujovina :(

Jinak mnou udělaná výbava v benzinu za 549tis to je celkem ranec :/ ale když to porovnám s roomem co mám teď tak elektronickou výbavou bych byl někde jinde :) to se musí přiznat až na ten amundsen

Bobe, odečti cca něco na slevu a máš to pod 500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam jsem se upsal, mělo to být "O3 nepovažuji za předraženou, ale prostě tolik peněz nevydělávám" :) já osobně mám problém ušetřit i na novou Fabii v ambition :) nebo takhle .. ne že bych jí nedokázal zaplatit, ale teď 5 let platím F1 a nechce se mi dalších 5 let platit další auto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak asi nejak takhle bych si to predstavoval ja :D

tohle by mi uplne bohate stacilo ;) jenom mit tech 600 papirku :D

jasny kdybych nedaval bi-xenony, 18 " kola, a + dalsi veci byl bych na nejakej 500 000 mozna i neco pod ;)

a taky me docela zarazila ta vec,..... ze z 10 kliknuti na me 4x vyskocilo okno po dvou zobrazenich nekdy i trech zobrazenich,.... ze si k tomu musim priobednat tohleto a tamhleto,..... tim se cena hodne znasobila teda,...... coz sem docela cumel !!!!!

tady moje konfigurace ;) ............. http://ws.skoda-auto.com/CarCard/36494282

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...